Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sağlıklı düşünme tekniği. (Kendimi nasıl kurtarabilirim ?)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sağlıklı düşünme tekniği. (Kendimi nasıl kurtarabilirim ?)

Hesap günü cehennem üzerine kurulacak olan köprü olduğu bilinmektedir. Kur'an-ı Kerim'de geçiyor okuduğum kadarı ile. İnşallah bir sonraki ayın sonuna kadar hayırlısıyla anlayıp, ilk okumamı tamamlamış olacağım.

Bir takım gerçek dışı olduğunu düşündüğüm söylemler var çünkü Kur'an-ı Kerim'de rastlamadım diyorlar ki Kurbanın üstüne binip Sırat köprüsünden geçebiliriz. Sırf bu yüzden iyilikte yarışmayanlar da Kurban kesmektedirler bu kötü değil ancak onlar sadece kurban kestikleri için cennete girebileceklerine inanıyorlar umarım iyiliklerini sürdürürler ve diğer gerçekleri de görürler.

Kur'an-ı Kerim ile yaşamak yasaklarından kaçınmak ancak sağlam akıl sahipleri içindir.
    Diğerleri erteleyerek ondan yüz çevirmektedirler ve büyük hata ediyorlar.

Allah herkese hak ettiğinin karşılığı, Hakkıyla verecek olandır. Bana göre herkes Allah'ın Ayetlerini okumalı ve bilincini yüksek tutup iyilikte yarışmalı çünkü bu kadar iyilik ettim yeter demek Allah'tan beklentinizin az oluşunu gösterir bana göre. Ben ne desem hata payı Kur'an-ı Kerim tek doğru yol göstericidir. Öyleyse korkmayın asla zarar etmessiniz, hayır'ı (olayları) sabır ile karşılayanlardan olmanız dileğiyle çok selamlar.

Orjinal yazı sahibi: Oynamayıcı View Post

Hesap günü cehennem üzerine kurulacak olan köprü olduğu bilinmektedir. Kur'an-ı Kerim'de geçiyor okuduğum kadarı ile. İnşallah bir sonraki ayın sonuna kadar hayırlısıyla anlayıp, ilk okumamı tamamlamış olacağım.

Bir takım gerçek dışı olduğunu düşündüğüm söylemler var çünkü Kur'an-ı Kerim'de rastlamadım diyorlar ki Kurbanın üstüne binip Sırat köprüsünden geçebiliriz. Sırf bu yüzden iyilikte yarışmayanlar da Kurban kesmektedirler bu kötü değil ancak onlar sadece kurban kestikleri için cennete girebileceklerine inanıyorlar umarım iyiliklerini sürdürürler ve diğer gerçekleri de görürler.

Kur'an-ı Kerim ile yaşamak yasaklarından kaçınmak ancak sağlam akıl sahipleri içindir.
    Diğerleri erteleyerek ondan yüz çevirmektedirler ve büyük hata ediyorlar.

Allah herkese hak ettiğinin karşılığı, Hakkıyla verecek olandır. Bana göre herkes Allah'ın Ayetlerini okumalı ve bilincini yüksek tutup iyilikte yarışmalı çünkü bu kadar iyilik ettim yeter demek Allah'tan beklentinizin az oluşunu gösterir bana göre. Ben ne desem hata payı Kur'an-ı Kerim tek doğru yol göstericidir. Öyleyse korkmayın asla zarar etmessiniz, hayır'ı (olayları) sabır ile karşılayanlardan olmanız dileğiyle çok selamlar.

Allah razı olsun...hoşgeldin =)
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Allah razı olsun...
      bende bir şey eklemek istiyorum ne kadar yaptığımız ameller Allah rızası için olsada bize bir çok yönden faydaları var...
      Kuran-ı Kerim'i okumak alzheimer hastalığına iyi geldiği bildiriliyor sesli ve nağmeleyerek okumak beyin nöronlarını çalıştırıyor beynin bir çok bölümünü aktif hale getiriyor kaygı depresyon ve öfkenizi daha kontrollü hale getirebiliyorsunuz... mutluluk ve huzur duygusu veriyor...

KuzuZade
      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

İşleniyor...
      X