Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İşyerinde herkesin akıl vermesi...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İşyerinde herkesin akıl vermesi...

Merhaba arkadaşlar, işyerinde böyle bir sorun yaşıyorum, her önüne gelen akıl veriyor, bu beni aşırı sinirlendiriyor ve rahatsız ediyor. Karşımdaki her kişinin akıl vermesinin nedeni bendeki özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir belki de en büyük sebebi budur. Ama daha başka nedenleri de olmalı sizce bunlar nedir? Örneğin işyerinde ne kadar fazla elemanla samimi olup sohbet edersen diğer elemanlar o kadar az iş buyuruyor.
    İş hayatında uzun zaman geçirmiş üyelerin ciddi yorumlarını bekliyorum bu konu için psikoloğa gitmeyi bile düşünüyorum. Sizden gelen yorumlara aklım yatarsa belki psikoloğa 100 tl vermem.
    Her şey güzel olacak...

Çünkü ters bir durum olduğunda çok kişiyle samimi olan insanın daha fazla sorun yaratacağını düşünüyorlardır.Bi nevi daha güçlü görüyor olabilirler ilişkilerinden ötürü.Genelde hassas ve açık veren daha doğrusu bunu gösteren insanların üstüne daha rahat gidiyorlar.Sen kullanmaya eğilimli biri olsan (belki de kendi işini de başkalarına yaptırmak gibi mesela) hangisine yönelirsin?

Bir de tecrüben azsa, işi senden daha uzun süredir yapıyorlarsa o zaman da bu şekilde davranabilirler.Bana göre çaresi yeri geldiğinde hayır diyebilmek (kendi görevin olan şeylere değil tabi) ve işe daha fazla hakim olmaya çalışmak.

Yorum

"Çünkü ters bir durum olduğunda çok kişiyle samimi olan insanın daha fazla sorun yaratacağını düşünüyorlardır." Bu cümleni anlamadım.
      Tabi ben kullanmaya eğilimli birisi olsam ben de sessiz, sedasız pek arkadaşı olmayan kişilere daha rahat iş buyurabilirim.
      Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
        "Çünkü ters bir durum olduğunda çok kişiyle samimi olan insanın daha fazla sorun yaratacağını düşünüyorlardır." Bu cümleni anlamadım.
        Tabi ben kullanmaya eğilimli birisi olsam ben de sessiz, sedasız pek arkadaşı olmayan kişilere daha rahat iş buyurabilirim.
        Yani bu gibi durumlara (fazla iş buyurmak gibi) karşı itiraz etmek ya da ortalığı ayağa kaldırma gibi hallerde demek istedim...Yanlarına başkalarının da desteğini almış oluyorlar çünkü...O yüzden onlara bulaşmaktansa daha sakin insanlara ya da tecrübesiz insanlara bu tarz işleri yaptırmayı uygun buluyorlar.
        Last edited by kutup83; 02-01-2012, 07:12 PM.

Yorum

Anladım, peki çok fazla iş buyurulmasından kurtulmak için ne yapmamız lazım...
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Bana göre yapmamız gerekenden fazla iş buyuruluyorsa hayır demeyi öğrenmemiz lazım.Ama mesela o anda boşsan neden yapmıyorsun gibi sitemlerde bulunabilirler o zaman da en iyisi yalandan birşey yapıyormuş gibi gözükmekÇünkü hani sen o anda ya zaten şu anda bir iş yapmıyorum bari yardımcı olayım diye onların işlerini üstlenmeye başlayınca bunu alışkanlık haline getirebiliyorlar yani en iyisi biraz da kişisine göre davranmak.Gerçekten yardıma ihtiyacı olan ve iyi niyetli biri sorun olmaz diye düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post

dostum cidden zor işçilik yapmak ya anlıyorum seni...aynı sorunları birebir yaşadığım için seni anlayabiliyorum....sen suan çalıştıgın yerde ne kadar süredir çalışıyorsun ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dıskokralı View Post
                dostum cidden zor işçilik yapmak ya anlıyorum seni...aynı sorunları birebir yaşadığım için seni anlayabiliyorum....sen suan çalıştıgın yerde ne kadar süredir çalışıyorsun ?
                2 haftadır çalışıyorum 3 ay daha çalışıp kpssye hazırlanmak için ayrılacağım.
                Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: asalsayı
                  sana akıl veren biri olursa bana akıl verme de.
                  akıl vereceğine para ver de.. iş aleminde akılveren çoktur iş yapmayan akıl verir iş yapan ses çıkarmaz her yer aynı..

Yorum

İşleniyor...
                  X