Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sizofrenmiyim?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sizofrenmiyim?

Selam ben Gunel 19 yasindayim 2 senedir icine kapaniklik var bende ruyada gibi yasiyorum insanlarla diyaloq kuramiyorum mesala televizyon izliyemiyorum surekli hayal aleminde gibiyim dalip gidiyorum beynim aciyor basim dumanlaniyor sosyal failiyetlerde bulunamiyorum sizce ben sizofrenmiyim?

uzman yardımı aldın mı her hangi bir tedaviye başladın mı ?

KuzuZade
    Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
    BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
    Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

bizim tanı koyma gibi bir yeteneğimiz yok fakat bir doktara gözüksen senin açından iyi olur fakat şu bir gerçekki şizofren değilsin

Yorum

hayir doktora gitmedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gunel View Post
          Selam ben Gunel 19 yasindayim 2 senedir icine kapaniklik var bende ruyada gibi yasiyorum insanlarla diyaloq kuramiyorum mesala televizyon izliyemiyorum surekli hayal aleminde gibiyim dalip gidiyorum beynim aciyor basim dumanlaniyor sosyal failiyetlerde bulunamiyorum sizce ben sizofrenmiyim?
          Ben şifreli mesajlar filan çözüyorum hala emin değilim ne olduğumdan. Hemen şizofrene bağlama belki kronik depresyondur.
          Toplumun içinde erimiş olan birey.

Yorum

aynı durum bendede var hatta gecen gunde konu acdım buraya ama bu bırazda monoton yaşamımızdan kaynaklanıyormus bana gelen yorumlar bu yonde idi ve mantıklı geldi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gunel View Post
              En kısa zamanda düzelmenizi ümit ediyorum öncelikle.

1-)Durumunuzdaki değişikliğin nasıl başladığını düşündünüz mü?
              2-)Neden insanlarla diyalog kuramıyorsunuz mesela? İnsanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
              3-)Sürekli size ait olmadığını düşündüğünüz bir sesin peşinden gitmek, sizi başka alemlere sürüklüyor olabilir mi?

Yani psikologluğa soyunmak gibi olmasın da, sonuçta hepimiz insan olduğumuzdan birbirimizi anlayabiliyoruz az çok.
              Ben de benzer dönemler yaşadım. Belki hepimiz bu süreçleri olumsuz yönlerimizle yüzleşerek, onları düzeltmek için fırsata dönüştürebiliriz

Sonuçta doktorlar bu işin eğitimini almış insanlar. Elbette en doğru şekilde yönlendirme yapma gayretinde olurlar.
              Ama ben şöyle bakıyorum bu işe: Mesela midesi rahatsızlanır bazısının stresten, başkaları başka şekilde etkilenir rahatsız ruh halinden.
              Metabolizma bozulur yani ve ilaçlarla orjinal haline döndürülmeye çalışılır. Ama sebep ortadan kalkmaz ise aynı şeyler tekrarlar durur.
              Bunun gibi, tamam beyindeki kimyasal maddelerin aktivitesi ilaçlarla düzelebiliyordur;ama, sebep ortadan kalkmaz ise yine bozulmayacak mı sistem?
              Sürekli ilaçla mı yaşanacak, bir yığın da yan etkisi varken?
              Bunun yanında psikoterapiler ve psikososyal tedavilerle tetikleyici unsurlar da yok edilmeye çalışılırsa belki sorunlardan kurtulunabilir.
              Ama, işte bu tedaviler, gerçek sebeplere mi, yüzeysel faktörlere mi odaklanacak, herhalde bu belirleyici şeylerden.
              Yani bunca laftan sonra, şunu demeye getiriyorum:
              Kişi, hala düşünebilecek kadar aklı başında ise, "Ben nerde yanlış yaptım?" diye muhasebesini de yapmalı fikrimce.

Yanlış mı düşünüyorum?
              Last edited by hesapçı; 17-07-2012, 06:35 AM.

Yorum

İşleniyor...
              X