Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Emotional Freedom Techniques

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Emotional Freedom Techniques

  EFT, Stanford’lu bir mühendis, Gary Craig tarafından geliştirilmiş bir enerji tekniğidir ve adını “Duygusal Özgürlük Teknikleri “ anlamına gelen “Emotional Freedom Technique” in baş harflerinden alır.

  Aslında enerji teknikleri pek de yeni bir konu sayılmaz: Çinliler 5000 yıldır enerji sistemini, meridyenleri ve bunun sağlık üzerine etkisini zaten biliyor ve başarıyla kullanıyorlar…

  Şimdi doğunun bilgi birikimi batının analitik yaklaşımıyla sentezlenerek sadeleştirildi ve herkesin kısa sürede öğrenerek kendi başına rahatlıkla uygulayabileceği pratik teknikler haline getirildi.. EFT Çin tıbbındaki enerji meridyenleri ile batının kinesyolji ilminin çok başarılı bir sentezi.

  EFT’yi akupunktur, akupressure gibi tekniklerin iğnesiz yapılan bir versiyonu olarak da değerlendirebiliriz…

  EFT’nin, anksiyete, korkular, fobiler, travmalar, yas, kızgınlık, suçluluk gibi duygusal bozukluklardan, performans geliştirme(iş dünyası, kariyer, satış, spor…) ve ilişkilerin iyileştirilmesine varan oldukça geniş bir yelpazede uygulama alanı var..
  Öğrenmesi kolay olan bu teknik bireyin profesyonel ve kişisel gelişiminde gerçek bir devrim yaratıyor. (Alıntı)


  Arkadaşlar bu teknik hakkında ne düşünüyorsunuz ? Denediniz mi ?
  Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes. -W.G

 • #2
  eft eğitimi alan bir arkadaşım uygulamıştı..evetkonuyla ilgili duygu boşalması oluyor ama ,bilmiyorum uzman gözetiminde ,devamlı belli seanslarda yapılırsa iyidir heralde..birkere ile olmaz..


  yani kendimde başka sitelerde nasıl yapıldığına bakarak kendimce yaptım arada ama pekde değişiklik oldu diyemem..

  Yorum


  • #3
   Doktoruma sorduğumda bilimsel yönden kanıtlanmamış demişti ve sıcak bakmamıştı...
   Her şey güzel olacak...

   Yorum

   İşleniyor...
   X