Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Müzik ruhun gıdasıdır

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Müzik ruhun gıdasıdır

Müzik ruhun gıdasıdır

Bence öylesine söylenmiş bir cümle değil bu, şahsen müzik dinlemek beni mutlu ediyor, hoşuma gidiyor.

Osmanlı İmparatorluğu zamanında ney dinlemek ruhsal sorunların çözümünde kullanılıyormuş diye okumuştum.

Sizlerin düşüncelerinizide öğrenmek isterim...
    Ya bir yol bul ya bir yol ac ya da yoldan cekil.

Yorum

bazıları Müziğin tedavi edici etkisini hiç bilmez.zaten ruhun gıdası sözü bundan dolayı söylenir.yanlız tedavi için uzmanlar belirledikleri tür ve parçaları dinletirler,bazende kişiye özel olabilir bu.
      Bunun dışında müziksiz bir yaşam düşünemiyorum,mahrum kalsaydım heralde daha kötü olurdum.
      Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adrenalin

dogru sana katılıyorum arkadasım

ayrıca ne güzel şeyler yapmışsın öyle :lol:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: elifce
          dogru sana katılıyorum arkadasım

ayrıca ne güzel şeyler yapmışsın öyle :lol:
          Beğendiğinize sevindim

Şu sıralar Emre Aydın, GRİPİN'i dinliyorum, tarzları, sözleri ve müzikleri çok hoşuma gidiyor, dinledikten sonra kendimi dinlenmiş hissediyorum.

Yorum

ruhsal durum ölçülenmesinden bahsetmistim gecmis bir mesajimda 40 katli bir apartman örneğini vermistim
            kendini normal sananlar 26. 27. katlara tekabül ediyor.bu katlarin hepsi detayli var ama ben ana olanlari yazmak istedim
            20. kat öfke sinirlilik seviyesi
            daha asağıda düsmanlik kati
            onn altinda kin nefret
            11. kat gizli düsmanlik kati
            10 kattan asağıda psikiyatri biliminin psikotik diye siniflandirdiği katlar var
            o1 inci kat katatonik sizofrenin olduğu kat.ölüme en yakin olan kat
            oo ise olüm anindaki ruhsal durumu gösteren kat
            gelelim sanat estetik katina
            bu kat 40.katlarda oluyor.bir sanatci güzel bir eser ürettiği sirada hissetiği kat
            biz kendi ruhsal seviye katimizdan asağıdaki kisiler yada olaylar yada uğraslar icinde olursak blunduğumuz kattan asağı cekiliriz ve ruhsal olarak daha kötü durumlara duseriz
            eğer 40 kattaki kisilerle iletizsim ve görüsme hali icindeysek.yada sanat ve estetik katindaki faaliyetlerde bulunursak ruhsal durumumuz yükselir mesela öfke yada kin nefret durumundaysak.müzik dinlersek bu kattan 40. kata doğru cekiliriz dolayisiyle öfkemizde azalma yada kaybolma olur
            hele birde kendiniz müzik yapmaya baslarsaniz bu yükselme daha iyi olur
            sanat kati yalnizca müzikle ilgili değil diğer sanatlarlada bu güzellik kazaniminiz olabilir

Yorum

bilimci yazdıkların ilgimi çekti, benim hissi olarak bahsettiğim konulara bilimsel yönden açıklık getirmişsin, teşekkürler...

Yorum

müzik dinlemek benim için terapi çok seviyoruuum.
                Eğer sen istersen o bir hayal değil.

Yorum

Kitaro..Ruhumu dinlendiren tek müzik...
                  Öyle bir düşe daldım bir baktım ki aa sahiden ben

Yorum

adrenalin
                    ilginizi cekmesi nin nedeni yazdiğim detaylar hepimizin doğasinda olan aslinda icinden gecip geldiğimiz yapinin taa kendisi olmasindan dolayidir
                    bütün var olusun ne olduğunu.insanin ne olduğunu.insan zihninin ne olduğunu ruhsal hastaliklarin nasil oldğunu psiko somatik rahatsizliklarin mekanizmasini.ruhsal hastaliklardaki psikitri biliminin anlayamadiği halüsinasyonlarin nerden geliğini,neden hastalanan birinin kendini gecmisteki büyükler('peygamber,napolyon.vs gibi)sanmasinin mekanizmasini,bazi ilaclarin gecici olarak sizofrenik belirti göstermesine sebep olan bilinc altinin nasil bir yapida olduğunu,dinlerin soylediği gibi insanlarin daha once cennet gibi iyi bir bolgeden geldiklerini( buraya sayfalarca yazilacak konu var)
                    herseyi kanitli deneysel olarak kesfedilmis.
                    ama ne yazikki bu bilim daha insanlara ulasmadan medyanin karalama ve kötülemesi yüzünden engelleniyor.bircok yarar sağlayacak kiside bu bilgilere ulasamiyor
                    merak ettiğiniz herseyi cevaplayibilirim ilginizi cekmeye devam ederse
                    psikiyatri bilimide metafizik alana giren konularin deneyi yapilamaz gibi bir bağnaz sabit fikir icinde olduğu icin.ruhsal hastaliklari anlayamiyor ve çozemior
                    çözememesinin nedenide ruhsal hastaliklarin kaynağının metafizik diye tanimlanan bolgeden kaynaklanmasindandir
                    psikiyatristler aslinda zekiler ama o bölgeye bakan bir bilimi reddedip o bölgeye girmeyince tabiki o bolgenin isleyis kurallarini ve mekanizmasinida anlayamiyorlar

Yorum

ilksen,

danseden kız figürünü daha önce forum üyeleriyle paylaşmıştın ve benim çok hoşuma gitmişti, o yüzden kullanmıştım telif haklarını ödemeye hazırım

bilimci,

Benim bu forumda olma sebeplerimden biriside psikoloji alanına olan ilgimdir. Bana açık kapı bıraktığın için teşekkür ederim. Zaman zaman forum ya da PM vasıtasıyla sana ulaşmaya çalışacağım...

Yorum

figür çoooook sevimli

Yorum

estetik ve güzellik katina bütün sanatin dallari girer.
                          tabiki dansta estetik ve güzellik katindadır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MaLTtTt
                            Kitaro..Ruhumu dinlendiren tek müzik...
                            inanamadım Maltlt ilk defa biri Kitaro dan bahsediyor.gerçekten müzik kütltürün çok ileri.newage gerçekten faydalı olur çoğunlukla bizlere.Mike oldfield de bu konuda başarılıdır.
                            Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilksen
                              ben de müzik yaptığım zaman çok eğlenip rahatlıyorum...
                              sesim o kadar kötü ve müzik kulağım da o kadar zayıf ki kendi sesime ve şarkı söyleme şeklime kendim bile kahkahalarla gülüyorumm..

Bu arada adrenalinnn hani o dans eden kız var ya.. onun lisansı bana ait.. kullanırken sorduğunu hatılamıyorum.. bir daha olmasın
                              ne kadar güzel İlksen hanım,keşke bende bişeyler yapabilsem.ben sizin kimseden aşşağı kalacağınızı sanmıyorum.bunu yaparken eylenmeniz,rahatlamanız yeterince başarılı olduğunuzu ispatlıyor.bende eskiden babamın bağlamasını tıngırdatırdım,sona kyboard çalmayı denedim yeteneksiz olduğumu anlamam uzun sürmedi.

Yorum

İşleniyor...
                              X