Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kitap okuma alışkanlığı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kitap okuma alışkanlığı

herkese selamlar.direk konuya gireyim.

ablam eşine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyor.tabi bunu direk kitap oku diyerek yapmakta istemiyor.sizce bu alışkanlığı nasıl aşılaması lazım eşine ?

tavsiyelerinizi bekliyorum.

sevdiği bir konu varsa onunla ilgili bir kitap hediye etsin.

Yorum

tarihten hoşlanıyormuş ve bir kitap vermiş.ilk başta hoşuna gitmiş ama sonradan kitabı bırakmış

başka neler yapabilir acaba

Yorum

belgesel cd leri getirsin o zaman.iştahlanır bence.

Yorum

gece trt de çok güzel olanları çıkıyor.

Yorum

belgesel ve dergilerden başlayacağız o zaman.deneyelim inş etkisini gösterir.

teşekkürler arkadaşlar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
              Orjinal yazı sahibi: lothario
              tarihten hoşlanıyormuş ve bir kitap vermiş.ilk başta hoşuna gitmiş ama sonradan kitabı bırakmış

başka neler yapabilir acaba
              tarih kitaplarını okumak sıkıcı gelebilir. bence tarihle ilgili çok güzel dergiler var onlardan alsın. bu yaştan sonra birden alışmak zor, yavaş yavaş olabilir ancak.
              haklısın. tarih dergileri çok iyi gelecek

Yorum

işe yararsa bizi haberdar et
                tabikide

Yorum

arkadaşlar yeni bir bilgi edindim.sanki işimizi biraz zorlayacak gibi görünüyo ama sizin sayenizde hallederiz umarım.

ya evde bilgisayar varmış hemde internete bağlı doğal olarak bir süredir sürekli bilgisayarla ilgileniyormuş.

siz sevgili üstatlar, peki bunu nasıl halledebiliriz.

Yorum

kitap mitap okumuyo m kaç senedir hayattan soğudum be :!:

Yorum

bende severım okumayı vede okurum süreklı

ama nedense eşime bi türlü bunu aşılayamadım

zor sevmıyorsa okumayı olmaz yani

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lothario
                        arkadaşlar yeni bir bilgi edindim.sanki işimizi biraz zorlayacak gibi görünüyo ama sizin sayenizde hallederiz umarım.

ya evde bilgisayar varmış hemde internete bağlı doğal olarak bir süredir sürekli bilgisayarla ilgileniyormuş.

siz sevgili üstatlar, peki bunu nasıl halledebiliriz.
                        valla şimdi iş çok zorlaştı işte çünkü ben de bazen bilgisayarı kitaba tercih ediyorum. rakip çok güçlü, ancak ablanız bilgisayarı işgal ederse, eşi de mecbur kitap okuyacaktır
                        ne yalan söyleyim bunu duyduğumda bende biraz endişelenmedim değil ama şimdi yavaştan başlayacağız bakalım etkisini ne zaman gösterecek.bende çok merak etmeye başladım sonucu

Yorum

Tenefüs aralarında veya 15dk.lık yolculuklarda bile kitap okuyan biriydim.
                          Daha fazla kitap okumak için tatilde denize girmediğim günler bile oldu.

Öncelikle kişinin ilgisi ve merakı ağır basmalı, içinde öğrenme isteği olmalı. Ne gibi kötü alışkanlıkları ve eksik yönleri var, onları farkedin ve ona kesin yararı olacak, kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacak 1-2 kitap alın. Mesela yediğimiz her şey psikolojimizi ve fiziğimizi etkiler. "Beyin Diyeti" kitabına bir göz atın mesela. Yazarı Dr. Alan C. Logan.

Bebek düşünüyorlarsa, çocuğunun zeki-sağlıklı olmasını isteyip istemediğini sorgulayın, bu konuya ilgisini artırın. Veya... onun nereden yalan söylediğini anladığını söyleyin. "Ne Düşündüğünü Biliyorum" yazarı Dr. Lilian Glass veya "Dikkat Vücudunuz Konuşuyor" yazarı Ahmet Şerif İzgören veya "Aklındakini Okuyabilirim!" yazarı Dr. David J. Lıeberman.

İnsanların reklamlardan nasıl etkilendiklerini belirten bir kitap "EŞİKALTI BÜYÜCÜLERİ dehşet, ölüm ve seks üçgeninde reklam ve propaganda" yazarı Ahmet Şerif İzgören.

Son 300 yılda en genç bilim adamı ünvanına sahip olan Oktay Sinanoğlu'nun "Oktay Sinanoğlu Türk Aynştaynı" kitabı ilgisini çekebilir. İngilizce'nin neden ülkemizde bu derece üstünlük sağladığını merak ediyorsa mesela... Atatürk öldükten sanırım yaklaşık 2-3 hafta içinde 100'den fazla okulda İngilizce eğitim vermeye başlandığından söz edin. Almanlar fazla baskı yapamadığı için ülkemizde ikinci önemli dil olarak görüldüğünü söyleyin vs.

Masaj ile ilgili kitaplar alabilirsiniz. Boyut yayınlarının güzel bir kitabı vardı.

Okurken gülmek ve eğlenmek de istiyorsa "İflas Etmenin Yolları" yazarı Erdal Demirkıran.

Zengin olmayı istiyorsa Richard Templar'ın Zengin Olmanın Kuralları kitabını alın.

Meleklerle irtibat kurmak istiyorsa "Koruyucu Meleğinizle İrtibat" yazarı Richard Webster... Telepatiye ilgisi varsa Nusret S. Yılmaz'ın "Telepati" kitabını alın...

Seçenek çok. Kitabı almadan önce konu hakkında biraz konuşun. İlgisi var mı yok mu ölçün...
                          Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

ya ilksen bazen inciler döktürürsün ama çoğu zaman hiç yazmazsın.bi konu açsanda nasilensek...

Yorum

süt olmasada olur kırıntılarada razıyım şahsen.

Yorum

İşleniyor...
                              X