Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bazen vazgeçmesini de bileceksin...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bazen vazgeçmesini de bileceksin...

Evet bazen herkesin seni yalnız bırakabileceğini ve bu durumla yaşamayı öğrenmelisin...Çok düşündüm,çok yıprandım,insanlara bağlı kalmadan yaşamanın gerektiği sonucuna vardım...Ben çok iyi,anlayışlı,fedakar ve cömert biriyim aslında,hayır gerçekten övmüyorum kendimi...Ama insanlar...Vefadan yoksun yaratıklarla mücadele etmekten yoruldum ve sonunda acı çekerek,yıpranarak da olsa bir 'ODUN' olmayı ve onlardan vazgeçmem gerektiğini öğrendim...'ODUN' deyip geçmeyin haa,çok önemli bir sıfattır,'ODUN' olabilmek dileğiyle...

Yıprandım hem de o kadar çok ki...Ne için? Kim için? Bazen herkesten vazgeçip yalnızca kendinle bir bütün olmalısın,20 yaşındayım ve içimde en az 30 yaşında bir adamın ruhu var,o kadar fedakarlıklar yaptım ki hep sonunda hüsrana uğradım,zırladım,artık sadece bana değer veren insanlar topluluğunu etrafımda barındıracağım...1 kişi mi var sadece? Olsun 1 kişi olsun ama dostuluğun hakkını versin...

Değişeceğim evet,tüm duygularımı bir kenara bırakacağım,hadi ordan sen de be yapamazsın diyenlere de aldırmayacağım,ben çok yoruldum,biraz yormasını da öğreneceğim,öğreteceğim dünyanın kaç bucak olduğunu onlara...

Hayır bunları kriz geçirdiğim bir anda falan yazmıyorum,aptal da değilim ben,aklım yerinde,kendime yeni bir 'ben' oluşturacağım...En azından duygularımı bir kenara bırakıp odun olma yolunda bazı mesafeler katetmekle meşgul olacağım...Gerekirse yalnız kalırım ama içimde o 'iç huzur' zenginliğini hiçbir zaman yitirmeyeceğim...Çok adice ve insafsızca bir konu değil,hala benimle olanlara kapımı açık tutup onlara değer vereceğim,ama bana değer vermeyenin gözünün yaşına(varsa) bakmayacağım,yol vermek deyimi var ya,aynen öyle yol vereceğim...

Kısacası sayın forumdaşlarım,buraya da daha az girmeye ve gerçek hayatla daha fazla haşır neşir olmaya çalışacağım...Ben bana kendim için lazımım,tek gerçek bu,iyi forumlar...
    Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

bence forumu tümden bırak uyeligini sil

Yorum

Orjinal yazı sahibi: asalsayı View Post
      bence forumu tümden bırak uyeligini sil

Bunu da düşünmüyorum değil,bu da aklımda...
      Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Kimseye muhtaç olmayacaksın,kimseden mesaj beklemeyeceksin,kimsenin seni aramasını beklemeyeceksin,sen kendine yeteceksin,birine sürekli mesaj atmak veya sürekli birileriyle olmak istemek acizlikmiş ben bunu keşfettim eğer gerçekten aciz değilsen,kendine yeteceksin,bu kadar...Kısacası vazgeçeceksin,kimse kimsenin gözünün yaşına bakmıyor,sen de bakmayacaksın...

Yorum

kimseyi aramazsan kimseyi sormazsan yapayalnız kalırsın, bu yapayalnızlıgı da sen kaldıramazsın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: asalsayı View Post
            kimseyi aramazsan kimseyi sormazsan yapayalnız kalırsın, bu yapayalnızlıgı da sen kaldıramazsın.

Kaldırırım,şu anda bunu kaldırabilecek güç var ben de,bunu dün söyleseydin haklısın diyebilirdim ama artık haklı değilsin...Ayrıca ben ilk adımı atan olmaktan sıkıldım,beni kazanmak isteyen olursa ilk adımı atar,olmazsa varsın yalnız kalayım,umrumda bile değil artık...

Yorum

Bakma sen asal bu tip konulara yükseklerde uçanlar cevap vermezler,yorum yapmazlar,çünkü ezik duran insanı sevmezler,yanlarından bile geçmezler,tenezzül etmezler,ben de tenezzül etmeyeceğim...Benim için sadece zor günümde benimle olan vardır bundan sonra,diğerleri umrumda değil artık...

Yorum

Katılıyorum özellikle snon kısımda yazdıklarına, hayat böyle..
                3 kuruşluk insana 5 kuruşluk değer verirsen 2 kuruşa seni satar.

When you lose small mind, you free your life..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cevizli sucuk
                  dost başlıklı konuya bir yorum yazdım tam da bununla ilgili..........

Dik duracağım dostum,kimse beni ezemeyecek bundan sonra,ben kendime yetecek olan 'iç huzur'u elde etmenin peşinde koşacağım artık,insanların peşinde değil,sonra onlar tıpış tıpış gelirler zaten...Gelmeseler de sorun olmayacak çünkü ben artık 'iç huzur' sahibi bir birey olacağım...

Yorum

ama seni seven insanlara sevgini göstermeyi unutma hiç olmassa....ben herkesi teptim şimdi yalnızım......

Tabi ki kapım açık olacak onlara,ben yalnızlıktan korkmuyorum artık,onunla yaşamaya alıştım...sen de korkma.

Yorum

evet....yok sözüm.............

Ve şimdi gülümse Bazen yalnızlık da huzur verir insana,öyle değil mi? İşin kötüsü millet delirdim falan sanacak Çok iyiyim ben,hiç olmadığım kadar hem de

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tutunamayan_90 View Post
                        Evet bazen herkesin seni yalnız bırakabileceğini ve bu durumla yaşamayı öğrenmelisin...Çok düşündüm,çok yıprandım,insanlara bağlı kalmadan yaşamanın gerektiği sonucuna vardım...Ben çok iyi,anlayışlı,fedakar ve cömert biriyim aslında,hayır gerçekten övmüyorum kendimi...Ama insanlar...Vefadan yoksun yaratıklarla mücadele etmekten yoruldum ve sonunda acı çekerek,yıpranarak da olsa bir 'ODUN' olmayı ve onlardan vazgeçmem gerektiğini öğrendim...'ODUN' deyip geçmeyin haa,çok önemli bir sıfattır,'ODUN' olabilmek dileğiyle...

Yıprandım hem de o kadar çok ki...Ne için? Kim için? Bazen herkesten vazgeçip yalnızca kendinle bir bütün olmalısın,20 yaşındayım ve içimde en az 30 yaşında bir adamın ruhu var,o kadar fedakarlıklar yaptım ki hep sonunda hüsrana uğradım,zırladım,artık sadece bana değer veren insanlar topluluğunu etrafımda barındıracağım...1 kişi mi var sadece? Olsun 1 kişi olsun ama dostuluğun hakkını versin...

Değişeceğim evet,tüm duygularımı bir kenara bırakacağım,hadi ordan sen de be yapamazsın diyenlere de aldırmayacağım,ben çok yoruldum,biraz yormasını da öğreneceğim,öğreteceğim dünyanın kaç bucak olduğunu onlara...

Hayır bunları kriz geçirdiğim bir anda falan yazmıyorum,aptal da değilim ben,aklım yerinde,kendime yeni bir 'ben' oluşturacağım...En azından duygularımı bir kenara bırakıp odun olma yolunda bazı mesafeler katetmekle meşgul olacağım...Gerekirse yalnız kalırım ama içimde o 'iç huzur' zenginliğini hiçbir zaman yitirmeyeceğim...Çok adice ve insafsızca bir konu değil,hala benimle olanlara kapımı açık tutup onlara değer vereceğim,ama bana değer vermeyenin gözünün yaşına(varsa) bakmayacağım,yol vermek deyimi var ya,aynen öyle yol vereceğim...

Kısacası sayın forumdaşlarım,buraya da daha az girmeye ve gerçek hayatla daha fazla haşır neşir olmaya çalışacağım...Ben bana kendim için lazımım,tek gerçek bu,iyi forumlar...
                        Akılla bir konuşmam oldu dün gece;
                        Sana soracaklarım var, dedim;
                        Sen ki her bilginin temelisin,
                        Bana yol göstermelisin.
                        Yaşamaktan bezdim, ne yapsam?
                        Birkaç yıl daha katlan, dedi.
                        Nedir; dedim bu yaşamak?
                        Bir düş, dedi; birkaç görüntü.
                        Evi barkı olmak nedir? dedim;
                        Biraz keyfetmek için
                        Yıllar yılı dert çekmek, dedi.
                        Bu zorbalar ne biçim adamlar? dedim;
                        Kurt, köpek, çakal makal, dedi.
                        Ne dersin bu adamlara, dedim;
                        Yüreksizler, kafasızlar, soysuzlar, dedi.
                        Benim bu deli gönlüm, dedim;
                        Ne zaman akıllanacak?
                        Biraz daha kulağı burkulunca, dedi.
                        Hayyam'ın bu sözlerine ne dersin, dedim:
                        Dizmiş alt alta sözleri,
                        Hoşbeş etmiş derim, dedi.

ÖMER HAYYAM

Not: Her yazdığın yazıya bi özlü söz ekliyorum kusura bakma.
                        20 li yaşlarda senin gibiydim.4 Senede çok şey değişti..SAbır kardeşim sabır herşey rayına oturacak..Çaban ,gayretin olsun...Bunlar üzerine sabrı'da elden bırakma...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bedbin View Post
                          Akılla bir konuşmam oldu dün gece;
                          Sana soracaklarım var, dedim;
                          Sen ki her bilginin temelisin,
                          Bana yol göstermelisin.
                          Yaşamaktan bezdim, ne yapsam?
                          Birkaç yıl daha katlan, dedi.
                          Nedir; dedim bu yaşamak?
                          Bir düş, dedi; birkaç görüntü.
                          Evi barkı olmak nedir? dedim;
                          Biraz keyfetmek için
                          Yıllar yılı dert çekmek, dedi.
                          Bu zorbalar ne biçim adamlar? dedim;
                          Kurt, köpek, çakal makal, dedi.
                          Ne dersin bu adamlara, dedim;
                          Yüreksizler, kafasızlar, soysuzlar, dedi.
                          Benim bu deli gönlüm, dedim;
                          Ne zaman akıllanacak?
                          Biraz daha kulağı burkulunca, dedi.
                          Hayyam'ın bu sözlerine ne dersin, dedim:
                          Dizmiş alt alta sözleri,
                          Hoşbeş etmiş derim, dedi.

ÖMER HAYYAM

Not: Her yazdığın yazıya bi özlü söz ekliyorum kusura bakma.
                          20 li yaşlarda senin gibiydim.4 Senede çok şey değişti..SAbır kardeşim sabır herşey rayına oturacak..Çaban ,gayretin olsun...Bunlar üzerine sabrı'da elden bırakma...

Sabırlıyım ben hala da sabrediyorum,şükrediyorum da,insanların vefasızlıkları yüzündendi belki benim tüm sorunlarım,hep fedakar olup ezilen taraf oldum,artık o devir kapandı benim hayatımda,yeni bir sayfa açıyorum,orada aşırı duyguya yok,sakin,monoton ve huzur dolu bir yaşam belki de...Üzülmek yok,krizler sona erecek inşallah...Ben ne savaşlar verdim,ne savaşlarda yenildim...Allah bilir...

Yorum

yalnızlık iyidir... bazen yalnız kalıp kendi kendimize yetebilmeyi öğrenmeli, yalnızlıkla başa çıkabilecek kadar güçlü bi insan olabilmeliyiz....bence her insan bu kazanımları elde etmek açısından yalnızlığı yaşamaalı...daha sonra yalnızlıktan korkmadan özgürce yaşamalı tüm ilişkilerini..

Kesinlikle öyle,en azından her ihtimali düşünmeliyiz,zaten yalnız doğduk ve yalnız öleceğiz,burası hakikat,hepimiz yalnızız...

Yorum

dostum sonuna kadar haklısın vazgeçen kaybedendir ama bilmiyorum ve hala hayat bana anlam veremiyor yükleyemiyorum herkes tek ve ve herkes kendine sag gözün sol göze faydası olmayan bir rüya mı dünyamı artık sıkıldımmmmm benımde yaşım 20 ve hala bekliyorum bir mucizee ama gelmeyecek biliyorum
                              İşin en kötü yanıdaaa bıraktığınn yerdeyim...
                              hayat bana boş olmayan birşeyler söyleeee
                              anlamaz kii hiçbiriii hiç bişeyyy....

Yorum

İşleniyor...
                              X