Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Türkiyede Çocuk olmak Zor.sizce neden??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Türkiyede Çocuk olmak Zor.sizce neden??

Cocuk demek savunmasız demek,Çocuk demek muhtaç demek,Çocuk demek Bazen kimsesiz demek.
    mesela sokak çocukları,kimisi şiddetten kaçmış,kimi anne yokluğundan,kimi baba baskısından.
    Ben şahsen düşünüyorum,kendim düzgün bi çocukluk yaşamadım,anne babam yokmu :?: Var elbette ama ,sanki yokmuş gibi yetiştim ben.
    Bi misal vereyim babaannem beni çocuk parkına götürmüştü yıllar önce,salıncak gözüme çarptı ve körlük tehlikesi atlattım.kıvranarak bağırdım ama ne fayda babaannem bana geçer dedi.kendi halime bıraktı.
    Cahillik; evet Bu olgu hepimizin düşmanı...
    Bu güne kadar çocuklar için elimden gelen bilgiyi esirgemedim ben.
    En önemliside Çocukların Duygusal gelişimi....
    bu herşeyden daha önemli,Annesi Babası olsada gerekli ihtimam gösterilmedikçe bu çocuklar belkide ileride suçlu olucaklar..
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Bende çok üstüne düşülerek büyütülen bir çocuğum.Her dediğime önem verildi, her istediğim yapıldı, gözümün içine bakıldı hep.Çok da sağlıklı görünmüyorum değil mi..

Bu konuda sınır çok iyi ayarlanmalı.İnanın ben çocuğumu nasıl yetiştireceğim.. :roll: aklımda hiçbir fikir yok.

Yorum

daha önce bi başlıkta sormuştum,dayak yemiyen varmı diye. :arrow:
      insanlığın bir tepkisi vardır,evvelce gördüğü kötülükleri asla unutmaz.
      bu ister ebeveyn olsun ister arkadaş olsun değişmez.
      Bir gün mutlaka patlar bu bomba,inanın gerçek söylüyorum.
      benim başıma gelen kötü hadiseler de bu yüzden oldu.
      :arrow: Çocuklar boş bi CD gibidir ,ne kaydedidilirse o okunur.
      ve bu ömür boyu silinmez...CD yıpranıp gider ama Çocuk kaydedilenleri asla unutmaz..Çocuk üzerine bu kadar düşmemin sebebi ,geleceğimiz için.
      sonuçta bizler yaşlanınca ,çocuklarımız görevleri ellerine alıcaklar.
      Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gülben
        Bende çok üstüne düşülerek büyütülen bir çocuğum.Her dediğime önem verildi, her istediğim yapıldı, gözümün içine bakıldı hep.Çok da sağlıklı görünmüyorum değil mi..

Bu konuda sınır çok iyi ayarlanmalı.İnanın ben çocuğumu nasıl yetiştireceğim.. :roll: aklımda hiçbir fikir yok.
        merak etme Gülben çocuk olunca söz konusu hiç birimiz bilgilenmeden yetiştirmeyiz onu.
        sınırı ayarlamak kendiliğinden olur hiç şüphe etme sen.
        bu konuda asıl gereken ebeveynlerin cehaleti.bu aşılınca zaten herşey yoluna girer.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gothica

merak etme Gülben çocuk olunca söz konusu hiç birimiz bilgilenmeden yetiştirmeyiz onu.
          bu konuda asıl gereken ebeveynlerin cehaleti.bu aşılınca zaten herşey yoluna girer.
          Evet aslında, çok haklısın.. bu kadar pimpirikli olmasak hasta olmazdık değil mi.. Şimdiden çocuk büyütme ile ilgili kitapları bir kenara not ediyorum.İlerde alırım diye..

Bir başka konu dayak.Evet çok önemli bir konu ama, bazen annelerin vurmamaları için peygamber sabrı taşımaları gerekiyor.Yeğenimden biliyorum, 1 saat içinde evin altına üstüne getirebiliyor.Ve tatlı söz diyoruz ama tatlı dillen hiiiiiiç anlamıyor. :x

Biz mesela Onu kötü yetiştirmemeye çalışıyoruz hep ama nerden gördüyse gelip bana tükürüyor ve vuruyor, eline ne geçerse kumanda, kalem vs..bana atıyor.Bunu anesine yapsa ablam Onu öldürür ama ben yine de sabretmeye çalışıyorum.

Yorum

güzel olan ne var hayatında gothica.örneğin sabahleyin şöyle taze güzel kokan bir simit yemedin mi hiç,annenle aran nasıl.onların problemleri neler.sen çözmek için ne yapıyorsun.
            sokak çocuklarını boşver şimdi.kendi evinden başla.insan değiştikçe değiştiriyor.ama bunu anlamaya göz ister ki bazen yıllarca açılamayabiliyor.

Yorum

çocuk yetiştirmek tam bir muamma konusu aslında
              nedeni ne yapsanız olmuyor yada ben öyle görüyorum
              yavrum için en iyisi diyorum onun ruhsal ve bedensel gelişimi için ama dozu ayarlamak çok zor yada çelik gbi bir sinire ihtiyaç var tahmmül konusunda şükürler olsun dayanıyorum
              inatçı bir yavrum var
              çocuğunuza sevginizi belli edeceksiniz ama şımartmadan
              şımarırsa yandınız
              çocuğunuza otorite kuracaksınız aman dozu tutturun yoksa fazla baskı pasif bir insana dönüştürür
              yada onun özgüveni olan bir birey olmasını istiyorsunuz hadi çocuğum sen yaparsın hadiiii şimdide çocuk kendini yanlız hissedicek bütün yük omuzlarında
              öyle zordur ki anne baba olmak ben hergün düşüne düşüne bitiremiyorum
              bir yanlış bile belki gelecek için sorun
              ben takıntılı olayımda kimler olsun
              evet çocuğumu şımartıyorum ,ona sürekli sevgimi belli ediyorum sarılıyorum elimden geldiğince etrafımda ki bütün çocuklara sevgi adına bir şeyler vermek istiyorum
              yavrumun sınıfına gittiğimde hepsi bana sarılıyor hepsiyle sohbet ediyorum onları dinliyorum
              bu beni çok mutlu ediyor kendi evladım yada diğerleri topluma artılar kazandırmak istiyorsak hepsi bizim çocuğumuz
              umarım bu konuda başarılı bir anne ve ebeveynimdir
              saygılar ...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eflin
                inatçı bir yavrum var
                şımarırsa yandınız
                ...
                Bizimkisi de çok inatçı.. :evil:

Sanırım sorun burada eflin..biz çok şımarttık yeğenimi.Çok sevelim ve sevgimizi belli edelim derken Onu çok şımarttık.Zaten ailemde bana geçmişte aynı şeyi yaptı.

Yorum

mrb arkadaşlar ben bi grup kurdum psikolojik sorunlarımızı paylaşmak çözüm bulmak adına........ katılmak isterseniz group20996@groupsim.com saygılar

Yorum

inatçı bir yavrum var
                    şımarırsa yandınız
                    ...

Sanırım sorun burada eflin..biz çok şımarttık yeğenimi.Çok sevelim ve sevgimizi belli edelim derken Onu çok şımarttık.Zaten ailemde bana geçmişte aynı şeyi yaptı.
                    doğru yetiştirmek adına bir çok hata yapıyoruz aslında gülbencim
                    onları çok seviyoruz kıyamıyoruz bu sefer şımarıyorlar her isteidkleri olsun istiyorlar ama doyumsuz insanlar oluyorlar aslında
                    ve bir gün geliyor elde edilecek bir şey kalmamış
                    çocuk yetiştirmek aslında uzmanlık konusu olmalı
                    ben sırf bu yüzden yanlışlar yapmamak adına bir bilene danışıyorum (işin uzmanına )ve görüyorum ki aslında iyiliğini isterken çok hatalarda yapabiliyormuşuz
                    ama birde şöyle bir durum var bir uzamanın görüşü ile diğerinin ki dahi tutmuyor biri sevginizi gösterin derken diğeri otoriteyi elden bırakmayın diyor bende ne yapacağımı şaşırdım :roll:

Yorum

inatçı bir yavrum var
                      şımarırsa yandınız
                      ...

doğru yetiştirmek adına bir çok hata yapıyoruz aslında gülbencim
                      onları çok seviyoruz kıyamıyoruz bu sefer şımarıyorlar her isteidkleri olsun istiyorlar ama doyumsuz insanlar oluyorlar aslında
                      ve bir gün geliyor elde edilecek bir şey kalmamış
                      çocuk yetiştirmek aslında uzmanlık konusu olmalı
                      ben sırf bu yüzden yanlışlar yapmamak adına bir bilene danışıyorum (işin uzmanına )ve görüyorum ki aslında iyiliğini isterken çok hatalarda yapabiliyormuşuz
                      ama birde şöyle bir durum var bir uzamanın görüşü ile diğerinin ki dahi tutmuyor biri sevginizi gösterin derken diğeri otoriteyi elden bırakmayın diyor bende ne yapacağımı şaşırdım :roll:
                      Uzmanların zıt görüşlerine bende hep şaşırmışımdır..

En iyisi biz bildiğimizi okuyalım.. Bence doğru olan otoriteyi elden bırakmamak ama ben yeğenime bile sevgimden dolayı disiplin uygulayamazken çocuğuma nasıl uygulayacağım..işte orası bir dert. :?

Doyumsuz birey diyorsunya..O doyumsuz bireylerden biri benim işte, doktor tarafından da bu görüşler onaylanmıştır.Ailem tarafından her dediğim yapıldı, her istediğim şeye sahip oldum, kendilerine almamışlar bana almışlar hep.Ama ne oldu..daha küçük yaşlarda psikiyatristlere gitmeye başladım.

Yeğenime ya da çocuğuma aynı şey olsun istemiyorum.

Yorum

uzmanın kendisininde problemi vardır belki.siz bu insanları ne zannediyorsunuz allahaşkına.
                        keh keh keh..neyse ben kaçtım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dert
                          uzmanın kendisininde problemi vardır belki.siz bu insanları ne zannediyorsunuz allahaşkına.
                          keh keh keh..neyse ben kaçtım.
                          Deeeerttt en iyisi kaç sen.. :evil:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gothica

Evet aslında, çok haklısın.. bu kadar pimpirikli olmasak hasta olmazdık değil mi.. Şimdiden çocuk büyütme ile ilgili kitapları bir kenara not ediyorum.İlerde alırım diye..

Bir başka konu dayak.Evet çok önemli bir konu ama, bazen annelerin vurmamaları için peygamber sabrı taşımaları gerekiyor.Yeğenimden biliyorum, 1 saat içinde evin altına üstüne getirebiliyor.Ve tatlı söz diyoruz ama tatlı dillen hiiiiiiç anlamıyor. :x

Biz mesela Onu kötü yetiştirmemeye çalışıyoruz hep ama nerden gördüyse gelip bana tükürüyor ve vuruyor, eline ne geçerse kumanda, kalem vs..bana atıyor.Bunu anesine yapsa ablam Onu öldürür ama ben yine de sabretmeye çalışıyorum.
                            elbette ben çocuk yetiştirmeyi bilmiyorum ama ,yeğenini bi psikiata götürseler iyi olur.
                            Artık hasta olmayanlar bile bilgi almak için Psikiatra gidiyor.
                            yada bu konuda yazılmış kitapları alabiliyorlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BUTU
                              mrb arkadaşlar ben bi grup kurdum psikolojik sorunlarımızı paylaşmak çözüm bulmak adına........ katılmak isterseniz group20996@groupsim.com saygılar
                              bize daha ayrıntılı bilgi verirsen sevinirim.bilirsin Güven bu hususta çok önemli.

Yorum

İşleniyor...
                              X