Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hayat !

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hayat !

13 yaşındaydı. Ortaokul 3 bitmişti ve içinden şunu dedi "hayatı yedim bitirdim artık"

Aaa bi de baktı ki hayat bitmemiş. Liseye başladı. Lise son çabuk geldi ve liseyi bitirince kendi kendine dedi ki "hayatı yedim artık"

Aaa bi de baktı ki hayat bitmemiş. Üniversite sınavı telaşı başladı ve 3. senede kazandı Öss'yi. Öss'yi bitirince kendi kendine dedi ki; "hayatı yedim artık"

Aaa bi de baktı ki ağır depresyona girmiş antidepresanlar felan. 24 yaşında Üniversiteyi bitirdi ve depresyonu da yendi ve kendi kendine dedi ki; "hayatı yedim artık"

Aaa bi de baktı ki iş problemi var. İşini buldu ,evlendi, yıllarca çalıştı, çocukları büyüttü ve emekli oldu. Kendi kendine dedi ki; "hayatı yedim artık"

Aaa bi de baktı ki işsizlikten canı sıkılıyor ve hastalıklarda bi yandan başladı. Ayrıca çocuk okulu bitirdi ve işsiz kaldı. Çocukta iş buldu bir müddet sonra ve kendi kendine dedi ki "hayatı yedim artık"

Aaa bi de baktı ki iyice yaşlandı, hastalıklar feci derecede arttı. Ve en son öldü. İşte şimdi gerçekten hayatı yemişti-bitirmişti artık !

Depresyonunuzdan kurtulsanız dahi hayatı bitirmiş olmuyorsunuz. Hayat hakikaten ATP [Adenin tri fosfat - enerji] harcamak üzerine kurulu ve çok aşırı bir enerji istiyor. O yüzden ne olursa olsun "hayatı yedim-bitirdim artık" demeyin !

Ve ne olursa da olsun "hayat bitti artık, ben bittim artık" demeyin ! ! !
İşleniyor...
X