Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ölümle ilgili bir soru

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Ölüm, bilinmez gerçek... Ölüm hakkında tek tutarlı bilgi din kaybnaklarından geliyor... İnanyıyorsanız ölüm bir başlangıç.. Ayrılık acısının büyük kıyameti... ve her canlı ölecek ve biz hiç gideceğimiz mutlak olan yeri hep görmezden geliyoruz hem de nerde ne zaman nasıl olacağını bilmeden....... Ama bence engüzel tasviri Necip Fazıl yapmış
    Ölüm güzel şey budur perde arkasındaki haber
    Hiç güzel olmasa ölür müydü peygamber
    LAF BİLİRSEN KONUŞ DA İBRET ALSINLAR LAF BİLMEZSEN SUS DA İNSAN SANSINLAR

Yorum

Ben aslında gidenin beni terkedişine ağlarım.Bir daha onu göremeyeceğim için içimde oluşan boşluğa ağlarım.Çekilmez gelen ondan kalan yalnızlığıma ağlarım.Onun yarım kalan hayallerine ağlarım.

Yorum

hiç bu yönden düşünmemiştim. ama bir yakınım öldüğünde aslında kendime ağladığımı sanmıyorum. eğer kendime ağlıyorsam da o yakınımı bir daha göremeyeceğim içindir. yoksa kendim de öleceğim diye ağlayacağımam. ölüm elbet gelecek bir olay,gayet doğal. bu dünyanın bitmesi. doğmak kadar normal bir şey diye düşünüyorum. hatta biraz daha felsefik düşünürsek ölen yakınımız bu dünyanın bitmez çilesinden kurtuldu diye onun adına sevinebiliriz bile.

şimdi şeyi düşünüyorum biliyor musunuz dostlar? ölünce yakınlarımızdan ayrıldığımıza üzülcez diyoruz acaba öldüğümüzü anlayacak mıyız da böyle bir üzüntü yaşayacağız??
        hayat bir aynadır;nasıl bakarsan öyle görürsün

Yorum

İşleniyor...
        X