Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir uzmandan bilgi almaya ihtiyacim var

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bir uzmandan bilgi almaya ihtiyacim var

Merhaba Arkadaslar

annem ellisine dayanmis bir kadin ve üc cocuk sahibi, kendisi cok akilli basarili hirsli ve mükemmeliyetci biriydi. Son yillarda cok yiprandi. Bunun sebepleri, aldatilma hor görülme ciddi ekonomik sikintilar es ile gecimsizlik vs..en son teyzem kanser oldu annem iyice kendini kaybetti sanki.
    Sürekli suratinda bir OFF ifadesi var, ya da öff, ya da nasil desem üf aman kahretsin der gibi. Bu mimik sekli iki dakika onu mutlu ettiginizde degisse de , yeniden somurtan sinirli üzüntülü arasi o tuhaf yüz hatlarina geri dönüyor. Sürekli konusmak istiyor, biri konusurken cümlesini bitirsin diye dört gözle bekleyip hemen konusuyor, bazen baskasina baskasi tarafindan sorulan sorulara cevap veriyor. Aklina geldigi gibi konusuyor, karsidakini kirabilecegini fark etmiyor veya ortam müsait mi bilmiyor. Ona ne anlatirsaniz bir bakmissiniz alakasiz komsu ile sohbet ederken onu anlatiyor.
    Birine birsey olsa, ahh vahh tepkileri o kadar fazla ki sanki kisi ölmüs gibi davraniyor bu da hastasi olan insani moralmen daha kötü etkiliyor. Cok sabirsiz ve telasli bir hal de aldi, bir derdinizi anlatmaya görün ayyy ne olcak simdiii diye öyle bir üzülüyor ki, anlattiginiza pismaan olup bir de onu teselli ediyorsunuz.
    Mutlu olmuyor ve o kahretsin der gibi surat ifadesi insanin moralini bozuyor. Sürekli dalgin...sizinle konusurken eger anlattiginiz sey enteresan degilse o kendi SIKINTILI dünyasina gidip, somurtmaya devam ediyor.

kendisi ile konustum cok acayip tepkiler veriyorsun anlattim doktora gidelim dedim, ben deli miyim diye önce kizdi sonra da sakinlesince, ne yapayim dedi ben de biliyorum.

Sizce bu davranislar neyin belirtisi, sinirleri yiprandi diye mi , yoksa daha ciddi bir sinirsel hastalik midir?

cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

sizede merhaba ben uzman diğilim ama görüşümü yazmak isterim anneniz psikolojik açıdan zor bir durumda bu sinirsel bir hastalık yada başka bişey olabilir bence psikoloğa yada psikiyatriye gitmenizde yarar var
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

doktor yardımı en iyisi olacaktır.ona şunu iyice izah etmelisiniz.psikoloğa sadece deliler gitmiyo.neticede biçok insan yardım almak için gidiyo.ve bu insanların sayısı hiçde az değil.dahada kabul etmezse ona bu işin gizli kalacağını söyleyin.daha olmadı araya hatır sokun.bence iş annenizi ikna etmekte.ALLAH yardımcınız olsun.

Görünüşe aldanma çünkü görünüşte herkes insan...

Tavsiye konularım:
      Mutlu olmak için...

Bir insanda dikkat ettiğiniz şeyler:

Sigmund Freud'dan Bikaç SÖZ

FACEBOOK SAYFAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: "ahenk"
        bence çok önemli birşeyi yok, bırakın konuşsun, bırakın istediği surat ifadesini takınsın: )
        tabi biraz uzman desteği de alabilir
        ama onun annesinin üzgün gözükmesi onu sevenleride üzekcektir.başta bu arkadaşımızı.onun için destek en iyisi.

Görünüşe aldanma çünkü görünüşte herkes insan...

Tavsiye konularım:
        Mutlu olmak için...

Bir insanda dikkat ettiğiniz şeyler:

Sigmund Freud'dan Bikaç SÖZ

FACEBOOK SAYFAM

Yorum

İşleniyor...
        X