Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Özür dilemesini biliyormuyuz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Özür dilemesini biliyormuyuz?

Zaman zaman insanları, arkadaşlarımızı, dostlarımızı, sevdiklerimizi farkında olmadan veya farkında olarak kırabiliyor, üzebiliyoruz.

İnsanların kırgın, üzgün oldukları hemen yüz ifadesine, tavır ve davranışlarına yansır, bunu rahatlıkla anlayabiliriz.

Bu durumda karşınızdaki kişiden özür dileyebiliyormusunuz? Yoksa kapris yapıp dilemiyormusunuz? Özür dilemek ve yapılan hatayı tekrar etmemek en doğrusu olsa da bunu kaçımız becerebiliyoruz? Oysa ki özür dilemek, özür dilemesini becerebilmek en büyük erdemlerden biridir.
    Ya bir yol bul ya bir yol ac ya da yoldan cekil.

Evet bir yere kadar halklısınız, ben bunu beceremeyenlerdenim..

Diğer bir açıdan bakarsanız, sık sık özür dileyen kişlerin, özürleri samimidir acaba?

Yorum

..kolay özürdilemem,dileyemem...hatamı bilirim,üzülür pişman olurum ama bunu dile getiremem..davranışlarımla düzeltmeye çalışırım...hiç dilemiyor değilim...ama yinede çok zor...bu yüzden..özür dileyip karşımdakinin gönlünü bir günde almak yerine daha uzun sürüyor bu hatayı düzeltmek...yani olan bana oluyor...
      yarın çok geç olabilir...

Yorum

iloya ayne öyle..buda bizim özürümüz herhalde :roll: özürdileme özürlüsüyüz..

Ama olsun biz yüreğimizi ortaya koyup, ifadeleri davranışlara yüklüyoruz.. bundan daha samimi birşey olabilir mi?

Yorum

Ben özür dilerim mesela ama özür dilenmesini de beklerim karşı taraftan..

Yorum

BEN ÖNCEDEN ÖZÜR DİLEMEZDİM,,İNAT EDERDİM,,HAKSIZIM AMA ÖZÜR DİLEDİĞİMDE TESLİM OLMUŞ,,BOYUN EĞMİŞİM GİBİ GELİRDİ..

şimdi yerinde özürler diliyorum,,hakediyorsa tabi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: jennn
              BEN ÖNCEDEN ÖZÜR DİLEMEZDİM,,İNAT EDERDİM,,HAKSIZIM AMA ÖZÜR DİLEDİĞİMDE TESLİM OLMUŞ,,BOYUN EĞMİŞİM GİBİ GELİRDİ..

Doğru olanı budur zaten..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fregile

Diğer bir açıdan bakarsanız, sık sık özür dileyen kişlerin, özürleri samimidir acaba?
                Aslında kişi kendisini sık sık özür dileyecek duruma düşürmemeli. Eğer böyle bir durum varsa özür dilemeyi alışkanlık haline getiren kişi açısından problem olabilir diye düşünüyorum. Samimi olabilir mi bu durumda :roll: :?: Kişisel görüşüm olamaz yönündedir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iloya
                  ..kolay özürdilemem,dileyemem...hatamı bilirim,üzülür pişman olurum ama bunu dile getiremem..davranışlarımla düzeltmeye çalışırım...hiç dilemiyor değilim...ama yinede çok zor...bu yüzden..özür dileyip karşımdakinin gönlünü bir günde almak yerine daha uzun sürüyor bu hatayı düzeltmek...yani olan bana oluyor...
                  Zaman zaman ben de özür dilemeyi başaramıyorum ve sizin yaşadığınız sıkıntıları yaşıyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: optimist08
                    Ben özür dilerim mesela ama özür dilenmesini de beklerim karşı taraftan..
                    Özür dileyebildiğiniz için şanslısınız. Merak ediyorum karşı tarafın sizden özür dilemesini beklediğiniz durumlarda, beklentileriniz gerçekleşiyor mu? Gerçekleşmediği zamanlarda süreç nasıl işliyor?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: jennn

Ne güzel, çok güzel bir davranış şekli...

Yorum

Ama olsun biz yüreğimizi ortaya koyup, ifadeleri davranışlara yüklüyoruz.. bundan daha samimi birşey olabilir mi?

..ortaya koyduğun yüreği kaç kişi görüyor......burnu havada..dik başlı..kibirli oluyoruz...ancak ve ancak tanıdıktan sonra"aaa sen aslında böyleymişsin" diyorlar..."seni seviyorum..özür dilerim..sen şöylesin..sen böylesin vb."..bunları çok kolay söyliyemem ben..ama içimden hep yaşarım..
                        yarın çok geç olabilir...

Yorum

özür beklediğimde gelmesse hayal kırıklığı oluor tabi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adrenalin

Aslında kişi kendisini sık sık özür dileyecek duruma düşürmemeli. Eğer böyle bir durum varsa özür dilemeyi alışkanlık haline getiren kişi açısından problem olabilir diye düşünüyorum. Samimi olabilir mi bu durumda :roll: :?: Kişisel görüşüm olamaz yönündedir.
                            Tabiki öyle bunu en baştaki yazımda söylemiştim...çok özür dileyen insan çok hata yapıyor demektir ;buda özüründeki samimiyetinden şüphe duyulmasına sebebp olur, zira ağzı özüre alışmıştır, gönlün bundan bihaberdir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iloya

..ortaya koyduğun yüreği kaç kişi görüyor......burnu havada..dik başlı..kibirli oluyoruz...ancak ve ancak tanıdıktan sonra"aaa sen aslında böyleymişsin" diyorlar..."seni seviyorum..özür dilerim..sen şöylesin..sen böylesin vb."..bunları çok kolay söyliyemem ben..ama içimden hep yaşarım..
                              Daha güzel ifade edemezdim +1

Yorum

İşleniyor...
                              X