Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ERKEKLER NE İSTER ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ERKEKLER NE İSTER ?

Erkekler ne ister ?

Burada belirtmek iistedigim onemli bir sey var; o da erkeklerin soyledikleriim icin yazacaklarini dikkatle izlemeniz. Bakalim, kadinlarin , kadinlara yonelik gercekleri gordugunde verdigi tepkileri , acaba erkekler de hemcinslerinin belirtecegimiz gercekligini gorduklerinde verecekler mi? Yoksa erkeklerimiz zaten bunlarin farkinda mi? Kuskusuz bu sorularin yaniti bizler icin cok onemlidir.

Kuskusuz bizler, kadinlari elestirirken, yasadiklarimizdan daha cok faydalandik. Ancak soylediklerinizde, eger deneyimlerinizden faydalaniyorsaniz, bunlar, kitaplarda okuduklarinizi soylemeniz kadar ragbet gormuyor. Eger gorusunuzu bir filozofla, bir akimla temellendirmek istemiyorsaniz vay halinize; soylediklerinizin elle tutulur bir yani yok demektir. Eger halk arasindaysaniz da durum tam tersidir. Halk, dogrudan deneyimlerinden, duyduklarindan yanadir. Bilimi, felsefeyi kucumser. Bilimin bazi seyleri hic de bilemeyecegini kendinden oylesi emin bir ifadeyle soyler ki , dunyanin en bilgesi sanirsiniz kendisini... peki simdi ne yapacagiz biz? Gercekten bilmiyorum saygideger arkadaslarim. Bu sorunun yanitini erteleyelim ve konumuza geri donelim:

Dostoyevski, her kadinin yasantisinin basindan sonuna dek, bagimli olacagi erkegi aramakla gectigini soylemisti. Bunda kesinlikle hemfikiriz Dostoyevski’yle. Peki bunu bir olcude erkek icin de soyleyemez miyiz? Kadin bir erkegi arar durur, oysa erkegin aradigi sey , her zaman ayni yerde, yani belin asagisindadir. Erkek, bahsettigimiz bu yere bagimlidir. . Kadini elde etmek icin binbir kiliga girer, binbir maske takar, binbir yalan soyler. Salt bu yuzden yaratmistir mitleri, ote dunyalari. İste, erkegin urettigi sey bazen en buyuk beladir . Hasan Sabbah , biliyordu bunu. Alamut’u cennet bahcesi yapti bu yuzden. Selam olsun sana Sabbah.Kadin da saftir, cocuktur; hemen kanar, erkegin oyunlarina. Peki ya erkek, cocuk degil midir? Erkek, kadindan daha da cocuktur. Erkegin yasami oynamakla gecer.

Erkek, henuz hayvanlik asamasindadir. Erkek , aklini degil yumruklarini kullanmayi buyuk bir huner ve muhtesem bir gosteri olarak gorur. Kuskusuz sessiz kalmaktan daha durustcedir bu davranis, ama hayvancadir. iste bu yuzden uretemez erkek.

Kadinin hayati , akliniza gelebilecek her konuda dedikodu yapmaktan ibarettir. Hele de ev hanimiysa uzak durmaniz gerekir ondan. Peki erkegin dedikodu malzemesi nedir sevgili arkadaslar? Cogunlukla kadindir yine. Sokakta gordugu, tanimadigi bir kadinin arkasindan bile akla hayale sigmayacak seyler soyleyebilir. Kadinin tutsak oldugu yerde erkek rahat hisseder kendisini. Erkek, kadini insan olarak gormez. Sadece bir makinedir kadin onun icin. Erkek, duygusaldir, terkedilme korkusuyla yasar hep, yalnizliga katlanamaz erkek. İste bu yuzden cocuktur yine.

Erkek dayaniksizdir, acir kendisine. Grip olmaya, basi agrimaya gorsun, bir kanserliymis gibi istirap ceker sanirsiniz. Oysa bir kadin hasta olsa sesizce aglar, guclu gorunmeye calisir. İste bu konuda bir kadinin eline su dokemez erkek.

Erkek , delikanlidir.( bu sozcuk beni oldum olasi sinir etmistir). Delikanlidir; cunku uzun Marlboro icer. Delikanlidir, cunku tespihinin sakirtisi etrafindakileri cileden cikartir, delikanlidir cunku agzindan kufurler eksik olmaz. Delikanlidir, kimsenin kizina yan gozle bakmaz, sadece sozlu saldirida bulunur. Delikanlidir , cunku tum yasami, askerlik anilari ve kavgalardan ibarettir.

Erkek korkaktir, hem de neden korkar bilir misiniz? Kadindan, kadinin zekasindan! Erkek, kadindan aptal oldugunu bilir; iste bu yuzden bunu kaba kuvvetle ortmeye calisir. Usuyla dizginleyemedigini , bilegiyle dizginlemeye calisir. Kadinin birazcik da gucu olsaydi, kim bilir neler olurdu!
    Ah bu erkek, ne kadar acinasi bir yaratidir.

( BİR MAKALEDEN ALINTIDIR )

Sözü şimdi size bırakıyorum

Erkekler ne ister ?
    Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Taraflar arası istekler çok iddalı olmuş..

Ben erkeklerin tamamen hayvani dürtülerle hayatlarını idame ettirdiklerine inanmıyorum yada inanmak istemiyorum.. ve kadınında hayatının dedikodudan ibaret olduğuna..Bunlar tabiki hayatlarının içinde ama kadınlık ve veya erkeklik sıfatlarını kapsayacak kadar büyük tanımlarda değil.

Dostoyevski nin her kadın diye başlayan genellemesinede katılamıyorum...yani en azından ben öyle değilim..istisnalar kaideyi bozmaz demeyin, benim gibi düşünen çok kişi olduğuna eminim..eskidenmiş onlar 8)

Erkek dayaniksizdir, acir kendisine. Grip olmaya, basi agrimaya gorsun, bir kanserliymis gibi istirap ceker sanirsiniz. Oysa bir kadin hasta olsa sesizce aglar, guclu gorunmeye calisir. İste bu konuda bir kadinin eline su dokemez erkek.

bende tam tersi oluyor, kanserliymiş gibi davranan ben oluyorum...erkekler daha güçlü sanki.. kendini dinlemiyor... zaten hiç kendilerini dinlemezler, hep başkalarını dinlerler :P

Erkek korkaktir, hem de neden korkar bilir misiniz? Kadindan, kadinin zekasindan! Erkek, kadindan aptal oldugunu bilir; iste bu yuzden bunu kaba kuvvetle ortmeye calisir. Usuyla dizginleyemedigini , bilegiyle dizginlemeye calisir. Kadinin birazcik da gucu olsaydi, kim bilir neler olurdu!
    Ah bu erkek, ne kadar acinasi bir yaratidir
    .

Evet bu zaka konusuna, bir önceki başlığınızda cevap vermiştim...ama acımak...ı ıh erkekler acınası bir varlık değil bence..

Hayatlarının büyük bir bölümü bir kadın tarafından yani anneleri tarafından idame ettirilen erkeği düşünürsek..erkeklerin kadınlar ytarafından yönlenmeye müsait olması yadsınamaz..

Yorum

Öncelikle belirtmek isterimki paylaşımdaki düşünceler bana ait değil ,okuduğum bir makaleden alıntı yaptım ve foruma açtım.Yukarıdaki yazı bir erkek için fazla efemine görünüyor dimi

Kendi düşüncem "Erkekler" veya "kadınlar" diye genelleme yapmak ırkçılıktan da ileri bir tutumdur çünkü. İyi erkekler ve iyi kadınlar vardır, kötü erkekler ve kötü kadınlar vardır. Bu iyi ve kötünün içeriği de tüm insanlara göre değişkenlik arz eder." diyorum.
      Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: invasor
        önce SEX istiyorum ben! sonra aşk
        1-jazz müzik dinleyip söyleyebilmeli
        2-eğer dinlemiyosa da arabesk te olur ama bir şartla
        3-ayak yıkamayı ve masaj yapmayı bilmeli
        bence :roll: :roll: :roll:
        :lol:

insanın ne istediğini bilmesi de güzel tabi..

Yorum

ne istiycekki erkek

gece memnun olmak

karsısında hiç konuşmayacak herseye he diycek bi kadın

ona göre dırdır etmıycek

daha yazarmda zamanım az :lol:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fregile
            Taraflar arası istekler çok iddalı olmuş..

Ben erkeklerin tamamen hayvani dürtülerle hayatlarını idame ettirdiklerine inanmıyorum yada inanmak istemiyorum.. ve kadınında hayatının dedikodudan ibaret olduğuna..Bunlar tabiki hayatlarının içinde ama kadınlık ve veya erkeklik sıfatlarını kapsayacak kadar büyük tanımlarda değil.

Dostoyevski nin her kadın diye başlayan genellemesinede katılamıyorum...yani en azından ben öyle değilim..istisnalar kaideyi bozmaz demeyin, benim gibi düşünen çok kişi olduğuna eminim..eskidenmiş onlar 8)

bende tam tersi oluyor, kanserliymiş gibi davranan ben oluyorum...erkekler daha güçlü sanki.. kendini dinlemiyor... zaten hiç kendilerini dinlemezler, hep başkalarını dinlerler :P

Ah bu erkek, ne kadar acinasi bir yaratidir
            .

Evet bu zaka konusuna, bir önceki başlığınızda cevap vermiştim...ama acımak...ı ıh erkekler acınası bir varlık değil bence..

Hayatlarının büyük bir bölümü bir kadın tarafından yani anneleri tarafından idame ettirilen erkeği düşünürsek..erkeklerin kadınlar ytarafından yönlenmeye müsait olması yadsınamaz..

bravo fregile dencek laf yokki başka

Yorum

bence erkek ve kadın deyip çizilen iki kalıp içine bütün insanları yerleştirmek acaip yanlış bi hareket.. yok erkek ne ister.. kadın ne ister.. birinin istedigini öbürü istemez.. insanlar hakkında böyle genelleme yapılamaz.. her başın içinde başka bi dünya var.. bu tarz bir araştırma için şöyle sormak daha dogru olur.. erkeklik ne ister yada kadınlık ne ister.. ihtiyaçları nelerdir.. böyle daha düzgün bir neticeye ulaşırsınız.. kanaatimce..

Yorum

bence erkek ve kadın deyip çizilen iki kalıp içine bütün insanları yerleştirmek acaip yanlış bi hareket.. yok erkek ne ister.. kadın ne ister.. birinin istedigini öbürü istemez.. insanlar hakkında böyle genelleme yapılamaz.. her başın içinde başka bi dünya var.. bu tarz bir araştırma için şöyle sormak daha dogru olur.. erkeklik ne ister yada kadınlık ne ister.. ihtiyaçları nelerdir.. böyle daha düzgün bir neticeye ulaşırsınız.. kanaatimce..

Yorum

at avrat silah ister :lol:

Yorum

Kadınlar ne ister diye çok başlık gördüm, yazı gördüm de böyle bir başlık görmedim bu sitede..Bence güzel şeyler çıkacak gibi..Ama öncelikle şunu belirtmek gerekir: erkek-kadın ayrımı yapılıp aşağılamada bulunulmamalı..Kadınların ne istediği artık bir sır değil bence çünkü kadınlar öyle içlerine atmazlar direkt "anlayış, sevgi, dürüstlük vs vs "sıralayıverir, söylerler tutamazlar kendilerini Belki de erkeklerden farkımız bu sadece bu konuda değil bir çok konuda kadınlar içine atmaz söyler bir çok şeyi sanki..Aslında genellemeler her zaman yanlıştır ama herkes olmasa da çoğunluk için konuşabiliriz..

Kadın-erkek eşitse, iki cinse de kadın-erkek değil de "insan" olarak bakıyorsak isteklerinin de aynı olması gerekir..Ama sanırım çok farklılıklar var..
                    Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

Orjinal yazı sahibi: invasor
                      SEX herşeydir. Gerisi hikaye..bence :roll:
                      Bence söylemeye çekinselerde çoğu erkeğin kafasından geçen ilk şey "sextir". İnvasor açık sözlülüğünden dolayı tebrik ederim.

Yorum

Geçinmek için ne yaptığın beni ilgilendirmiyor.
                        Neyi özlediğini,kalbinin arzuladığı şeye kavuşmanın hayalini kurmaya cesaret edip edemediğini bilmek istiyorum.
                        Kaç yasında olduğun beni ilgilendirmiyor.
                        Aşk için, hayallerin için, yasıyor olma serüveni için bir aptal gibi görünme riskini göze alıp almayacağını bilmek istiyorum.
                        Ay’ının etrafında hangi gezegenlerin döndüğü beni ilgilendirmiyor.
                        Kederinin merkezine dokunup dokunmadığını,hayatin ihanetlerince açılıp açılmadığını, daha fazla acı korkusundan kapanıp kapanmadığını bilmek istiyorum.
                        Saklamaya, azaltmaya ya da düzeltmeye çalışmadan benim ya da kendi acınla oturup oturamayacağını bilmek istiyorum.
                        Benim ya da kendi neşenle olup olamayacağını,insan olmanın sinirliliğini hatırlamadan, bizi dikkatli ve gerçekçi olmamız için
                        uyarmadan çılgınca dans edip coşkunun seni parmak uçlarına kadar doldurmasına izin verip vermeyeceğini bilmek istiyorum.
                        Bana anlattığın hikayenin doğru olup olmaması beni ilgilendirmiyor.
                        Kendi kendine dürüst olmak için bir başkasını hayal kırıklığına uğratıp uğratamayacağını, ihanetin suçlamasına dayanıp, kendi ruhuna
                        ihanet edip etmeyeceğini bilmek istiyorum.
                        Güvenebilir ve güvenilebilir olup olamayacağını bilmek istiyorum.
                        Her gün sevimli olmasa da güzelliği görüp göremeyeceğini bilmek istiyorum.
                        Benim ve kendi hatalarınla yasayıp yasayamayacağını; bir gölün kenarında durup gümüş Ay’a "EVET!" diye bağırıp bağırmayacağını bilmek istiyorum.
                        Nerede yasadığın ya da ne kadar paran olduğu beni ilgilendirmiyor.
                        Keder ve umutsuzlukla geçen bir gecenin ardından, yorgun, bitap da olsan, çocuklar için yapılması gerekenleri yapıp yapmayacağını bilmek istiyorum.
                        Kim olduğun, buraya nasıl geldiğin beni ilgilendirmiyor.Çekinmeden benimle ateşin ortasında durup durmayacağını bilmek istiyorum.
                        Nerede, kiminle, ne okuduğun beni ilgilendirmiyor.Diğer hersey bittiğinde seni ayakta tutan şeyin ne olduğunu bilmek istiyorum.
                        Kendinle yalnız kalıp kalamadığını ve o bos anlarda sana arkadaşlık eden kendini gerçekten sevip sevmediğini bilmek istiyorum.

HAYIR BUNU....

Yorum

Gözlerim gözlerine kitlenir
                          Doyamam seyretmelere seni
                          Özlerim bir kaç Saat fazla gelir
                          Yağızım yiğidim erkek güzeli

Gel de eğ, eğ şu asi başını
                          Kaçırma gel şu olgun yaşımı
                          Anladım korkunu telaşını
                          Görünce çakmak çakmak yeşillerini

Seni pamuklara sarmalar sararım
                          Ne bedel isterim ne hesap sorarım
                          Ne sitemle güzel kalbini yorarım
                          Sakınma tatlı dillerini

Sakınma tatlı dillerini

Gözlerim gözlerine kitlenir
                          Doyamam seyretmelere seni
                          Özlerim bir kaç saat fazla gelir
                          Yağızım yiğidim erkek güzeli

Gel de eğ, eğ şu asi başını
                          Kaçırma gel şu olgun yaşımı
                          Anladım korkunu telaşını
                          Görünce çakmak çakmak yeşillerini

Sakınma tatlı dillerini

Sakınma tatlı dillerini

Ben yazdım ben bozdum
                          Kaç sevdayı gezdim
                          Aşkın aslını sezdim
                          Hadi gel al sonuna kadar
                          Sonuna kadar, sonuna kadar al al...

...sarmalar sararım
                          Sakınma tatlı dillerini

Sakınma tatlı dillerini

Sakınma tatlı dillerini

birazda bunu :lol:

Yorum

Bir erkek olarak bunu paylaşmak yürek ister öncelikle seni kutluyorum.. Ben bu makaleye tamamen katılıyorum ne kadar inkar etsekte gerçek bu bence..Erkeklerin ne istegini yazmıssın zaten kadınında sadece toplumsal baskılar bu içgüdülerimize sınır koyuyor o yüzden özümüzden uzak gibi davranmaya çalışıyoruz aslında hepimiz nasıl yaratılış olarak kodlanmıssak o şekilde yaşamak zorundayız onun dısın açıkamayız.Toplumsal statü modern çag bunlara baskı yapınca bunalımlar ortaya çıkıyor.Kısaca nasıl yaratılmıssak kodlamanın dısına çıkamayız..

Yorum

erkek köle ister biraz bu gerçek anladım...ama şunu farkettim erkek daha çok aşk acısı çekiyor...zor aşık oluyor ama olduğu zamanda yıllarca unutamıyor...kızlarda öyle ama erkekler kadar değil...

Yorum

İşleniyor...
                              X