Duyuru

Collapse
No announcement yet.

telefon sapığım

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• telefon sapığım

yaklaşık 1.5 ay önce bir akşam telefonum çaldı. bende kayıtlı olmayan bi numaraydı. açtım telefonu. karşıdaki ses ismimi söyledi merhaba .... ben .... diye. bende tanıyamadım dedim. sonra numaramı bir arkadaşımdan aldığını tanışmak istediğini söyledi. bende haliyle olur mu öyle şey ben istemiyorum, böyle telefonda tanışmamı olurmuş dedim kapattım. sonra bu neredeyse hergün arıyordu. bende açmıyordum bu aramalar 1 ay sürdü ben numarayı engelledim bu arada , o aradığında telefonum çalmıyodu. sadece aradığı için ekranda görüntüleniyodu bildirim gibi.her neyse 1 ay sonunda bi akşam yine tanımadığım bi numara aradı bu sefer arayan bi cep numarasıydı, o olabileceği hiç aklıma bile gelmedi. açtım. yine aynı ses. konuşmak istediğini söyledi, bende gayet düzgün bir şekilde yaptığının normal bir şey olmadığını, böyle şeylerden hoşlanmadığımı söyledim hatta aramamasını RİCA ETTİM. yani bi telefon sapığıyla gereğinden kibar konuştum denilebilir.o ısrarla bi şans vermemi , belki ikimizinde çok mutlu olacağını falan söyledi. ben yine kapattım telefonu. sonraki günler yine aramaya devam et. lütfen bir şans ver, tanı beni öyle karar ver diye çok ısrar etti. sadece birkaç gün mesajlaştım nasıl biri olduğunu anlayabilmek için. hatta şöyle bi anlaşmak yaptık, 5 gün mesajlaşacaktım onun isteği üzerine, sonrada hala istemiyorum dersem aramayacaktı. ben ona 5 gün sonundada kararımın hayır olacağını en baştan söylemiştim ama dinlemedi neyse.. o 5 gün de geçti, sonra verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim. artık aramayacağım dedi. 3-5 gün aramadı. ama sonra yine aramaya, mesaj atmaya devam etti. sürekli fikrinde bi değişme var mı deyip duruyo. artık cevap vermiyorum aramalarına ya da mesajlarına. ben doğru olanı yapmıyormuyum, bu şekilde tanışmamı olur ya, böyle arayan birine nasıl güvenir ki insan?
    Last edited by defne; 09-03-2012, 11:09 PM.
    Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

ben olsam öyle tanımadığım insanla bu tarz konuşmam, kim olduğunu sorarım ısrarla ,öğrendikten sonra da telefonlarını açmam, zaten kim olduğunu söylese bile inanmam paranoyak olduğumdan, istemiyorsan konuşmazsın olur biter bu da sorun mu
    Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes. -W.G

Yorum

Orjinal yazı sahibi: luisantek
      Doğru olanı yapıyorsun. Numaranı bir arkadaştan almışsa sana ortak bir arkadaş ismi söylesin. Seni ve onu tanıyan. O şekildede kim olduğunu soruşturabilirsin.
      numaramı kimden aldığını söyledi. söylediği kişiye sorduğumda,' hayır ben vermedim numaranı. yurttan biri rehberimi kopyalamış bütün arkadaşlarımı arıyormuş, ben kim olduğunu bilmiyorum, tanımıyorum' dedi arkadaşım olduğunu sandığım o şahıs. beni araya kişiyse arkadaşımla bi oyunda tanştığını ama numarayı kendisinin verdiğini söyledi. ikisine de sorduğum sorulardan çıkardığım sonuç numaramı arkadaşım verdi ve bana da yalan söylüyo. zaten kendisiyle bu olaydan sonra konuşmadım.
      Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mary-jane View Post
        ben olsam öyle tanımadığım insanla bu tarz konuşmam, kim olduğunu sorarım ısrarla ,öğrendikten sonra da telefonlarını açmam, zaten kim olduğunu söylese bile inanmam paranoyak olduğumdan, istemiyorsan konuşmazsın olur biter bu da sorun mu
        kim olduğunu nerde ne yaptığını zaten biliyorum, söyledikleri doğruysa tabi

Yorum

benimde öyle bir arkadaşım vardı berber çalışırdık bununla bu takıntı olmuş rastgele bir numara yazr ona mesaj atardı karşlılık gelirse bi şekilde muhabbete girerdi ... vazgeç şu işlerden derdim ama nafile evlendide kurtuldu

normal bir davranış değil hakkaten.

KuzuZade
          Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
          BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
          Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sorun
            o 5 gün mesajlaşmayı bile yapmaman gerekiyordu. prensiplerine her zaman, karşıdaki duygusala bağlasa bile uymalısın. bu tarz adamlar ısrarcıdır, takar vazgeçmez. zaten öyle olmayacak olsa bu hareketleri yapmazdı. sonuçta seni bu kadar zaman taciz etmiş, buna taciz diyoruz. polise şikayet edebilirsin. hiçbir şey yapmamana şaşırdım.
            evet belki hiç konuşmamalıydım ama en azından numarayı kimden nasıl aldığını öğrenmem lazımdı, önemliydi benim için bu güne kadar hiçbir arkadaşımın böyle bi yanlışı olmamıştı bana.

Yorum

polise şikayet etmekle tehdit et. sonuçta bu yaptığı bir suç.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Secret__ View Post
                polise şikayet etmekle tehdit et. sonuçta bu yaptığı bir suç.
                tehdit bir işe yaramadı, fena halde takıntılı biri

Yorum

polise durumu bildir diyeceğim ama korkuyor musun ?

Yorum

polise durumu bildir diyeceğim ama korkuyor musun ?
                    polis çözüm olsaydı en başta babam ara derdi o da emniyetten çünkü

Yorum

Orjinal yazı sahibi: defne View Post
                      nasıl çözüm olmaz bilişim suçu işliyor... savcılığa dilekçe ver sen .
                      ama başlığa bakınca "telefon sapığım" sanki bir sahiplenme bir rahatsız olmama durumu var gibi ... hal böyleyse polis zaten bişey yapmayacaktır

KuzuZade
                      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade

Yorum

Teşkilat tamam ama icraat yok yani
                        Çok fazla rahatsız oluyorsan telefon numaranı degiştir, hayatına daha fazla sızmadan.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BeyZade View Post
                          nasıl çözüm olmaz bilişim suçu işliyor... savcılığa dilekçe ver sen .
                          ama başlığa bakınca "telefon sapığım" sanki bir sahiplenme bir rahatsız olmama durumu var gibi ... hal böyleyse polis zaten bişey yapmayacaktır
                          nasıl yani sondaki m harfinden mi böyle bi kanıya vardın alakası yok, bir daha başlığı daha iyi düşünerek seçeyim :=

Yorum

Teşkilat tamam ama icraat yok yani
                            Çok fazla rahatsız oluyorsan telefon numaranı degiştir, hayatına daha fazla sızmadan.

numaramı değiştirmem, kaç yıldır benim hattım o kolay olmuyo ayrılmak özellikle aradığı iki numara var, biri sabit hat zaten, ikisini de engelledim. aramalar bundan sonra sorun olmaz da mesaj atmasını engelleyemiyorsun.aslında mesajlarda da kötü bir şey yazmıyo, en fazla okur silerim napayım

Yorum

nasıl yani sondaki m harfinden mi böyle bi kanıya vardın alakası yok, bir daha başlığı daha iyi düşünerek seçeyim :=
                              şaka tabi kafana göre takıl başlıktan ziyade içerik önemli orada konuyu anladık zaten

KuzuZade

Yorum

İşleniyor...
                              X