Duyuru

Collapse
No announcement yet.

psikolojik sorunları geçen gördünüz mü hiç?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• psikolojik sorunları geçen gördünüz mü hiç?

ben yıllardır hastayım 10 senedir ilaç içiyorum hala geçmedi takıntılarım siz gördünüz mü iyileşen ?

psikolojik sorunlar adli suçlar gibidir sicilinize işledi mi bir daha kurtulamazsınız.

Yorum

bi iyileşiyorum bi kötü oluyorum bi iyi bi kötü ruhum dalgalanıyor sürekli

Yorum

İyileşen suratınıza bile bakmıyor artık,iletişimi koparıyor,yalan söylemiyorlarsa ben gördüm...
        Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen, boşuna yorma derdi; boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna. Tedirgin etme beni. Bu sefer geride bir şey bırakmadım. Tasımı tarağımı topladım geldim. Neyim var neyim yoksa ortaya döktüm. Beni bırakırsan sudan çıkmış balığa dönerim.

Yorum

Ben eski günlerime döndüm inanılmaz mutluydum taki ilacı bırakana kadar bıraktıktan 3 bilemedin 4 hafta sonra depresyon etkisini tekrar gösterdi bu sefer daha farklı şekilde daha farklı boyuttaydı şuan daha karamsarım eski günler hiç gelmeyecekmiş gibi.

Yorum

%100 düzelen görmedim ama durumu daha iyiye gidenleri gördüm..
            Geçen sene çok kibirliydim ama bu sene mükemmelim...

Yorum

bu tür rahatsızlığı olup da tam anlamıyla iyileşen çok azdır. bu hastalıklar uzun vadede iyileşebilen hastalıklardan.tam bir iyilik hali için sabır ve emek gerekiyor.Türkiye'de bu hastalıkların maliyeti o kadar yüksek ki hastalar bu yüzden tam anlamıyla tedavilerden verim alamıyor. konu ruhsal problemler olunca doktorlar zaman zaman yanlış teşhislerle hastayı tedavi etmeye çalışıyor, ilaçlar geçici çözümler sağlayarak günü kurtarıyor. bu hastalıklara kapılıp da bu şartlarda iyi olabilmek malesef pek de mümkün olamıyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hira_01 View Post
                bu tür rahatsızlığı olup da tam anlamıyla iyileşen çok azdır. bu hastalıklar uzun vadede iyileşebilen hastalıklardan.tam bir iyilik hali için sabır ve emek gerekiyor.Türkiye'de bu hastalıkların maliyeti o kadar yüksek ki hastalar bu yüzden tam anlamıyla tedavilerden verim alamıyor. konu ruhsal problemler olunca doktorlar zaman zaman yanlış teşhislerle hastayı tedavi etmeye çalışıyor, ilaçlar geçici çözümler sağlayarak günü kurtarıyor. bu hastalıklara kapılıp da bu şartlarda iyi olabilmek malesef pek de mümkün olamıyor.
                Ölelim biz ozaman

Yorum

O.K.B den 7 ay hastanede yatıp, şu an benden daha sağlıklı olan tanınığım var. Benim ise O zamanlar hiç anlamadağım yazık diye konuşduğum olaylardı. Çok biliyorumya..
                  Takii ben yaygın anksiyete ve depresyona yakalana kadar. Okb de biraz vardı ( eve gelince ayakkabıları düzgün koymazsan kötü birşey olacakmış hissi ).Evet gerçekten çok zor, kendi adıma ilk 10 gün xanax a rağmen cehennemi yaşadım. 2 nci ay da nefes almaya başladım. 5 nci ayda anca kendime gelebildim. 10-15 günden sonra sakinleştirici ilacı da kullanmadım. Hem ilk başlardaki nöbetler gibi olmadı ( yine zorladı ) hemde bu ilaca bağımlı olmayacağım dedim. Antideprasan' ı düzenli olarak kullanıyorum.Meşguleyim de yok.. çocuğum yok evli değlim meret hastalık yüzünden işimdende oldum. ama keşke işimi bırakmasamışım çünkü şu an için 100% bitmesede bu kadar kasmaya gerek yokmuş. Yenilebilir bu hastalıklar diyorum.
                  Bunu da yazma sebebim arkadaşlar , cehennemi yaşadığım ilk zamanlar bu forumu okudum ve çok şey öğrendim destek aldım. Kuranlara ve yazanlara teşekkürü bir borç bilirim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kardelen12 View Post
                    ben yıllardır hastayım 10 senedir ilaç içiyorum hala geçmedi takıntılarım siz gördünüz mü iyileşen ?
                    2003 Eylül-2006 Eylül arasında Majör depresyon ve beraberinde Obsesif Kompulsif Bozukluk yaşadım. İlaç tedavisi gördüm ve çok şükür 2007'de iyileştim. 2007'den beridir Elhamdülillah ne anksiyete ne takıntı ne de depresif hallerim var. Yani ben iyileşen birisini gördüm o benim. Ayrıca karşı komşumuzda 3 seneye yakın panik atak artı depresyon yaşadı. İlaç tedavisi gördü ve o da 2008 yılında tamamıyla kurtuldı bu illetten. Yani iyileşen bir kişi daha gördüm. Şimdi sende iyileşeceksin ve 3. bir kişi daha görmüş olacağım iyileşen.

Yorum

bu hastalık geçmiyor dr demişti bu hastalığa olgunlaştıkça kabullenmeye başlıyacaksın anlayacağın isal kaptırmış gidiyor a.q.b.ş

Yorum

ben gördümm ...
                        ne hikmetse rüyalarımda hep kendimin iyi halini görüyorum ben... ilaçlar bilinç altımın kapılarını açıyorsa demekki sık sık rüya görüyorum aksiyon komedi macera bilim kurgu süperim rüyalarda bir rüyamda elvis presley olmuştum o saç stilim hoşuma gitmişti unutmazsam bi ara yapayım kızlar bayılıyordu ...

KuzuZade
                        Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                        BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                        Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Tek bir şeye katılırım. Bu konuda asla çokbilmişlik yapmam konuşmamda. Oda 17 yaşımdan beri bu dünyayı pek sevmedim olsada olurdu olmasada olurdu. Yani hayat herkese adil davranmıyor, çeken yaşayan bilir derler ya çok doğrudur. Onun için susmak gerekir.
                          ama yemişim ben bu anksiyetiyi okb yi.. sabahtan akşama kadar forumlarda dolaşsam halime acısam ( Atadan Anneden başka kimse kimsenin umrunda değil) zor atlatırdım. Kendim için değil 3 kere acil servise gitmek zorunda kaldım son seferde 6 saat bekleyişde artık bayılma hissi gelmiyordu, ayaklarım ellerim titremiyordu benim canımdan değerli bir can söz konusu olduğunda, zoraki olduğunda galiba aşılabiliyor en azından ben daha ölmedim..yemişim anksiyete panik atak nöbetini denilebiliyor. Belkide belli bir yaşdan sonra bu oyun-oyalanma dünyası ( yaşananlar bütün darbeler )daha kolay geliyor. Herkesin sonu 3-5 metre bez ve bir parça pamuk ne olursa olsun kimseyi gözünde büyütmeye gerek de yok. Kimin ne oldugu, günümüzün meşhur lafı kariyer'in asıl gerçek dünya olan ahiret hayatında olacağı inananlardanım.

Yorum

iyi olacağına inanırsan iyileşme mümkün diye düşünüyorum ama etrafımda gördüm teyzem yıllaca ilaç kullandı şimdi yanından bile geçmiyor....
                            ''Yüzün değil, hüzün görünür bazen aynada..''
                            Bir türlü çeki düzen veremezsin..
                            Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur.

Düşmem dersin düşersin,şaşmam dersin şaşarsın.

Öldüm der durur, yine de yaşarsın.

Yorum

İşleniyor...
                            X