Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ölümle ilgili bir soru

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • ölümle ilgili bir soru

  başkasının ölümüne ağlayan insan,aslında kendine mi ağlar?
  0
  a:3:{i:164;a:5:{s:12:"polloptionid";i:164;s:6:"nodeid";s:6:"521972";s:5:"title";s:10:"a)yok oluş";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:165;a:5:{s:12:"polloptionid";i:165;s:6:"nodeid";s:6:"521972";s:5:"title";s:16:"b)yeni bir hayat";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:166;a:5:{s:12:"polloptionid";i:166;s:6:"nodeid";s:6:"521972";s:5:"title";s:48:"d)hiç düşünmedim.sonra düşünürüm,ben daha gencim";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
  0%
  0

 • #2
  merhaba dharma73;
  tabi ki insan direk kendine olmasa bile dolaylı yoldan kendine ağlıyor , çünkü gerçekleri görüyor ; dünya yaşamını , ömrünün kısalıgını, faniliğini ve sonunda ne olacagını bilmeyişini bir nebze de olsun bilinmeyen korkutuyor insanı .... :roll:

  Yorum


  • #3
   Bence de insan dolaylı olarak bir nevi kendisine ağlıyor...Özellikle de hayatın kısalığına varıyor galiba...Ama tabii sevdiği kişiyi kaybetme yüzünden de ağlanıyor daha çok.Altta yatan neden ise kendisine ağlamak olabilir...

   Yorum


   • #4
    Ben hiç bu açıdan düşünmemiştim...Ben birisi öldüğü zaman ...içimde hissettiğim dayanılmaz acı ve terkediliş için ağlıyorum..

    Yorum


    • #5
     Afedersin arkadasımda ne alaka yaaaa bu soru kendine ağlamakla !
     NEYDİM NE OLDUM NE OLACAĞIM ?

     Yorum


     • #6
      şimdi şöyle bir alaka kurabiliriz crazy kardeş
      bir insanın ölümü sana kendi ölümünü hatırlatıyor mu?
      bir insanın ölümü seni üzer yada ağlatırken,kendi ölümün gözlerinin önüne geldiğinde ne hissediyorsun...gibi

      Yorum


      • #7
       Kendi ölümümü hatırlatmıyorda genel olarak hepimizin öleceğini hatırlıyorum aklımdan geciyor Yani kısaca kendi ölümüm gözlerimin önüne gelmedi yada düşünmedim olduysada hatırlamıyorum ..Yorum yapamıcam..

       Tesekkür ederim
       NEYDİM NE OLDUM NE OLACAĞIM ?

       Yorum


       • #8
        bence kendisi için ağlıyor ama kendisi için değerli olan birinin yanında olamayacağını düşündüğü için ağlıyor birisinden ayrıldıktan sonra yada onla vedalaşırkende ağlamazmıyız 8)
        unutma İNSAN SEVDİKce KABULLENMEYİ OĞRENİR!!!!

        Yorum


        • #9
         Bence kendimiz icin agliyoruz, cunku onu bir daha gorememenin acisini hisseden biziz, yani o aci bizi aglatiyorsa, ozlem dayanilmaz oluyorsa kendimiz icin agliyoruzdur.

         Yorum


         • #10
          Bence öyle değil ya. Kendimize ağlamıyoruz sadece. Ölen kişinin arkasında kalan herkes için ağlıyoruz. Ölen insanın yarım kalan hayallerine emeklerine ağlıyoruz. Hayatımızdan eksilen insanın arkasında bıraktığı boşluğa ağlıyoruz ve sonra sıra kendimize geliyor ve kendimize ağlıyoruz.

          Yorum


          • #11
           kendimiz icin ağlıyoruz peki ya neden hayatin kısalığını üzülmek için kullanmamamız gerektiğini düşünüp, bunun uygulamasını yapamıyoruz.. ( ölenin arkasında ağlamamak gibi.. )

           yukarıda ismini hatırlayamadığım bir arkadaşımın da dedigi gibi; bizler ölenin arkasında ona olan ve ileride perçinlenerek artacak özlemin üstesinden gelebilmek için ağlıyoruz.. dolaylı olarak da kendimize denebilir..

           ben açıkcası kendi ölümümü düşünemiyorum, belki de bahsettiğimiz; bizi bu kadar zorlayan gerçeğin en acımasız yönü..

           Yorum


           • #12
            Hani bir teknik vardır.:


            Kendi cenazenizi hayal etmek...


            Bunu birçoklarınız duymuzsunuzdur...Hatta belki de aranızda uygulayanlarınız da vardır...


            Ben şahsen denedim ve çok kötü oldum.Neyi farkettim biliyor musunuz?Ben aslında şu durumumda ölmek istemiyordum...Yani;Yapmam gereken planlarımı gerçekleştirmeden;tüm tanıdıklarımın arkamdan iyi şeyler söylemelerini sağlamadan;Ve hayata bir iz bırakmadan bu dünya'dan göçmek istemiyordum...


            Ayrıca bu teknik sayesinde şuana kadar farkedemediğim hataların da bilincine vardım...


            Tekniği herkese tavsiye ederim...

            Yorum


            • #13
             Sevdiklerimin beni öbür tarafta beklediğini biliyorum ama şöyle bi şüphem var eğer biz dünyaya bir kere geliyorsak şimdiki annemi babamı görebilicem öbür tarafta ama reankarnasyon varsa ne olacak kime anne diycem yalnız mı kalıcam yoksa birsürü çocuklarım olmuş olacak geçmiş yaşantılarımda hangisini sevicem ben anlamadım hiçbişey.Bide konuyla alakasız ama hani amerikada ölen insanları donduruyorlarya hastalığına çare bulunca yıllar sonra dirilteceklermiş. Peki bunlar ölüyor ruhları hidayete eriyor sonra dirilince bedenleri birdaha mı geliyor ruhları o arada ne oluyor mesela. :roll:

             Yorum


             • #14
              Sevdiğim bir yakınım öldüğü zaman bir kaç konu için ağlıyorum.
              1- Birdaha O'nu görememenin üzüntüsü
              2- O'nun en yakını olan kişinin O'nsuz ne yapacağı..
              3- Sahip olduğu bilgi ve yeteneklerinden artık yararlanılamayacağı
              4- O'nun sevdiklerini göremeyeceği
              5- Yapmak istediklerini, hayallerini gerçekleştiremeyeceğini düşünmek.

              Yorum


              • #15
               kartanesi benim vermiş olduğum cevaba daha değişik bir yorum getirmiş... Gerçektende sonu yine bize dayanıyor... Bak bu açıdan da hiç düşünmemiştim.... Enteresan...

               Yorum

               İşleniyor...
               X