Duyuru

Collapse
No announcement yet.

herkezin sandığı Normal İnsan nasıl oluyor??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• herkezin sandığı Normal İnsan nasıl oluyor??

ben hasta olduğumu kabul etmekle beraber,Anormal olmayı reddediyorum.bence fiziksel özürlü insanlar da normal. :!: Şimdi soruyorum,herkezin dilinde sakız olan normal insan nasıl oluyor :?:
    sınıfsal ayrımların bile normal görüldüğü bu ülkede,bizi kim anormal insan sınıfına sokuyor :?: :?: :?: :?: :?: ne biliyolar da haksız yere ön yargılı tavır takınıyolar :?: :?:
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

biri benimi çağırdı :lol: :lol:

Yorum

bence kimse normal değildir ...

ayrıca gothica ....yarın akşam shov tv de barış manço var ...sen seversin ...haberin olsun ...

kendine iyi bak ...
      iyi akşamlar ..
      bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

Yorum

Normal insan kimlerdir:
        1-Duyarsız olan yani kazma..(E şimdi bu normal mi yani??)
        2-Öyle biri yok..

Yani kulak solucanın olmayacak, çizgilere basmak problem olmayacak, kendikendine konuşmiycan, olan şeyleri sonradan defalarca düşünüp dertlenmiyeceksin, birilerinden utranmayacaksın, hep aynı davranıcan ki sana dengeli desinler, birilerinin yanında kendini çocuk gibi ya da çok yaşlı ya da ezik hissetmiycen, sinirlenmek yok, kendi kendine konuşmek yok HATTA kendi içinde bile kendini azarlamak falan yok...
        Hah buldum normal insan : Android
        (Bununyazarken bu anı daha önce yaşadım hissine kapıldım buyrun bakalım..)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ranil
          bence kimse normal değildir ...

ayrıca gothica ....yarın akşam shov tv de barış manço var ...sen seversin ...haberin olsun ...

kendine iyi bak ...
          iyi akşamlar ..
          teşekkür ederim Ranil.bence hatırlanılması gereken değerli insanlar her zaman anılmalı :!: sevdiklerimiz başta olmak üzere
          Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Ben hiç tanımadım onlardan
            Ciddiyim ailemdekiler dahil... Belki annem.. ama herhalde o annem olduğu için öyle düşünüyorum... aaa tabii saçma sapan fobileri var yılan mılan bir de benim fobilerime kızar kuduz muduz. :lol:

Yorum

Re: herkezin sandığı Normal İnsan nasıl oluyor??

Orjinal yazı sahibi: gothica
              ben hasta olduğumu kabul etmekle beraber,Anormal olmayı reddediyorum.bence fiziksel özürlü insanlar da normal. :!: Şimdi soruyorum,herkezin dilinde sakız olan normal insan nasıl oluyor :?:
              sınıfsal ayrımların bile normal görüldüğü bu ülkede,bizi kim anormal insan sınıfına sokuyor :?: :?: :?: :?: :?: ne biliyolar da haksız yere ön yargılı tavır takınıyolar :?: :?:
              İnsanlar kendilerinden farklı gördüğü insanı anormal olarak algılar yani bu sınıflandırmayı kendisine göre yapar. Bu yüzden anormal ve normal insan kavramı kişiden kişiye değişir.

Ne biliyorlar da haksız yere ön yargılı tavır takınıyorlar?
              Sorusuna gelince tam tersi bilmediklerinden ve bir takım insani duygularını kaybettiklerinden kaynaklanıyor.
              Çağın getirdiği rahatlığın bedelini insani duyguların yitirilmesiyle ödüyoruz.d

Yorum

bu kadar golü kime atıyorsunuz siz.

Yorum

normal insan,normal sanılan,alışılmış şeyler yapan,farklı olmayan,çok konuşan,girişken, kişiler olarak görülüyor.ama aslında normal sadece ''sanılan''.sadece alışılmış.sadece işimize gelen kişiler.yani normallik kime göre ve neye göre ? bunun bir sınırı var mı..herkese göre normal değişiyor..çok düşünceli birisi için anormal diyen çok..yada çok iyi birisi için fazla iyi diyerek onu anormal bulan da çok..
                  hiçkimse çk konuşkan girişken birisi için anormal demiyor.fazla konuşmayan,çekinik duranları anormal görüyorlr genelde..ama hangisi normal??hiç çok konuşkan girişken die anormal denen birisini görüdünzmü? peki sessiz içine kapanık sosyal fobili olduğu için anormal damgası yiyen birisini? işte burdan çıkıyor toplumun anormallik ve normallik doğrusu..sf li olmayacaksın,herşeye el atacaksın,kurnaz olacaksın,çok iyi olmayacaksın,alışılmış kalıplarda ilerleyeceksin,farklı düşünmeyeceksin,derin konulara girmeyeceksin ki deli demesinler,psikolojik konularda konuşmayacaksın,anını yaşayacaksın,olayları yaşayıp gerisini boşvereceksin,sallamayacaksın,bazen dalga geçeceksin,dedikodu yapacakssın,kıskanç olacaksın,vs..ki normal olasınnn.....

anormal görülmen için,kendini ifade edememen,fazla konuşmaman,çekimser kalman,psikolojik konularla ilgilenmen,derin konulara girmen,olaylara takılman,takıntılı olman,çok düşünceli olman,fazla iyi olman,insanlara çok iyi davranman yeterli..

kısacası normal denen kişiler gibi maske takmadan,saydam görünmek,saklayamamak acizliğimizi..hepimiz özümüzde biriz..aynıyız,özümüz aynı..hepimiz aciziz..ama bazıları bunu kapatıyor..bazıları da şaşkın şaşkın onları izliyor maske takmayı başaramadığı için....

normal olmak,maske takmak.yani varsayılan normallik maskeli olanı,anormallik maskesiz.bu ne çelişkidir.hayat mı gerektiriyor bunu bilmiyorum.
                  benim fkrim ise tam tersi..yani normal olanlar maskesiz olanlarr.ben diğerlerini anormal görüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dert
                    bu kadar golü kime atıyorsunuz siz.
                    :lol: :lol:
                    Aslında kendimiz dışında kim olursa..Çünki aslında o kavramın karşılığı yok yokk... :lol: normal insan..ne bu ya?
                    Haha birden aklıma bir oyun geldi yarın cesaret edebildiklerime normal olup olmadıklarını sorucam. Bakalım ne cevaplar alıyorum. Hadi siz de yapın. Normal insan bulana ödül verelim.

Yorum

normal in tanimlamasi
                      toplumda coğunluğun gösterdiği özellikler normaldir
                      istatistik biliminde çan seklinde bir eğri vardir.bu eğri de çoğunluk ortada toplanir uçlarda toplananlarda anormal olarak adlandirilir
                      örnek verecek olursak daha iyi anlasilir sanirim
                      kolesterol düzeyi belli araliklarda olanlar normaldir asağı ve fazlasi anormaldir
                      zeka testinde normal cıkanlarin sayisi coğunluktadir.üstün zekali olmakta anormaldir geri zekali olmakta anormaldir
                      normalin kelime anlami karisikliğa neden oluyor.anormal iyi anormal kötü anormal olarak ikiye ayrilabilir
                      üstün zekali cocğunuz anormaldir ama geri zekali olmak istenmez üstün zekali anormal cocğununla övünebilirsin
                      benim üzerindde calistiğim bilimde,toplum icinde normal diye tanimlanan birçok kendini normal sanan kisilerin bircok sapmalari olduğunu kesfetmis
                      örnek olarak bazi normal gecinen kisiler eslerini döecek kadar sinirlenebilir dövemeyen duvara vurabilir cama elini gecirebilir trafikte kavga edip disari cikip birbirini bicaklayacak durumlara kadar düsebilir.oysa biz bu kisiyi daha once hic bir ruhsal rahatsizliği olmadiğini düsünürüz
                      bircok normal gecinen kisi miras isi devreye girince birbirlerinle kanli bicakli olabilir kardes kardesi bile görmez olur
                      bir cok normal kisi birbirinin kuyusun kazip fitne sokup birbirlerine düsmanliklar yapar
                      rüsvet alir yalan soyler.okur okur okur doktor olur bıçak parasi alir bu bir hirsizliktir..ama normal olarak tanimlanmis gruptandir
                      arkadaslar benim uğrastiğim bilim de normalden daha iyi olan bir seviyenin özellikleri kesfedilmis.ve hic bir sapmis davranisi olmayan ahlak değerleri yüksek özellikleri olan kisiler ortaya cıkmıs
                      bizi hasta eden ahlaki değerler olarak asağı indiren gecmiste yasadığımz kötü acılı olaylarin hafizadaki hatirlanmayan bolgeden bizi etkilemesiyle olusmakta
                      aslinda insan temelde cok iyi yaratilmis. ama basindan gecen kötü olaylar insani bozmus
                      bütün insanlar tepkisel zihin denilen ve hatirlayamadiklari olaylari iceren bir zihine sahip.bu zihni devre diszi birakacak bir teknoloji kesfedilmis.bu teknikler sayesinde analitik zihin dediğimiz bolüm cok sağlıklı calismakta ve hic bir sapmis davranisi olmamakta
                      yani normal sınıflandirmaya giren bircok kisinin bircok sapmaya hazir bekleyen tepkisel zihni mevcut
                      bu zihni uyaran bir olayla karsilasinca sapmis davranislar ortaya cıkabilir
                      kendini çok sağlıklı sanan bir kisiyi esir kamplarinda iskenceye tabi tutarsaniz.psikiyatri hastalik yellpazesindeki bircok hastalik belirtilerini ortaya cikarmaniz mümkündür.
                      hedef tepkisel zihni yok etmektir
                      toplumlarinda tep kisel zihni vardi.iki ülkenin gecmisinde komsuluklari yada savaslar sirasinda hafızalarinda kötü olaylar varsa birbirlerine düsmanca davranmaya devam ederler
                      eğer oturup gecmislerkini birbirleriyle düzgün bir sekilde konusup yanlislarini karsilikli kabul ederlerse birbiriyle olan düsmanliklari kaybolur dost olabilirler
                      buradaki tedavi gecmisteki kötü olaylarin kötü enerjisini bosaltmak gibi bir yontemdir

Yorum

:arrow: bence günümüz koşullarında "normal insan" tanımı değişmiştir :!: eskinin N.insanı şimdinin etkisiz elemanı.Aziz Nesinde çoğu kez bu konuda değerlendirmede bulunmuştur.bizlerin n.insan dediğimiz kişiliklerin modası geçti artık.bunların ne kendilerine,ne çevrelerine,nede ülkelerine faydası yok bence. :!: :!:
                        gelişim kaçınılmaz bir olgu,buna ayak direyenler,n.insanlar.aslında şimdinin gerçek normal insanı biziz.
                        benim tekrar tanımlamama gerek yok sanırım.şu anda biçok yerde çalışan psikolojik sorunlu insan var. :arrow: bunlar çalışıp üretiyolar,faydalı insanlar.otistik sorunlu bir insanı bile herhangi bir mesela devlet dairesinde çalışmaya kapasitesi var. :!: umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir :roll:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilimci
                          normal in tanimlamasi
                          toplumda coğunluğun gösterdiği özellikler normaldir
                          istatistik biliminde çan seklinde bir eğri vardir.bu eğri de çoğunluk ortada toplanir uçlarda toplananlarda anormal olarak adlandirilir
                          örnek verecek olursak daha iyi anlasilir sanirim
                          kolesterol düzeyi belli araliklarda olanlar normaldir asağı ve fazlasi anormaldir
                          zeka testinde normal cıkanlarin sayisi coğunluktadir.üstün zekali olmakta anormaldir geri zekali olmakta anormaldir
                          normalin kelime anlami karisikliğa neden oluyor.anormal iyi anormal kötü anormal olarak ikiye ayrilabilir
                          üstün zekali cocğunuz anormaldir ama geri zekali olmak istenmez üstün zekali anormal cocğununla övünebilirsin
                          benim üzerindde calistiğim bilimde,toplum icinde normal diye tanimlanan birçok kendini normal sanan kisilerin bircok sapmalari olduğunu kesfetmis
                          örnek olarak bazi normal gecinen kisiler eslerini döecek kadar sinirlenebilir dövemeyen duvara vurabilir cama elini gecirebilir trafikte kavga edip disari cikip birbirini bicaklayacak durumlara kadar düsebilir.oysa biz bu kisiyi daha once hic bir ruhsal rahatsizliği olmadiğini düsünürüz
                          bircok normal gecinen kisi miras isi devreye girince birbirlerinle kanli bicakli olabilir kardes kardesi bile görmez olur
                          bir cok normal kisi birbirinin kuyusun kazip fitne sokup birbirlerine düsmanliklar yapar
                          rüsvet alir yalan soyler.okur okur okur doktor olur bıçak parasi alir bu bir hirsizliktir..ama normal olarak tanimlanmis gruptandir
                          arkadaslar benim uğrastiğim bilim de normalden daha iyi olan bir seviyenin özellikleri kesfedilmis.ve hic bir sapmis davranisi olmayan ahlak değerleri yüksek özellikleri olan kisiler ortaya cıkmıs
                          bizi hasta eden ahlaki değerler olarak asağı indiren gecmiste yasadığımz kötü acılı olaylarin hafizadaki hatirlanmayan bolgeden bizi etkilemesiyle olusmakta
                          aslinda insan temelde cok iyi yaratilmis. ama basindan gecen kötü olaylar insani bozmus
                          bütün insanlar tepkisel zihin denilen ve hatirlayamadiklari olaylari iceren bir zihine sahip.bu zihni devre diszi birakacak bir teknoloji kesfedilmis.bu teknikler sayesinde analitik zihin dediğimiz bolüm cok sağlıklı calismakta ve hic bir sapmis davranisi olmamakta
                          yani normal sınıflandirmaya giren bircok kisinin bircok sapmaya hazir bekleyen tepkisel zihni mevcut
                          bu zihni uyaran bir olayla karsilasinca sapmis davranislar ortaya cıkabilir
                          kendini çok sağlıklı sanan bir kisiyi esir kamplarinda iskenceye tabi tutarsaniz.psikiyatri hastalik yellpazesindeki bircok hastalik belirtilerini ortaya cikarmaniz mümkündür.
                          hedef tepkisel zihni yok etmektir
                          toplumlarinda tep kisel zihni vardi.iki ülkenin gecmisinde komsuluklari yada savaslar sirasinda hafızalarinda kötü olaylar varsa birbirlerine düsmanca davranmaya devam ederler
                          eğer oturup gecmislerkini birbirleriyle düzgün bir sekilde konusup yanlislarini karsilikli kabul ederlerse birbiriyle olan düsmanliklari kaybolur dost olabilirler
                          buradaki tedavi gecmisteki kötü olaylarin kötü enerjisini bosaltmak gibi bir yontemdir
                          bilgileriniz çok değerli gerçekten,ben size şunu sormak istiyorum Bilimci.Topluluk psikolojisi ne işe yarar :?: neden çoğunluğun yaptığını,yapmaya çalışırlar yada içlerinde sivrilmekten korkarlar.aynı fikirde olmasalar bile onlar gibi davranmaya zorunlu hissederler :?: bunun getirisi nedir :?: basit sosyal hayattan bahsediyorum.

Yorum

İşleniyor...
                          X