Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arkadaşlar.. Siz olsaydınız ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Arkadaşlar.. Siz olsaydınız ?

Lise sonda (yani ünv sınavına ilk girişimde) ailevi sebeplerden dolayı hazırlanamadım yani ilk yıl kazanamadım.

Sonraki yıl yine düşük bi puan aldım.Güya hazırlanmıştım,dershaneye falan gittim işte..
    3.kez giremem o stresi kaldıramam diye puanımın tuttuğu bi lisans bölümünü yazdım gittim ( pamukkale ünv. turizm otelcilik yüksekokulu ,konaklama işletmeciliği bölümü/4 yıllık)

Neyse gittim okula,zorunlu hazırlığı var bölümün, benim ingilizce de sıfır.Sosyal fobimde var zaten, devamsızlıktan sınıfta kaldım ben. Evime döndüm sonra..
    Hazırlıkta sınıfta kalanlar dilekçe verip bölüme devam edebiliyorlarmış gibisinden bi söylenti var okulda.Sorumlu geçiyosun gibi bişey.
    Anadolu lisesi mezunuyum,bu bölüme dair hiç bi fikrim yoktu yazarken..

Hayalimdeki bölüm psikolojiydi , kendime yeniden bi güven gelmişken deneym şansımı dedim.. Aslında şansını denemenin ötesinde sınırları zorlayıp kaç yılımı alırsa alsın hayalime ulaşmış olmanın vereceği mutluluk.. bilemiyorum tahmin bile edemiyorum

O bölümü dondursam da dondurmasam da güvenmiyorum yani orda bi okul olduğuna.. denizlide okumayı da istemiyorum, sevmediğim, bana gelecekte ne vereceğini bile bilmediğim bi bölüme 4 yılımı vermek istemiyorum.. Ama psikolojiyi ilk girişimde kazansam dahi 3.girişim ve 4.yılım olacak. Arkadaşlarım mezun olurken ben tercih yapıyo olucam.

Puan kırılacaktı bu yıl girsem,bende 2013 teki ygsye gircem.Hedefim çok yüksek , sosyal fobim var

Şimdi sorum şu; siz olsanız elinizdeki bölümü mü okurdunuz yoksa herşeyi göze alıp o bölümü bırakıp ideallerinizin peşinde mi koşardınız ? ( etrafınızdaki insanların baskıları,beklentileri,emekleri bir de bunlar var )
    Herkes kaybettiklerini geri almak için savaşıyor,bense başka bir şey bilmediğim için...

İdeallerinin peşinden koş, ya dibe bat, ya mutlu ol..

Ortası yok bunun, ortası işte burada ki onlarca insan gibi; mutluluk arayan..
    Ben hasta bir adamım..

Yorum

Aynı benim hayatım neredeyse biliyor musun? Ben de 2 yıl psikoloji için hazırlandım,2. yıl artık gireyim iyi kötü bir yere dedim,iyi bir yerdeyim ama psikolojiyi daha çok istiyorum yine de...Ben de bu yıl hazırlık okuyorum.. Seneye şansımı tekrar deneyeceğim ama okuluma da devam edeceğim bir yandan,olursa psikolojiye devam,çok istiyorum ama olmazsa ölüm değil ki napalım...
      Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bazen13 View Post
        İdeallerinin peşinden koş, ya dibe bat, ya mutlu ol..

Ortası yok bunun, ortası işte burada ki onlarca insan gibi; mutluluk arayan..
        Ortası yok haklısın. Ya varım bu işin sonunda ya yok.
        Herkes kaybettiklerini geri almak için savaşıyor,bense başka bir şey bilmediğim için...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tutunamayan_90 View Post
          Aynı benim hayatım neredeyse biliyor musun? Ben de 2 yıl psikoloji için hazırlandım,2. yıl artık gireyim iyi kötü bir yere dedim,iyi bir yerdeyim ama psikolojiyi daha çok istiyorum yine de...Ben de bu yıl hazırlık okuyorum.. Seneye şansımı tekrar deneyeceğim ama okuluma da devam edeceğim bir yandan,olursa psikolojiye devam,çok istiyorum ama olmazsa ölüm değil ki napalım...
          hangi bölümdesin peki ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tutunamayan_90 View Post
            Gözünüzde ne kadar büyütüyorsunuz, şu olayı.

Ben İng-İktisat okudum, okul bitti uygulamalı psikoloji yüksek lisansı yapıyorum.. Ne kaybettim.

Hayaytta ikinci fırsat her zaman vardır, ama siz çok hayalperestsiniz, ama hayalleri acı için kuruyorsunuz.
            Ben hasta bir adamım..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Düşmacunu View Post
              hangi bölümdesin peki ?

İktisat iyi bir üniversitede...
              Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Gözünüzde ne kadar büyütüyorsunuz, şu olayı.

Ben İng-İktisat okudum, okul bitti uygulamalı psikoloji yüksek lisansı yapıyorum.. Ne kaybettim.

Hayaytta ikinci fırsat her zaman vardır, ama siz çok hayalperestsiniz, ama hayalleri acı için kuruyorsunuz.
                Gözümde büyütürüm eğer ki 15 bin e girmem gerekiyorsa. Bölümünü küçümsemiyorum sakın yanlış anlama ama benim hedefimde işletme-iktisat falan yok. psikoloji puanıyla hukukta yazarım ben, ama hukuk okurken azap gibi gelir bana anlıyo musun ben yine psikoloji yazarım,parasında değilim ama tabi ki onu da düşünmek zorundayım.. İş garantisi olan bi meslek die düşünüyorum (babam sağlık yöneticisi) üstelik severek okuyacağım tek bölüm. Sonuç olarak hayalperest değilim ben, sadece yürüdüğüm yolun sonunu görebilmek tek derdim.

Yorum

Gözümde büyütürüm eğer ki 15 bin e girmem gerekiyorsa. Bölümünü küçümsemiyorum sakın yanlış anlama ama benim hedefimde işletme-iktisat falan yok. psikoloji puanıyla hukukta yazarım ben, ama hukuk okurken azap gibi gelir bana anlıyo musun ben yine psikoloji yazarım,parasında değilim ama tabi ki onu da düşünmek zorundayım.. İş garantisi olan bi meslek die düşünüyorum (babam sağlık yöneticisi) üstelik severek okuyacağım tek bölüm. Sonuç olarak hayalperest değilim ben, sadece yürüdüğüm yolun sonunu görebilmek tek derdim.

Takılma sen olmayacak bişey değil,seneye dene şansını,ben bu yıl da sırf heyecanımı yenmek için girdim ygs ye,geçen yıldan daha iyiydi hatta =) İnsan rahat girince daha iyi oluyor sonucu =) seneye ben de deneyeceğim şansımı ayrıca iktisat harika bir bölüm bundan emin ol,psikoloji olmazsa devam edeceğim ben yoluma...

Yorum

ilk mesajımda dediğim gibi o zaman üstüne git. başkalarının istediğini yapmak istiyorsan ve mutlu olamıyacaksan, mutluluğu haplarda, doktorlarda arayacaksan, kolayı seç..

olmadı zoru seç, ama kaybedersen pek güzel şeyler seni beklemiyor.
                    Ben hasta bir adamım..

Yorum

ilk mesajımda dediğim gibi o zaman üstüne git. başkalarının istediğini yapmak istiyorsan ve mutlu olamıyacaksan, mutluluğu haplarda, doktorlarda arayacaksan, kolayı seç..

olmadı zoru seç, ama kaybedersen pek güzel şeyler seni beklemiyor.
                      İnsanın kazanmaktan başka şansının olmaması ne kadar iğrenç bi durum.

Yorum

İnsanın kazanmaktan başka şansının olmaması ne kadar iğrenç bi durum.
                        : ) ...
                        Ben hasta bir adamım..

Yorum

: ) ...
                          gülme ya sana çok sinir oldum :RpS_flapper:

Yorum

İstediğin bölümü oku bencede, ben şuan bazı özellkleri kıstlı olsada ideal meslektyim, bir ara tıp istiyodum, yazıyodumda ucundan dönmüşüm ahha
                            3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

bence ınsan ıdealın peşinden gıtmelı bende şahsen böyle yapıcam belkı basarısız olurum ama en azından keşkem olmaz
                              Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                              sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

İşleniyor...
                              X