Duyuru

Collapse
No announcement yet.

KendimiZi naSıl taNıyabiliRiz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• KendimiZi naSıl taNıyabiliRiz?

Demek istediğim kendinizi tanımak için birşeyler yapıyormusunuz yada yüzleşmek için ben bugüne kadar hep kendimden kaçtım ve artık yeter birşeyler yapmam lazım o kadar ki bi ara aynadaki adam kim diye kendime sorardım her ne ise benim uyguladığım bi kaç teknik var burda paylaşmak isterim..kısaca ben sinan üniversite sondayım..
    şimdi benim yaptığım uygulamayı anlatayım.Sınıftan 4 kişi seçtim vede dışarıdan 2 kişi yani sınıf dışı okuldAN BU sınıftaki 4 kişinin 2 si samimi olduğum 2 si samimi olmadığım.. Dedim ki onlara beni anlatın ben kimim eksileriyle artılarıyla gördüm ki en yakınındaki adam bile senin kim olduğunu bilmiyor herne ise sizin de teknikleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim
    0
    a:4:{i:143;a:5:{s:12:"polloptionid";i:143;s:6:"nodeid";s:6:"521967";s:5:"title";s:4:"Evet";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:144;a:5:{s:12:"polloptionid";i:144;s:6:"nodeid";s:6:"521967";s:5:"title";s:5:"hayır";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:145;a:5:{s:12:"polloptionid";i:145;s:6:"nodeid";s:6:"521967";s:5:"title";s:10:"Korkuyorum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:146;a:5:{s:12:"polloptionid";i:146;s:6:"nodeid";s:6:"521967";s:5:"title";s:28:"Ne gerekli booşverin bunları";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    -O Seyyıdınden Kacan bir kole...SnN

Arkadaşım ben bunu geçmişte yaptım ve canım çok acıdı. Kimseye tavsiye etmem. İnsanlar dana altında buzağı aramaya o kadar meraklılar ki. Bence bunu kimse denemesin............

Yorum

Kendini kendinde aramalısın Daywalker, diğer insanların senin ancak bir yüzünü görebilirler çok doğru gördüklerini ve yansıtacaklarını varsaysak bile;

Delphi Tapınağında Gnothi Seauton yazardı; yani "kendini tanı" bilgeliğin 1. kuralı

"Kendini bilmeyen Rabbini bilmez".

Yorum

'''Kendini kendinde aramalısın Daywalker, diğer insanların senin ancak bir yüzünü görebilirler çok doğru gördüklerini ve yansıtacaklarını varsaysak bile;

Delphi Tapınağında Gnothi Seauton yazardı; yani "kendini tanı" bilgeliğin 1. kuralı

"Kendini bilmeyen Rabbini bilmez".'''

aurelia;kesinlikle sana katılıyorum.Bir insanı ancak kendisi tanır...Başka hiç kimse seni senden daha iyi tanımlayamaz...Bir daha da böyle bir şey deneme bence...

Esen kal...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: burcineroglu
          '''Kendini kendinde aramalısın Daywalker, diğer insanların senin ancak bir yüzünü görebilirler çok doğru gördüklerini ve yansıtacaklarını varsaysak bile;

"Kendini bilmeyen Rabbini bilmez".'''

aurelia;kesinlikle sana katılıyorum.Bir insanı ancak kendisi tanır...Başka hiç kimse seni senden daha iyi tanımlayamaz...Bir daha da böyle bir şey deneme bence...

Esen kal...
          İYİ DE BU ADAM aynaya baktığında KİM lan bu DİYOR...SAygılar

Yorum

ne zor bir soru :?: :?: :?:
            insan her an kendiyle yeni bir keşif halinde çoğu zaman...

Yorum

Ben size başımdan geçen olayı anlatayım konu biraz aydınlansın..Benim yaptığım bu araştırmada benim kimseyi takmayan bi adam olduğum ortaya çktı nedeni kimseyi dinlemiyorum ve doğru dürüst milletle kaynaşmıyorum gidiyorum en arka sıraya durmadan espri yapıp hocalarla kafa buluyormuşum kızlar geldiğinde onları dinlemediğim ve yüzlerine bakmadığım ortaya çıktı ama ben bunları 3 sene sonra öğreniyorum adamlar benim sosyal fobik olduğumu nerden bilecekler :lol:

Yorum

eveT kendiMle yüzleşemiyorum bunu FarkEttiM bari tanıyayım..

Yorum

kendi mi tanımak 8O .ben kendi mi tanıyorum.zaten herkes kendini birazcıkta olsa tanır.birde ben istemesemde başkaları benim hakkımda hemen yorum yaparlar.insana zorla kendini tanıtırlar :lol: [/b]

Yorum

kimse seni tanıyamaz onlar senin bi halini görürler evde çocukların ebeveyn, okulda işte arkadaş, karın kocan , kocan karın...yani dışarıdakiler bizi tanıyamaz zaten tanımak da istemez. adam kendinden başkasına bakamız ki bu bireyseL çağdA

Yorum

süpersin arkadaş bencede kimse bizi tanıyamaz.sana yüzde yüz katılıyorum. :P

Yorum

senin durumunu gayet iyi anlıyorum. çünkü yakın zaman içinde aynı şeyi ben de yaşadım. yani yakın zaman içinde kendimle fazlasıyla yüzleştim ve hala yüzleşmekteyim

1.si seni en iyi sen bilirsin. kesinlikle başkalarına sorman bir fayda etmez. sadece sana bulunuduğun ortamlardaki davranışların hakkında yorum yapabilirler. yaptıkları yorumlar da değişken olacaktır.
                        ayrıca kimi zaman insan düşündüğünün tam tersini yapar ve ortaya farklı sonuçlar çıkar ki bu da insanları senin hakkında yanlış yargılara yönlendirebilir.

2.si senin en gizli kendine saklı sırlarını senden başkası bilemez. her şeyini arkadaşlarınla paylaşıyor olabilirsin ama bu bir şeyi değiştirmez. çünkü elbette siz aynı bedene ve aynı ruha sahip değilsiniz, her zaman için kendine ait bir özel yaşamın vardır.

3.sü kendinle yüzleşmek gerçekten zor bir şeydir. çünkü kendini en iyi kendin bildiğinden kendine inkar etsen dahi hep doğruları fısıldayacaktır. bu durumda yapman gereken onları gömmekten çok çözüme kavuşturmaktır. olacak olan yüzleşmeyi geciktirmen seni sadece sıkıntıya sokar ve yaşadıklarından kopmana sebep olur.

4.sü kendinle yüzleşirken elbette ki yanlız, sakin ve sessiz bir ortamı tercih etmelisin. bulunduğun ortam ruh halini etkileyecektir. açık havada bir göl kenarı, veya evinde sakin bir ortam yardımcı olabilir.

5.si yüzleşmenin en iyi yolu bana göre kendinle konuşmaktır. her ne kadar kendiyle konuşanlar deli diye düşünülse de şu anki durumumuz farklı. kendinle konuşmanın en büyük faydası sözün sesli olarak ağızdan çıkınca inkar edilemeyeceğidir. örneğin"yanlış mı yapıyorum?" veya "neden ben?", "neden o?" ... konuyla ilgili sorular beyninde şekillenmenin dışında açığa vurulacaktır.

6.sı elbette kendi yolunu en iyi kendin seçersin. ama ben kendimden örnek vereyim. ben kendimle yüzleşeceğim zaman sorularımı bir kağıda yazarak tek tek kendim tatmin olana kadar cevaplar aramaya çalışırım. kendime mektup yazıyormuş gibi. belki çok vaktimi halır, hatta bazen fark etmeden sayfalarca yazdığım olur ama en azından kendime aitbir kanıt bulunur elimde. başka bir zaman okuduğunda bu kağıdı farklı bir sorunda daha kolay çözüme varmana yardımcı olabilir. okuduğunda yazdığın sonuçlar seni ikna ediyorsa zaten çözüme ulaştığının farkına da varacaksın.

iyi şanslar...
                        hayat bir aynadır;nasıl bakarsan öyle görürsün

Yorum

ya bak ben zaten yazıyoruM, duygularımı günlük tutuyorum. ama insaN bazen çareSiz kalıyor mesela aşk doğRu mu yanlış mı aslınDA yanlıŞ yaptığımı biliyoruM ama yinE de aşk bu. yada aşk nedir sizce sadece kendini tam tanıyan mı doğru aşkı bulabilir yada aşık olduğumuz aynı zamanda bizi yansıtıp kendimizi onda görebilirmiyiZ
                          YaDa aşk yaşadığımızDA yaşadığımıZ sorunLaR bizim kEnDi sorunLarımıZ mı. heP eleştirilmek istedim aşık olduğum yada hoşlandığım kızlardan ama nafile sanKİ hatamı söYleseler bişeyleR olacaK yaDA BENde mi hatA hoşlandığım yada aşık olduğum kişi ile bişeyler paylaşmak ya bilmiyoruM işte Aşk bu herhalde SadeCe saçmalamak vedE saçmalamak vede saçmalamaK... BütüN aşıklarA ve AşıK olduğu kişi tarafınDan anlaŞIlamayanlaRA gelsim bu yazıM AmA aşk yaşamaK lazıM mutlu olamasak ta yaDA aşkı aşk için yaşamak lazıM

Yorum

sınıftA yeni Bi deney yaptım deneyim şu idi 10 gün kimSe ilE konuşmadım bakaLım ne olacak Bi kişi bile gelip ne oldu sinan bişeyin mi var diye sormaDı 10 sonRa konuşmayA başladıM bu SefER seN çok değiştin bize karşI? nE oldU ne Bu artislik ? artıK bizimle KüsmüsüN falaN filaN demeK isteDiğiM vE anladığıM şu. kimsE birbirini görmüyor sanki sanaL yaşıyoruZ burDAn tüM sanaL yaşayıpTA arkadaşınA annesine babasına eN yakınlarıNa derdini sormayıP sadeCe kendiNi düşünleRE gelsiN bakalıM bu sanaLLIk nereye kadaR

Yorum

bak arkadaşım aşkın tanımını bilmem ama ben onda benden bişeyler gördüm benden parçalar gördüm aynı duyguları paylaştığımı gördüm onun kişiliğini benim isteğim doğrultusunda şekillendirdiğimi gördüm.ben bunları görmeseydim ona aşık olmayacağımı biliyorum.aslında aşık olacağımız insanda gördüklerimiz bizim kendi kişiliğimiz yansıtır belkide olamaz mı yani :roll: 8)

Yorum

İşleniyor...
                              X