Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bazen vazgeçmesini de bileceksin...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: Selbst View Post
    dostum sonuna kadar haklısın vazgeçen kaybedendir ama bilmiyorum ve hala hayat bana anlam veremiyor yükleyemiyorum herkes tek ve ve herkes kendine sag gözün sol göze faydası olmayan bir rüya mı dünyamı artık sıkıldımmmmm benımde yaşım 20 ve hala bekliyorum bir mucizee ama gelmeyecek biliyorum

Mucize mi? Mucize mi? Hangi mucize dostum? Yok öyle bir mucize! Buna alışmalısın,cesur ol,korkma,yalnız da yaşar insan,ölmeyiz,en fazla acı çekeriz,bunu her zaman yaşamıyor muyuz zaten? Kendine yetme sanatını öğrenmeye başla,bugün benim başlangıç günüm bu sanat için....
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

dostum hiçbirşey tat vermiyor yaw cok cabuk sıkılıyorum ne yaparsam yapayım tat alamıyorum bir boşluk ve bu boşlugun tarifi yok
      İşin en kötü yanıdaaa bıraktığınn yerdeyim...
      hayat bana boş olmayan birşeyler söyleeee
      anlamaz kii hiçbiriii hiç bişeyyy....

Yorum

zor geliyorsa yaşam rabbine sığınacan paşam...
        Sakinleştirici olarak vardır bir hayır kullanıyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: metafizik View Post
          zor geliyorsa yaşam rabbine sığınacan paşam...

İnancım var çok şükür,Rabbe sığınacağız tabi,ama çabasız olmaz,tevekkül yani...
          Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

@tutunamayan_90, sen şuanki halimdesin aslinda bu yazdiklarinin her cumlesini sanki kendim yazmis gibi okudum. Hayatta cok yanlislar yapiyoruz, telafisi olmayan... Kırgınlıklar yasiyoruz, uzuluyoruz. Etrafimiza donup baktigimizda size destek olacak bir insanin olmadigini goruyoruz (tabii ki bu manevi anlamda) Eski kafalarin zaten destek olmasini beklememeliyiz. Onlar bizi bugunku gibi anlayamazlar. Demissin ya "odun" diye. Hakikaten, cevremdeki cogu insan "gözlerindeki fer gitmiş" "cok degismis, olgunlasmissin" "ne kadar odun bi insansin ya" der oldular biliyor musun. Degismeyen tek şeyim, agresifligim. Hatta daha ileri boyuta gitti. Simdi kendimi durdurmaya, herseye sinirlenmemeye calisiyorum. Donup arkama baktigimda KOCA BIR SIFIR görünce, artik kendi cabanla, desteksiz (manevi anlamda her zaman oldugu gibi) ilerlemeye calisicam dedim. Senin yaninda olanlar , bakma, sırf o an senin icini rahatlatirlar. DOST nedir , konusunda yazilanlari okuduysan, oradaki HAYALİ dost ancak masallarda olur. Gün gelir, hic yapmaz dedikleriniz öyle bir sey yapar ki işte o an odunlaşma yoluna adim atarsiniz. Hayatta ne yaparsaniz kendinize yaparsiniz. İster intikam hevesi, ister aci cektirme. Yani döner dolaşir hepsi sizi bulur. Söz, sahibine aittir derler. Hareketler de öyle.

Sen daha 20 yasindasin, en guzel, belki de en sorunlu bir yas... Bunu nasil degerlendirrirsen öyle gidersin. Keske senin yasinda olsam. Degistirmek istedigim o kadar cok sey var ki !! Zaman gectikce, degisimin ne kadar zor oldugunu, hayatta mutlu olabilmek icin bazi seylerin gerektigini (maddi-manevi) anliyorsun...

Yalniz kal, ama ne kendine guvenini kaybet, ne de kendini. Kendine guvenmiyorsan kimseye güvenemezsin. Mutlu degilsen, mutlu edemezsin....

Yorum

İmzanı tuttum kronik,çok anlamlı...Keşke ben de bir çok şeyi değiştirebilecek kadar güçlü olsaydım,intikam almak istiyorum kimilerinden,ama bunu hırs haline getirmeyeceğim,belki de başarımla bunu ispatlamayı düşünüyorum...Kimse umrumda değil artık gerçekten,ben iyice akıllandım,umursamamayı öğrenecek olgunluğa ulaştım...

Yorum

bazen de vazgeçmeden geçmeyi öğreneceksin..
                Bilmiyorsan gönül sazını çalmayı ne teli incit ne burguyu kır....

Yorum

İşleniyor...
                X