Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anne-babanın diğer kardeşi daha çok sevdiğini fark etmek!..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anne-babanın diğer kardeşi daha çok sevdiğini fark etmek!..

Hiç böyle bir durumda kalanınız var mı? Anne babanızın diğer bir kardeşi yahut kardeşleri sizden daha çok sevdiğini, sizi sevmediğini, size değer vermediğini bildiğiniz bir an geldi mi hiç? Kaç sigara yaktınız bu durumu fark edince? Kaç çentik attınız vücudunuza bıçakla? Kaç gece göz yaşı döktünüz? Kaç yarıgece göz yaşları heba ettiniz? Bunu fark edince ağlamak kolaydır. Bazı insanlar vardır ki onlar pesimizmin bağımlısıdırlar. Her şey şen şakrak olsa da ağlamak için bir bahane ararlar. Birde istese de istemese de gözleri yaşarmaya mahkum bir insan topluluğu vardır. Aramızdadır onlar. Fark edilmezler çoğu zaman...

Ahh kardeşim! İnsan insan olmaya kadersiz bir mahkum mudur? Burada oturmuş size dert yanmıyorum. Neden yanayım ki? Daha çok göz yaşı için mi? Ahhhh...

İnsan aşılması gereken bir varlıktır.

evet var oda benim tek değilsin hocam bend eyanı derttten muzdaribim ..
    biz 4 kardeşiz 3kız bir erkek tek benim beni evde kimse iplemez svemez hep kızları daha çok el üstünd etutarlar....

Yorum

Ben de senin gibiyim dostum. abilerim her zaman daha fazla sevildi. elimdeki yemeği alıp abime vermişti babam bunu hiç unutmam onları rahatsız etmeden kendi mutlulugun için yaşa. kendini sev yeter. onlar seni sevmese de olur
      Hayat Güzel..

Yorum

Herşey iyi hoş da tears dostum,niye her konuyu böyle edebi (zannettiğin) bir biçimde ve daha çok melankolik bir tarzda açıyorsun onu anlamış değilim...Yani bunun için kaç sigara yaktınız,kaç çentik attınız vücudunuza ne ya Allah aşkına adam akıllı meramını söyle yani,hayır edebiyatla ilgilenen biri olarak edebiyattan soğudum yahu...

Sorununa gelince her çocuk ananın babanın bir parçası olduğuna göre kimi niiçin kayırıyorlar ki? Eğer bir kayırma varsa ortada biraz da kendinden şüphelenmelisin,bir yanlışın falan oldu mu onlara karşı? Ya da aslında öyle değil ama sen öyle algılıyorsun,onlara bu durumu açmaya ne dersin dostum?
        Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

benim tek çocuk büyüdüm evlat edinen ailem çok sevdi ama gerçek ailem 4 kardeştik onlar bize bakmadı
          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

bende hep beni daha çok sevdiklerini düşünürüm. ilk çocuk olmamdan kaynaklanıyor galiba
            Üzülme der Mevlana ..! İstediğin bir şey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı için ya da gerçekten de olmaması gerektiği için olmuyordur. . .

Yorum

sevsin ne olacak herkes tektir herkes kendine özeldir onların onu ne kadar sevmesi sana dahada güç verecfektir bence güzel bişey ailenin arkanda olması ile güçleneceğini sanma bi zamana kadar sen kendi kendini sev digerleri önemli değşl
              İşin en kötü yanıdaaa bıraktığınn yerdeyim...
              hayat bana boş olmayan birşeyler söyleeee
              anlamaz kii hiçbiriii hiç bişeyyy....

Yorum

Ben de çok eskiden düşünürdüm...
                Şimdi geçmişe bakınca çocukça şeyler

Yorum

İşleniyor...
                X