Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Şeker'den şüpheleniyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Şeker'den şüpheleniyorum

Arkadaşlar, şeker hastası olan veya yakını bulunan kişiler bilgilerini paylaşırsa sevinirim. Kendimde şeker hastalığından şüpheleniyorum. Ama çıkıcak diye korkuma gidip ölçtürmüyorum şekerimi.
    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

ananem...ağzı kururdu sürekli su içerdi...şekerlibişey yediğinde başı döner istifra edecek gibi olurdu..gözleri acırdı sürekli göz bozukluğu çıktı birden halbuki yoktu okuma gözlüğü takardı sadece sonra astigmat katarakt rahatsızlıkları oldu... sürekli uyumak isterdi yataktan çıkmak istemezdi yatardı cildi kururdu dökülürdü en ufak bişeyde hemen morarırdı

unlar oluyomu he ide 5 dkda ir lavao ihtiyacı olurdu sürekli gelir 5 dk sonra yine giderdi..

Yorum

Ağız kuruluğu bendede var ama ben şeker veya çikolata yemeyince başım dönüyor, gözlerimdede hiçbir sorun yok hamd olsun. Bende şu varki, herhangi bir çizik bile çok zor iyileşiyor. Gitmiyor kolay kolay. Misal benim diş problemim var, nerede ise bir ayı geçiyor ve yirmilik dişim apse yaptı O kadar antibiyotik ilaç ve iğne fayda etmedi, gitmiyor bir türlü, tam bitti sanıyorum tekrar şişiyor ve çekemiyor doktor.

Yorum

ilk olarak tavsiyem korkuyu bi kenara atıp sekerini ölçturmen olcak sana...ama şikayetler genelde agız kurulugu,vucutta cıkan yaraların gec iyilaeşmesi gibi diye biliyorum

Yorum

yaralarının kolay iyileşmemesi antiiyotiklerden kaynaklanabilir...yada cild dokunlada alakalı... ama antibiyotiklerin öyle zararlı yönleri var karaciğeri etkilediklerinden dolayı...şeker hastalığı sanmıyorum...e tabi yine bi test yaptırmanda fayda var...ama şeker yediğin zaman söylediğin şeylerin olması gerekir...şeker yemeyince değil...ama çok fazla şeker tüketirsen evet şeker hastası olabilirsin vücut tölerans geliştirebilir...

buarada olabilirsinde ve vücut insülin istiyoda olabilir eksikliğini hissediyordur fazlasıyla şekerin şeker alımındada miğde bulantısı tansiyonun birden düşmesi...baş ağrısı halsizlik...bayılma hissi verir...yani yediğinde iyileşmezsin... tam tersi olması gerekir...vücut şeker ister normal yoldan şeker aldığında da daha kötü olursun almazsanda tansiyonun çıkar...gözlerine yansır gözlerin bozulur bisüre sonra..alırsanda düşer ama çok hızla düşer...

buyüzden insülin verilir...bence sende şeker hastalığı yoktur ama sen yinede bi doktora git derim...

Yorum

sık idrara gitme
            ağız kuruluğu susama
            ileri donem belirtileri norolojik hasar olduktan sonra ortaya cıkar
            korkman yersiz cünkü.gec kalinmis olmayacakki eğer sekersen hemen tedbirini alirsan düzelir
            hani kanser falan diye korksan anlarim eğer kansersen gec kalmisin demektir
            ama eğer sekersen diyet yada ilacini alirsin düzelirsin
            bundan dolayi tahlile gitmemen yanlis

Yorum

Bana kanserden daha kötü geliyor şeker hastalığı, çünkü kanserde bir süre çekip sonra ölüyorsun. ama şeker öyle değil. Ömür boyu çekiyorsun. Bir çıkar, bir düşer. Devamlı diyet, gerçi benim yemekle pek ilgim yok, sadece öğle yemeğini normal yiyorum, diğer öğünleri aramıyorum. Ben kendim ölçmüştüm bir kaç yıl önce, normalden düşük çıkmıştı şekerim. Birde benim iki dayımda ve halamda şeker var, o yüzden çok korkuyorum çıkıcak diye.

Yorum

aslinda tabiki biraz korkmak insani bir sey
                ama hosgeldin cehenneme bu dünya boyle maalesef
                hepimiz ayni gemideyiz
                birçok hastalik hepimisde cikabilir
                kim garanti edebilirki seker yada kanser olamayacağımızı
                ama secim senin bir tehdit karsinidaki 3 davranistan birisini sergileyebilirsin
                1.hastaliği görmezlikten gelebilirsin
                2.hastaliği anlar ve ona tedbirini alip onu yok edebilirsin
                3.tedbir almazsin daha fazla zararli seyler yersin, boyun eğersin bütün organlarin bozulmaya baslar

Yorum

İşleniyor...
                X