Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aşk ve hırs

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Aşk ve hırs

Aşk ve hırs bir arada yürürmü
    Dışardan gördüğünüz merhametimi kullanmaya kalkmayın ki İçimde ki Şeytan Size Oyun Oynamasın..!

Aşk ve hırsı bilmem ama aşk ve gurur bir arada yürümez !
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hilal55 View Post
      Burada bahsettiğiniz şey aşka olan hırsınızsa, aşkta hırs vardır ve bence olmalıdır. Hırs aşkın yemeği gibidir. Ama bahsettiğiniz hırs kişisel hırslarınızsa biraz oyuncu olup sevdiğinize bunları göstermeyin. Zaten ilişkilerde böyle yürümüyor mu? Artık sadakat, açık sözlülük...bunlar hikaye oldu.
      Umut, bir yaprağın dalından düşüşü kadar nazik ve duygusal bu günlerde. Ama umut var, ve her bahar beni yeniden aşık ediyor kendine.

Yorum

Konuyu acabilirmiyiz , şartlar ne
        Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

Benim demek istediğim mesela birbirini seven iki kişi. Ama biri çok acı çekmiş diğerinden, sessiz kaldığı için mutlular, hem seviyor aynı anda da ona karşı olduğu hırsı içinde büyüyor. Bunun sonu nereye varabilir?
          Dışardan gördüğünüz merhametimi kullanmaya kalkmayın ki İçimde ki Şeytan Size Oyun Oynamasın..!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: luisantek
            aşk dediğin şey karşılıksızsa birbirleriyle çok iyi anlaşırlar.
            Ama karşılığı varsa hırs filan kalmaz. Zaten karşılıklı bir aşkta içinde hırs varsa bu kıskançlıktır.
            Ben şahsen anlıyamadım ne demek istediğinizi. Neyin ne için karşılığı..

Yorum

Bahsettiğin mesele yukarıda da belirttiğim gibi aşk ve gurur ilişkisine giriyor bence ve aşk ile gurur yürümez denilebilir...belki istisnası vardır ama yürüse bile sorunlu yürür...Çok fazla deneyimim yok bu konuda ama gözlemlediğim olay bu =) ya da hissettiklerim...
              Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Aşk yaşıyorum ama hırs falan yok; 1 senedir çıktığım kızla sözlendim ve bugüne kadar ciddi hiçbir tartışmamız olmadı; doktorum bile şaşırdı buna;all am there fish come gues lere shish :=) gülsenize
                :19: Hayat bazen kendi sahnesinde rol yapmaya zorlar

Yorum

Aşk sevdiğin kişinin mutluluğunu istemektir . Aşık insanda kaybetme korkusu olmaz onun hayali ilede mutlu olabilmektir deniliyor .Hırs ise elde etmek uğruna benzer heyecanı duyup kendi kişiliğinden vazgeçmektir deniliyor örn . benim olmalı , benden başkasının olamazsın , güvensizlik .

Yorum

yürümez......

Yorum

Aşkın da gözü kördür, hırsın da. Aşk canını verdirtir, hırs cinayet işletir. Aşk ile hırs asla bir arada yürümez. Aşk vermektir, hırs ise almak için diretmektir. Hırs aşkın celladı.
                      Orjinal yazı sahibi: Hilal55 View Post

Yorum

İşleniyor...
                      X