Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kendiliğinden kapalı yaşam sürdürenler.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kendiliğinden kapalı yaşam sürdürenler.

bu konu bir çoğunuzu ilgilendirir sanırım.
    Adeta kendini hapsetmiş gibi yaşıyanlar ,yani SF olanlar.kendinizi nasıl bir ortamda rahat hissediyorsunuz :?: :?:
    mesela ben umuma açık bir ortamda sırtımı duvara verip öyle otururum.
    Yani çevreyi geniş açıyla gören bir konumda kendime yer seçerim.
    neden böyle bir seçim yapılır :?: veya yapanlar yorum yazsın.
    SF sorunu olanların açılması gerkliliğine inanıyorum ben.
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

valla komşu burdan başlamışsın güzel b.aşlangıç ta niye duruyorsun.ben onu merak ediyorum.

Yorum

Toplum içinde ben fazla dikkat çekmeyecek bir tarafa kıvrılıveririm.Ama ne kadar kendimi saklamaya çalışsamda bu pek mümkün olmaz ve bütün bakışları üzerimde toplarım.. 8)

Şaka şaka..

Evet konumuza dönecek olursak, dikkat çekmeyen bir tarafa kıvrılırım demiştim.. :?

Yorum

şimdi ben niye bunu yapıyorum.çünkü diğer insanların beni anlamıyacağını.onların aslında insan olmadıklarını düşünüyorum.çünkü annem babam çok baskı kurdu.ama bana ne onların yetişme tarzlarından ben kendimi düşünürüm mü?

Yorum

ben başka türlü kendimi rahat hissedemiyorum herkesi görebileceğim biyer olmalı

güvensizlik paranoya başlangıcı..pasiflik herşey olabilir

ayrıca gothica bunu yazmasan farketmicektim bunu yaptığımı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gülben
            Toplum içinde ben fazla dikkat çekmeyecek bir tarafa kıvrılıveririm.Ama ne kadar kendimi saklamaya çalışsamda bu pek mümkün olmaz ve bütün bakışları üzerimde toplarım.. 8)

Şaka şaka..

Evet konumuza dönecek olursak, dikkat çekmeyen bir tarafa kıvrılırım demiştim.. :?
            bence sen görünüşünün farkında olmayabilirsin Gülben ,hele kız olupta hoş görünen biri asla saklanamaz.bide senin kalbini görebilenler asla seni farketmeden geçemezler...
            Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

o daha kötü işte bir iki kişiyi görürsen sana bakan...herkesin sana baktığını sanıyosun köşelere kaçmaya başlıyosun... 3gün önce 220 kişilik bi seminere konuşmacı olarak çıkarıldım..hocanın yanında yardımcı eğitmen gibi...berbat bi duyguydu...Türkiyenin enbüyük otellerinden biri...Türkiyenin heryerinden gelmiş 48kişilik hakem kurulu... geri kalanlarda ccabası...merkez hakem kurulu başkanı genel başkan ve konuşmacıda ben...ne büyük saçmalık fazla detaya girmeden bazı kuralları anlatıp bikaç soru cevaplayıp kaçtım yerime en arka sırada tek başıma oturdum yanıma mhk başkanı oturdu...

avuçlarım terliyodu resmen...bi bahaneyle konferans odasından çıktım yarım saatte girebilmek için bekledim

içeri girerken millet bana bakıcak diye...

ölmek istiyorum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gothica
                Orjinal yazı sahibi: gülben

Şaka şaka..

bence sen görünüşünün farkında olmayabilirsin Gülben ,hele kız olupta hoş görünen biri asla saklanamaz.bide senin kalbini görebilenler asla seni farketmeden geçemezler...
                Özelden alsaydım.. herkesin içinde çok utanırım..

Az önceki başlıkta da şaka takıldım sana..

Çok teşekkür ederim, ben çirkin olsam dahi sen beni o güzel yüreğin sayesinde çok güzel görürsün.Eminim bundan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
                  sosyal fobi bence en zor okul ve iş yerinde yaşanıyor okul yıllarında sosyal fobim vardı ve beden eğitimi dersleri ve oradaki oyunlar bildiğiniz kabustu benim için. kaçmak için herşeyi yapardım. ayrıca kat nöbetçisi olacağım günden bikaç gün önce kendimi öldürme planları yaptığımı hatırlıyorum. çünkü tek tek ders saatinde 30 kişilik sınıflara girmek zorunda kalacaktım. voleybol gibi spor aktivitelerine de katılamadım hiç.
                  sokakta ise birini beklerken çok rahatsız olduğumu hatırlıyorum, gider sokakta en kuytu, duvar dibini bulur orada dikilirdim. bir de renkli kıyafet sevmeme rağmen, herkes bana bakacak diye giyemezdim. ne eziyetmiş o zamanlar şimdi düşünüyorum da
                  Evet gerçekten çok büyük eziyetler çekmişsin.Yaşadıklarına çok üzüldüm.Birazcık sosyalfobi bende de olduğu için ne demek olduğunu çok iyi anlıyorum.

Orjinal yazı sahibi: gokche
                  o daha kötü işte bir iki kişiyi görürsen sana bakan...herkesin sana baktığını sanıyosun köşelere kaçmaya başlıyosun... 3gün önce 220 kişilik bi seminere konuşmacı olarak çıkarıldım..hocanın yanında yardımcı eğitmen gibi...berbat bi duyguydu...Türkiyenin enbüyük otellerinden biri...Türkiyenin heryerinden gelmiş 48kişilik hakem kurulu... geri kalanlarda ccabası...merkez hakem kurulu başkanı genel başkan ve konuşmacıda ben...ne büyük saçmalık fazla detaya girmeden bazı kuralları anlatıp bikaç soru cevaplayıp kaçtım yerime en arka sırada tek başıma oturdum yanıma mhk başkanı oturdu...
                  Bütün bunları asla yapamazdım.. 8O

Bayılır ya da ölürdüm orada..ciddiyim. :?

Yorum

mecbur kaldım...mesleğim sonuçta yapmasam eksi olarak düşecek haneme...sıktım kendimi...en zoruda soruları yanıtlamaktı...
                    hakemlerden biri kalkıyo kortta karşılaştığı bişeyi anlatıyo karar ne olmalıdır diyo biliyorum cevabını tutuluyorum...yarım saart lafı dolandırdım anlatabilmek için...belli etmicem diye bayağı bi ter akıttım...bide onu tartışıyolar...senin söylediğini çürütmeye çlışıyolar ama böyle olması gerekmezmi diye...bide onlara laf anlat...bilerek yapıyolar biliyorum...

en son artık dayanamadım test sorularından girdim olaya....
                    şuanki psikolojik durumuma göre iyi toparladım yine düşününce...

berbatta eebilirdim...en kötüsüde bavulumu toplayıp giderken otle yerleşirken salona inerken oraya çıkacağımdan haberdar değildim birden oldu...ölmek istedim...

Yorum

Valla bu sorun bende de var mesela çok kalabalık açık yerlede gezemem sanki herkes bana bakıyo. Ben bu sorunu sakin yerlerde gezerek yada hızla kapalı bir yere girerek çözüyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gokche
                        mecbur kaldım...mesleğim sonuçta yapmasam eksi olarak düşecek haneme...sıktım kendimi...en zoruda soruları yanıtlamaktı...
                        hakemlerden biri kalkıyo kortta karşılaştığı bişeyi anlatıyo karar ne olmalıdır diyo biliyorum cevabını tutuluyorum...yarım saart lafı dolandırdım anlatabilmek için...belli etmicem diye bayağı bi ter akıttım...bide onu tartışıyolar...senin söylediğini çürütmeye çlışıyolar ama böyle olması gerekmezmi diye...bide onlara laf anlat...bilerek yapıyolar biliyorum...

en son artık dayanamadım test sorularından girdim olaya....
                        şuanki psikolojik durumuma göre iyi toparladım yine düşününce...

berbatta eebilirdim...en kötüsüde bavulumu toplayıp giderken otle yerleşirken salona inerken oraya çıkacağımdan haberdar değildim birden oldu...ölmek istedim...
                        Gökçe senin bulunduğun durum bizlerin bile kaldıramıycağı bişey sen iyi toparlamışsın.bence gerisinide getirebilirsin,mühim olan şey senin bilgilerine inanman.Eğer bunlara inanıp kendinden şüphe etmezsen asla ölmeyi istemezsin inan bana.her nasıl sonuçlanmış olursa olsun büyük iş başarmışsın.kendine güvenini asla yitirme olurmu :?:

Yorum

benim sorunum aslında kendini eğenmemek..hareketlerim yadırganıyomuş gibi hissediyorum...elimi kolumu nereye koyacağımı bilemiyorum heyecanlı olmasam bile...

ogün bütün gece dönüp durdum...

sabah 5.5ta kalkmıştım...uçak yolculuğu malum basınç etkisi beni çok yormuştu...sonra otele yerleşme kısmı apartopar salona in seminer tam7 saat sürdü benim konuşmamda yaklaşık 1,5-2 saat kadar...yorgunluktan ölüyodum ama acaba ne düşündüler rezilmi oldum...nasıl duruyodum orda ben bunu nasıl yaptım diye sabaha kadar uyuyamadım...

biri bana söylese bende yapamam derdim...

demekki zorlanmak lazım biraz...ozaman mecbur yapıyosun...

iyi bi ders notu almış oldum kendime

evet tabi bilgilerime güvenmemden kaynaklanıyodu biraz ufacık bi tereddütüm olsa ağlaya ağlaya kaçar giderdim herhalde...Allah'tan kural kitapçığıyla geçirdiğim geceler vardı ve tabi maç tecrübesi fazlalığı kortlarda çok şey yaşadım kavgalar ihlaller, küfürler

malum hakemlerin tek sorunu onlara hep küfür ederler

yorumun için teşekkür ederim...demekki insanın kendine güveneceği konulara ağırlık vermesi gerekiyomuş gerisi geliyo zaten...

Yorum

işte bu Gökçe bütün iş motivasyon.zaten sen kendine güveniyorsun bunuda ispatladın.azıcık tecrübede olunca gerisi kolay.inancını kaybetme olurmu?

Yorum

gothica yeni başlık açtım ona bi bakabilirmisin...bazen öyle oluyorum ama geçiyo işte o başlığın altında yazdığım halime dönüyorum...ilerleyen bişeyler var...insanlardan korkmuyorum ben başka şeylerden korkuyorum...insanların içinde bişeyler var sanıyorum dikkatli bakarsam görücekmişim gibi geliyor...yoksa geceleri...korkudan ağlıyorum...korku filminde gibiyim...

Yorum

İşleniyor...
                              X