Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kendime zarar veriyorum, ne olcak bu halim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kendime zarar veriyorum, ne olcak bu halim

Ben yaklaşık 5 ay önce bir ayrılık yaşadım. Ama konu sadece sevgilimden ayrılmam değildi, güvendiğim (ailem dışında ) tek erkek beni yüzüstü bıraktı. O günden beri kendime ufak ufak zarar vermeye başladığımı şu anda fark ediyorum. Başlarda -kış olması münasebetiyle- kendimi üşüterek hasta ediyordum. Zatürre'ye yakalanmadan kışı atlattım. 3 hafta önceyse bir anda gidip eski sevgilimin çantasına tekme attım. Attığım tekme eski sevgilimin parfümüne denk geldi ve ayak baş parmağım çatladı. Şimdi de bana zarar vereceğini bile bile daha ufak tefek zararlar veriyorum kendime. Ama bunları yaparken hiç bir şey hissetmiyorum. Fiziksel acı var tabi ki ama ruhsal olarak neredeyse hiç bir şey hissetmiyorum. Ağlıyorum ama hissetmiyorum. Eski sevgilimi düşünüyorum ama hissetmiyorum. Sanki biri benim duygularımı dondurdu. Kalbim donmuş da aklım işliyor gibi. Son 5 aya kadar elbet her insan kadar psikolojik sorunum vardı ama bu derece değildi. Herhangi bir ilaç geçmişim de yok. Acaba bir psikologla konuşsam mı?

psikolojik yardım al kendine bilinçli olarak zarar veriyosan psikiyatriye gitmen iyi olur
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serena View Post
      psikolojik yardım al kendine bilinçli olarak zarar veriyosan psikiyatriye gitmen iyi olur
      Teşekkür ederim

Yorum

aşk bazen gerçekten acıdır. bu acı kimi zaman başa çıkılmaz boyutlara ulaşır. duygularının olgunlaştığı yaşlardasın. bu dönemler can yakıcı olabilir.
        ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: esintili24 View Post
          aşk bazen gerçekten acıdır. bu acı kimi zaman başa çıkılmaz boyutlara ulaşır. duygularının olgunlaştığı yaşlardasın. bu dönemler can yakıcı olabilir.
          Evet, haklısınız ama benim zaten geçmişten gelen bir güven sorunum vardı, üstüne bir de bu eklenince artık insanlara da korkarak bakar oldum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Stnty View Post
            Evet, haklısınız ama benim zaten geçmişten gelen bir güven sorunum vardı, üstüne bir de bu eklenince artık insanlara da korkarak bakar oldum.
            bu yaşantılar birer deneyimdir. insanların hepsi güvensiz değildir. ama kimileri güvenilmezdir. kime güvenip kime güvenmeyeceğini yaşantıların öğretecek sana. bu yaşlarda hep yaşanır bu yaşadıkların. ileri de seni olgun ve sağlam yapacak olan şeyler hep bu yaşantılardır. yeterki kendine doğru ders vermeyi bil.
            ... ve ruhunun ilhamını dinledi insan. Sonuçlara razı olmak şartı ile istediğini seçmekte ve şeçtiğini yapmakta özgürsün....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: esintili24 View Post
              bu yaşantılar birer deneyimdir. insanların hepsi güvensiz değildir. ama kimileri güvenilmezdir. kime güvenip kime güvenmeyeceğini yaşantıların öğretecek sana. bu yaşlarda hep yaşanır bu yaşadıkların. ileri de seni olgun ve sağlam yapacak olan şeyler hep bu yaşantılardır. yeterki kendine doğru ders vermeyi bil.
              İçime su serptiniz resmen, çok teşekkür ederim

Yorum

İşleniyor...
              X