Duyuru

Collapse
No announcement yet.

MUTSUZLUĞUMUN SEBEBİ

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• MUTSUZLUĞUMUN SEBEBİ

aklımda çok şey var yazmak istiyorum ama yazamayacağım sanırım.Bana isterseniz sorular sorun bende cevaplar verirken kendimi muhasabe edeyim.
    Eğer sen istersen o bir hayal değil.

Re: MUTSUZLUĞUMUN SEBEBİ

Orjinal yazı sahibi: privatewoman
    aklımda çok şey var yazmak istiyorum ama yazamayacağım sanırım.Bana isterseniz sorular sorun bende cevaplar verirken kendimi muhasabe edeyim.

ama bu sekılde sana yardımci olamayız kii

peki seni mutsuz kılan nedir?acabilirmisin biraz...

Yorum

çok sevdiğin değer verdiğin insan sana en buyuk darbeyi vurmuş

sevgini nefrete dönüştürecek kadar ne yaptı

Yorum

eşim evde bizi çocukları mutsuz eden kişi

Yorum

Eşinizin hangi davranışları sizi mutsuz ediyor?
          Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Arrrslan

evde kurallar koyuyor.eşimin istediği saatte uyunacak eğer uyunmazsabağırıp elektrik şalterlerini indiriyor.Kızımda babasına bağırıyor ben çocukmuyum diyor ee 18 yaşına girdi uyumamızı istediği saatte akşam 10 ama sebebinide yazayım o zaman.Eşim akşam salonda tek oturmak istiyor.Salonun kapısınıda kapatıyor eğer yatarsak sorun yok bu arada salonda ne yaptığını yalnız başına siz bulun.
            yemekleri zevkine göre yaoyor ve onu yemek zorunda bırakıyor.Birde illa tabaklara kendisi koyuyor bunlar bitecek.çocuklarla anlaşamıyor hep defolun gidin oturun diyor.konuşamıyoruz hemen tartışma ve dövmeye kalkıyor.Her zaman kendisi bilir herşeyi.Ve hep erken gelip uyuyor bizi gezdirmez siz gidin der kendi ev de olmak ister.iletişim kuramıyoruz.şimdi 33 günlüğüne iş seyahatinde evdebir mutluluk var çocuklar çok mutlu bende.

Yorum

bu sorununuzun çözümünü burada bulamazsınız bence.yani bir doktora başvurmanız en doğrusu olacak bence anlattıklarınıza göre

Yorum

evde kurallar koyuyor.eşimin istediği saatte uyunacak eğer uyunmazsabağırıp elektrik şalterlerini indiriyor.Kızımda babasına bağırıyor ben çocukmuyum diyor ee 18 yaşına girdi uyumamızı istediği saatte akşam 10 ama sebebinide yazayım o zaman.Eşim akşam salonda tek oturmak istiyor.Salonun kapısınıda kapatıyor eğer yatarsak sorun yok bu arada salonda ne yaptığını yalnız başına siz bulun.
                yemekleri zevkine göre yaoyor ve onu yemek zorunda bırakıyor.Birde illa tabaklara kendisi koyuyor bunlar bitecek.çocuklarla anlaşamıyor hep defolun gidin oturun diyor.konuşamıyoruz hemen tartışma ve dövmeye kalkıyor.Her zaman kendisi bilir herşeyi.Ve hep erken gelip uyuyor bizi gezdirmez siz gidin der kendi ev de olmak ister.iletişim kuramıyoruz.şimdi 33 günlüğüne iş seyahatinde evdebir mutluluk var çocuklar çok mutlu bende.
                evde yemekleri eşiniz yapıpmı servis ediyor? eşinizin ruhsal bir rahatsızlığı olabilir acaba doktora gitmeye ikana edebilirmisiniz? bilmiyorum sizin maddi bir özgürlüğünüz varmı ama eğer onsuz daha sağlıklı bir hayatınız varsa bunun tek çözümü hayatlarınızı ayırmanız çünkü anlattıklarınız pek tahammul edilecek türdende değilmiş. evde mağara adamı varmış gibi

en iyisimi geldiğinde içeri almayın kapıları iyice kilitleyin

Yorum

Sizin adınıza üzüldüm dogrusu bak arkadaşım 18 yaşında kızınız var demişsiniz sanırım çocugunuzunda ruh saglıgı ve sizinde bozulmadan bunu bir an önce kendinizde oözgüveni buluyorsanız bir an önce ya eşinizi karşınıza alın konuşun yada gerekli yerlere baş vurun hergün çekilmez hapisane hayatı gibi gelir insana yazık yani sizlere bence eşinizin çok büyük sorunu var yada çıkmazın içinde yada ruh saglıgı bozuk oyüzden bir an önce buna çare bulmak size düşüyor arkadaşım hayırlısı olur inşallah hakkında

Yorum

ailesi ile aile devamlılığını sağlamak isteyen kişi bahsettiğiniz diktatörlükleri yapmaz.. yapıyor ise neden yapıyor olabilir
                    işyerinde ki biriktirdikleri vardır ve kendince çıkartabilme noktası bulmuş ve rahatlama çabası içindedir olabilir,
                    dışındakilere yaptırımlarını uygulayarak önemsizsiniz mesajı vermek istiyor olabilir, bunun devamı da zaten değer vermemek olarak kendini gösterir,
                    ayrılmak istiyordur ama sorumsuzluk göstererek sizin ayrılma isteminizi ile vicdani rahatlık sağlamak istiyordur olabilir,
                    ,,,
                    eşiniz ne zamandır bahsettiklerinizi uyguluyor.. birdenbire değişmemiştir.. yada birdenbire değişmiştir.. çıkış noktasını kurcalayabilirsiniz biraz..
                    olmadı ,bahsettiğiniz mutluluk halinizin devamını sağlamaya bakın..
                    ,,,
                    bazen yol üzerindekiler o kadar nettir ama tam görebileceğimiz anda
                    'dur bakalım bi, göremeyenler nasıl yürürler acaba' diyesimiz tutar
                    ve kendiliğinden görebileceğimiz varsa da kendiliğimizden göremeyiz..
                    konuşamıyoruz yok.. en azından karar verme adına konuşmalısınız.. evliliğiniz sağlıksız.. sizin sağlıksızlaşmanız an meselesi,, eşinizin davranışları,, kimliğinin oluşma evrelerinde, evladınızın etkilenmesi..
                    konuşmaya çalışın..karar verme adına..uygulamaya geçirmeye çalışın yavaş yavaş.. demesi kolay, biliyorum.. umarım uygulaması da bu oranda kolay olur size ..

Yorum

Teşekkür ederim ilginize ben hayatım için kararlar aldım.Eğer çaresizseniz çare sizsiniz bunu anlıyorum artık.Sadece ağlamak,düşünmek yetmiyor.Kararlar almak gerekiyor.İlerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağım.Sağolun

Yorum

hım yeni gelişmeler oluyor şansım dönecek.

Yorum

hım yeni gelişmeler oluyor şansım dönecek.
                          Nasıl?
                          Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

Ben de merak ettim doğrusu..İlk yazdıklarını okynca üzülmemek elde değil,inşallah herşey yoluna giriyordur...
                            Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

Allah size ve çocuklarınıza sabır versinn .İnşşl.düzelir
                              Ay IşIğInDaN KaLbİmDe Bİr GeCe Ve YaLnIzLıK.IşIğI GiZLeR kArAnLıK yOk OLmAz GöLgeLeR.AY IŞIĞINDA SAKLIDIR....

Yorum

İşleniyor...
                              X