Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bu sefer de ilaçların yan etkilerine kafayı taktım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bu sefer de ilaçların yan etkilerine kafayı taktım

doktorlar bana ilaç yazarken ilk sorduğum şey yan etkileri oluyor kardeşim sen ilaç almışsın etkileri de olacak bunun yan etkkileri de bunu biliyorum ama taktım işte ilaçların etkilerinin beni düzelteceği doğru yan etkilerinden de önemli ama sonuçta ilaç hayatımızın parçası oluveriyo ve bu parçayla iyi geçinmek için ilacı etkisi yan etkisi her türlü benimsemem lazım kilo almak istemiyorum diyorum uyku istemiyorum diyorum bi de fulsac faranjit yapmıştı ve hala var ondan da çok korkuyorum şimdi doktor ya faverin vercem dedi ya da cipralex ben faverin istemedim uyku ve kilo yapard diye cipralex verdi bi de stilizan verdi ama o ilacın biçok yan etkisi var ve bıraksan da sürüyo prospektus da öyle yazıyo şimdi şu stilizandan çok korktum ya napcam ben :cry: :cry: yardım edin :!:

stilizanı siddir et cipralex kullan cipralexin bana çok faydası oldu
    Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: masum528
      stilizanı siddir et cipralex kullan cipralexin bana çok faydası oldu
      stilizanı verme nedeni sinirli olmam sürekli bi sinir var neden bilmiyom öfkemi kontrol etsin diye verdi cipralex sana ne yarar sağladı onun yan etkileri ne oldu sen de

Yorum

destini sana yazıyorum gelmiyor mu mesajlarım??

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Mustafaistt
          destini sana yazıyorum gelmiyor mu mesajlarım??
          hayır sabahtan beri bakıyom yok

Yorum

Ben çok stresliydim kafamın içinde fırtınalar eserdi kafamı toplayamazdım sinirliydim sataşacak yer arıyordum, karamsardım hep kötü düşünürdüm. Cipralexe başladıktan sonra hep olumlu düşünmeye başladım stresimi tamamen geçirdi, mutluyum....
            (Cipralex en az yan etkisi olan psk. ilaçlarından biri ve kilo aldırmıyor)
            Her şey güzel olacak...

Yorum

bendede aynı sinir var sinirleri alan bir ilaç lazım banada kardeşime falan evde bazen bir anda sinirlenebılıyrm öfke sorunu var

Yorum

arkadaşlar öfke kontrolü denilen şey ilaçla tedavi altına alınacak bişey değil.Bu kişiye bağlı.Ancak ilaç sadece sakinleştirici bi etki sağlar .haa ben bi grup açtım psikolojik sorunlarımızı paylaşmak adına katılırsanız sevinirim.group20996@groupsim.com saygılar.........

Yorum

arkadaşlar duyguları canlandırıcak bir ilaç varmı anlık tepki olayı espiri oldugu zaman tepkı verme gibi ben cok reaksıyon veremıyrm bu gıdı durumlarda donuk kalıyrm

Yorum

Hayatım sana en ıyı yorumu doktorun yapacaktır.İllaki ben sıtılızan kullanmayacagım dıyorsan kullanmak ıstemıyorum deyıp ıtıraz et doktorunaAma bıldıgı bısey vardır.Cipralexı yazarken yanınada antıpsıkotık mı neyse ıste oyle agır bır ılac daha yazıyorlar nedenini ise bilmiyorum hıcte merak etmıyorum banada cıpralexle bırlıkte xanax yazdı doktorum ama ben asla kullanmadım sankı onunda yan etkılerı ılk gunlerde bıle olsa dayanılmaz gelıcek endısesı tasıdım.Git tum sıkıntılarını sana bu ılacı yazan doktora sor.Ben cipralexlede tam olarak ıyılestım dıyemem ama kotude degılm sımdılerde daha ıyıyım..
                    GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

Re: bu sefer de ilaçların yan etkilerine kafayı taktım

Orjinal yazı sahibi: destiny89
                      doktorlar bana ilaç yazarken ilk sorduğum şey yan etkileri oluyor kardeşim sen ilaç almışsın etkileri de olacak bunun yan etkkileri de bunu biliyorum ama taktım işte ilaçların etkilerinin beni düzelteceği doğru yan etkilerinden de önemli ama sonuçta ilaç hayatımızın parçası oluveriyo ve bu parçayla iyi geçinmek için ilacı etkisi yan etkisi her türlü benimsemem lazım kilo almak istemiyorum diyorum uyku istemiyorum diyorum bi de fulsac faranjit yapmıştı ve hala var ondan da çok korkuyorum şimdi doktor ya faverin vercem dedi ya da cipralex ben faverin istemedim uyku ve kilo yapard diye cipralex verdi bi de stilizan verdi ama o ilacın biçok yan etkisi var ve bıraksan da sürüyo prospektus da öyle yazıyo şimdi şu stilizandan çok korktum ya napcam ben :cry: :cry: yardım edin :!:
                      Prospektüste her yazılan dogrudur die bir kaide yok ,bu kişiye göre değişir.Yan etkilerin devam edip etmiyeceğini prospektüsten değil kullanarak öğrenebilirsin.

Eğerki iyileşmek istiyorsa kilo almanın ve biraz uykunun hiç kimsey zararı olmaz ,hem düşünsene tığ gibi olmuşssun ama hastasın yada 100 kilosun sapasağlamsın hangisini tercih edersin..? zorluklara katlanman gerek.

İlaçlardan korkmana gerek yok onlar uyuşturucu yada zehirli değillerki..senin iyiliğin için veriliyorlar..amaçları seni tedavi etmeye çalışmaktır

Sağlıcakla
                      Düşlemek bilmekten daha önemlidir.

Yorum

Yan etkilerini okumamanı tavsiye ederim.
                        Hayat bir uykudur, ölünce uyanır insan,
                        Sen erken davran, ölmeden önce uyan...

Yorum

Gülü seven dikenine katlanır denilmiş. Yan etkiler illa ki herkeste olacak diye bir şey yok. Yan etkisiz ilaç da yok.

Yorum

Re: bu sefer de ilaçların yan etkilerine kafayı taktım

Orjinal yazı sahibi: destiny89
                            doktorlar bana ilaç yazarken ilk sorduğum şey yan etkileri oluyor........ cipralex verdi bi de stilizan verdi ama o ilacın biçok yan etkisi var ve bıraksan da sürüyo prospektus da öyle yazıyo şimdi şu stilizandan çok korktum ya napcam ben :cry: :cry: yardım edin :!:
                            Merhaba Destiny89,

Stilizan’ın prespektüsünü, yan tesirlerinden çekinmeniz yüzünden bende iceledim.

Cipralex’yantesirleri az olan bir antidepressansada başlama (ilaca alışma) esnasında bendede olduğu üzere anksiyeteyi arttırabilmektedir. Doktorunuzun stilizan yazmasının sebebi olsa olsa artacak anksiyetenizi bu ilacın sakinleştirici tesirinden faydalanarak örtmesi ve geçici bir süre için kullanmanız içindir.

Sizi korkutan ve ilacı bıraksanızda sürebilecek yan tesirleri, bana göre bu ilacın büyük dozlarda ve uzun süre kullanlılması hali içindir. Günlük toplam dozun 5mg dan küçük olması ve kullanma sürenizin 2-3 ay olması halinde böyle bir riskin olmayacağı kanısındayım. Ancak yan tesir olarak akşamları uykusuzluk yaparsa doktorunuza durumu bildirmenizi tavsiye ederim.

Netice: Düşük dozlarda en fazla 2-3 ay süreyle Cipralex yanısıra korkularınızı kafanızdan silerek güvenle kullanın.

Alıntı:
                            Düşük doz: Stilizan anksiete, ajitasyon ve anksiete sonrası sekonder depresyonların
                            kısa süreli tedavilerinde kullanılır.

Sevgiler, U34
                            Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

İşleniyor...
                            X