Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikoterapiler

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikoterapiler

"Psikoterapi"ler patolojik boyuttaki ruhsal problemlere karşı mücadelede kullanılan en işe yarar silahlardır. Çok çeşitli "psikoterapi"ler vardır fakat "psikoterapi"lerin her biri ancak uzmanlaşma ile yapılabilir.

Örneğin bir bilişsel ve davranışsal terapisti olmak için yüksek lisans bitirmek gerekir. Akabinde süpervizyon gözetiminde 4 sene sürecek bir eğitime girmek gerekir. Bu eğitimi almış kişiler ancak bilişsel ve davranışcı terapistidir.

Etik kuralları ihlal eden ve "olmadığı halde" ben psikoterapistim diyen kişilerin tuzağına düşmeyin.
    ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Orjinal yazı sahibi: esintili24 View Post
    "Psikoterapi"ler patolojik boyuttaki ruhsal problemlere karşı mücadelede kullanılan en işe yarar silahlardır. Çok çeşitli "psikoterapi"ler vardır fakat "psikoterapi"lerin her biri ancak uzmanlaşma ile yapılabilir.

Örneğin bir bilişsel ve davranışsal terapisti olmak için yüksek lisans bitirmek gerekir. Akabinde süpervizyon gözetiminde 4 sene sürecek bir eğitime girmek gerekir. Bu eğitimi almış kişiler ancak bilişsel ve davranışcı terapistidir.

Etik kuralları ihlal eden ve "olmadığı halde" ben psikoterapistim diyen kişilerin tuzağına düşmeyin.
    Psikoterapi hangi durumlarda ise yarar ?
    so you're saying there's a chance ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: defiance View Post
      Psikoterapi hangi durumlarda ise yarar ?
      her bir psikoterapi farklı patolojilerde işe yarayabilir. mesela bilişsel terapi depresyon için birebirdir. anksiyete ve fobilerde bilişsel ve davranışçı terapi işe yarayabilir. panik atakta farkındalık terapisi etkilidir. okb de davranışçı terapi daha etkilidir. bu gibi.
      ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

psikoterapiden hiç kimseye hayır gelmez. ben çok denedim. sadece çok para kaybına uğrarsınız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: neyzenilhan48 View Post
          psikoterapiden hiç kimseye hayır gelmez. ben çok denedim. sadece çok para kaybına uğrarsınız.
          yaşadığın sorun bipolardı sanırım. belki bipolar için en etkili çözüm haptır. ama depresyondaki bir insan için bilişsel terapi gayet etkilidir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: neyzenilhan48 View Post
            Biraz açıklar mısın, grup terapisi miydi nasıl oluyordu?
            Her şey güzel olacak...

Yorum

psikoterapi iyidir iyi. insanın sorunlarını uzman birine anlatması en kötü onu rahatlatır. üzerine gidilirse sorun hallolur. ödenen paralara da zerre gram önemsemeyin. sonuçta bu sizin dünyanız paradan önemli değil ya

Yorum

psikoterapi ilaç tedavisi ile eş zamanlı yürütülürse çabuk sonuç verir...

çünkü bir çok sorun beyin fizyolojisiyle alakalı herhangi bir kaza sonucu yada bir şekilde kafa çarpması küçük bir çarpma dahi olsa yada yaralanması beynin zarar görmesine neden olabiliyor buda muhallebi kıvamında olan beyindeki kılcal damarları zedeleyebilior vs. vs.

zamanla zarar gören bölgelelerin bulunduğu beyin kısımları görevini tam manasıyla yapamıyor o kısımları aktifleştirmek genellikle ilaç tedavisiyle mümkün hale geliyor...

bir çok insan hatırlasın bir çok erkek futbol oynamıştır kaç topa kafa vurdunuz hesabını yapamassınız...
                zamanla yaşadığınız olumsuzluklar stres sıkıntı gibi olaylar sizi dikkat eksikliği , hiperaktivie, panikatak gibi ve depresyon türlerinin içine sokmaya elverişli hale getirmesinin sebebi beynin zamanında zarar görmesi olarak açıklanabilir...
                ilaçla birlikte pskoterapi atbaşı giderse etkili sonuç almak kısa zamanda mümkün hale gelir...

KuzuZade
                Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Oldukça önemlidir, psikoterapi tedavisi ilaçla birlikte hayat kurtarır..
                  3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

İşleniyor...
                  X