Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir sorunum var yadımcı olursanız sevinirim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bir sorunum var yadımcı olursanız sevinirim

Üniversite 1.sınıf öğrencisiyim ve yaşadığım şehirde üniversiteyi okumaktayım fazla sosyal biri değilim ailemin yetiştirme tarzı ile beraber sokağa alıştırılmamış bir insanım ilk arkadaşımı bile lise 3 de edindim sonra koptuk yani çok fazla arkadaşım olmadı hayatım boyunca yalnızlığın acısını çektim üniversitede hayatım biraz olsun renklenmeye ve şakillenmeye başlamıştı 2 tane arkadaş edindim bu adamlarla aram gerçekte iyi gitmeye başladı birlikte içtik birlikte yedik beraber eğlendik kızlı erkekli ortamımız oldu beraber eğlendik aynı sınıftaydık kısacası yakındık ,bu iki arkadaş liseden beri birlikte gezen ve üniversiteyi bile burada beraber okuyan 2 yakın arkadaş içlerinden birisi aşırı duyarsız ve umursamaz dalgacı bir tip ilginçtir ki ben bu çocukla samimiyetim dahada ilerledi ( diğeri pek fazla okula gelmiyordu ) o dönemlerde tam anlamıyla kaynaştık artık 3 kişi beraber gideceğimiz ortamlarda ortak bir şaka ve espiri yapılıyor hep beraber gülüyorduk eğleniyorduk diğer elemanla ise aramızda hiçbir sorun yok onlada aramız gayet iyiydi yeri geliyordu biribirimizle dalga bile geçiyorduk iyiydi yani kısacası benim samimi olduğum çocuğun tavırları değişmeye başladı şakaları artık fazlalaşmştı benle aşırı bir alay geçmekte sohbet edilen ortamda birşey söylediğim zaman beni bozan biri olmaya başlamıştı ilk başta takmıyordum şaka diye sonra yavaş yavaş bozuluyorduım bozulduğumu farkedince daha çok üstüme gelmeye başlamıştı ve ben daha çok sinirleniyordum ama bende aynı şakaları ona yapıyordum ne kadar pek fazla belli etmemeye çalışsamda bozuluyordum kendimi onlara yakın gördüğüm için bu konuyu konuştum ve şakanın dozunun arttırdığını ve hoşuma gitmediğini kibar bir dille belli ettim dedikleri şey takma be oğlum tamamen şakasına yapıyoruz olmuştu ve ben takmamaya başladım ama bu dahada ilerlemeye başladı şaka dozunu o kadar arttırmıştı ki artık ezilmeye başladığımı hissettim bu eleman liseden beri samimi olduğu arkadaşı olduğu zaman gayet normal halde neşeli ve eğlenceli oluyordu ben dahil olduğum zamanda beni pek fazla takmıyordu o olmadığı zamanlarda benle beraber kaldığı zaman surat asmalar ve sert şakalar yapıyordu hatta bazen kendisi beni sevmediğini gıcık olduğunu dile getiriyordu ama bazende bazı günlerimiz gayet iyi geçiyordu artık ciddiyetle şakayı bile ayırt edemez olmuştum bu ise beni dahada sinir etmeye başladı ve birgün içimdeki herşeyi resmen ona kustum hareketlerinin dengesizleştiğini ciddi olup olmadığını anlamadığımı ve bu hareketlerinden vazgeçmesini söyledim o artık gülerek dinliyordu sanki müthiş eğleniyordu neden ben bozulduğumu bildiğin halde yapıyorsun diye sorduğumda sinir olan insanları kızdırmak çok hoşuma gidiyor diyordu aynı zasmanda seni anlıyorum aynı şey bana yapılsa ben şimdiye terketmiştim ldiye bana söylemişti artık bu tavırlara devam ederse konuşmayacağımı söyledim ertesi gün biraz olsun dozu azaltmıştı önemsendiğimi hissedip buna sevindim ama artık iyice soğuk olmaya başladı ve ben bunun beni sinir etmek için bir şaka olacağını düşünmüyordum şimdi üniversite final dönemine giriyor ve ben konuşmamayı düğşünüyorum ama bir yandanda üzülüyorum son hjafata araya dargınlık girsin istemiyorum üstelik yalnız bir insanım ve sizden isteğim çok yönlü düşünüp empati kurmaznı artık kim haklı onu bile ayırt edemiyorum yardımınız için teşekkürler

Anlamsız bir şekilde alınan tavır ,kardeşim gibi gördüğüm insnalar ,hiçbirşey demeden sıkı bir tavır alarak ve dışlayarak sanki bir filmin sonunu izler gibi gittiler hayatımdan ,filmin sonunu merak ettim söylemediler bir erdemlik gösterip sorunumun ne olduğunu sorduğumda yanlış bişey mi var diye sorduğumda kuru bir yok bişey oldu ,aralarındaki sıkı muhabbet bugün hiçbirşekilde muhabbete katılamamla son buldu hakkında arkasından bile tek kötü kelime bile konuşmadığım bu insanlar benden acımasız bir şekilde soğuyarak umursamadan hatam olduğunu sanarak tamda telafi etmek isterken elveda bile demeden arkalarına bakmadan ayrıldılar Peki ya ne oldu ? geriye samimiyet için arkadaşlık için verilen onca emek kaldı herşeyimi anlattığım ve hiçbirşeyimi esirgemediğim bu insanlar emekleri tek bir kalemde silip kendi samimiyetlerine devam ettiler hemde hiçbir kelime etmeden
    Last edited by Attemption; 17-05-2012, 06:07 PM. Reason: Bir sorunum var yadımcı olursanız sevinirim( Sürpriz ve şok edici anlamsız gelişme !)

gerekli açıklamaları yaptıktan sonra iş senden çıkmış bence..
    bazen inanmak istersin söylenen yalanlara,
    tutunmak ve kurtulmak istersin tüm gerçeklerden
    inanmaman gerektiğini bilmene rağmen inanırsın son umut kırıntılarınla,
    sonunun hayak kırıklığı olduğunu bile bile . . .
    SİYAH

Yorum

dünya o ikisinin etrafında mı dönüyor ? kardeşim çık dünya daha geniş adam gibi arkadaşlarda edinebilirsin ... sen kendini elaleme maskara etme, onların yaptığı kendilerine doğru demekki aynı damarı yakalamışlar birbirlerine sövselerde gülüyorlardır. ama sen bunu kaldıramıyorsan onlarda suç arama çık o ortamdan olay kapanır... kişiselleştiriyorsun durumu...

KuzuZade
      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Arkadaşlığını kes.
        Ben hasta bir adamım..

Yorum

bence baska ortamlar ara o ıkısıne benzemedıgın için böylesın
          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

İşleniyor...
          X