Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ramazan Ayı ve Oruç ile ilgili düşüncelerim.............

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Eveet... İşte, 18. gün de bitmik üzere arkadaşlar...
    Allah, hepimizin oruçlarını kabul etsin! Herkese hayırlı iftarlar, hayırlı akşamlar diliyor ve sevgiyle kalın diyorum...
    Ve tabii ki; "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu da hatırlatmadan" geçemiyorum)
    Hergün hatırlatmaya devam)
    Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: POZİTİF View Post
      Eveet... İşte, 18. gün de bitmik üzere arkadaşlar...
      Allah, hepimizin oruçlarını kabul etsin! Herkese hayırlı iftarlar, hayırlı akşamlar diliyor ve sevgiyle kalın diyorum...
      Ve tabii ki; "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu da hatırlatmadan" geçemiyorum)
      Hergün hatırlatmaya devam)
      Amin, cümlemize.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
        Amin, cümlemize.
        Sevgili said, çoktandır görünmüyorsun? nerelerdeydin?
        Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Eveet... İşte, 19. gündeyiz arkadaşlar... Havalar, ilk haftaya göre daha serin gitmeye başladı))
          Allah, hepimizin oruçlarını kabul etsin! Hepimize sabırlar ve kolaylıklar versin!
          Bugün de; "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu" hatırlatmadan geçemiyorum))
          Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Herşey güzelde manevi hazı huzuru yaşayamıyorum.
            Geçen sene çok kibirliydim ama bu sene mükemmelim...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: adamgibiadam View Post
              Herşey güzelde manevi hazı huzuru yaşayamıyorum.
              Çok haklısın... Ramazan günlerinde fiziki ritüeller çok yerinde... Fakat, asıl önemli olan ve işin özü olan "manevi" taraf zayıf kalıyor... Manevi hazzı ve huzuru yaşayabilmek için; "Manevi hazzın ve huzurun Kaynağı" ile irtibatımızı kuvvetlendirmeye çalışmalıyız...
              Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: POZİTİF View Post
                Çok haklısın... Ramazan günlerinde fiziki ritüeller çok yerinde... Fakat, asıl önemli olan ve işin özü olan "manevi" taraf zayıf kalıyor... Manevi hazzı ve huzuru yaşayabilmek için; "Manevi hazzın ve huzurun Kaynağı" ile irtibatımızı kuvvetlendirmeye çalışmalıyız...
                + İşte, bunun için de bu ramazan günleri çok iyi fırsat günleridir))
                Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Eveet... İşte, 19. gün de bitmik üzere arkadaşlar...
                  Ve tabii ki; "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu da hatırlatmadan" geçemiyorum))
                  Ramazan bitene kadar hatırlatmaya devam))
                  Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Vee, işte 20. gündeyiz arkadaşlar... Orucun 2/3 ü gitti, 1/3 ü kaldı...
                    Allah, hepimizin oruçlarını kabul etsin! kalan 10 günü de iyi değerlendirmeye bakalım...
                    Ve unutmadan; "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu" da hatırlatalım))
                    Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Evet 20 yi mi tutuyoruz bugün maşallah.Ahh nasıl da özledim işyerinde yangın merdiveninde çay sigara içmeyi ne bırakması pozitif.Oyy zor geçiyo 10 kaldı.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
                        Evet 20 yi mi tutuyoruz bugün maşallah.Ahh nasıl da özledim işyerinde yangın merdiveninde çay sigara içmeyi ne bırakması pozitif.Oyy zor geçiyo 10 kaldı.
                        Bu kalan 10 günü değerlendirmek gerek dreamer... merdivende sigarayı mı özledin? dreamer, sen onu bir an evvel bırakmaya bak.. çünkü, birgün olacak zaten bırakacaksın.. daha doğrusu "bırakmak zorunda" kalacaksın... Ama o zaman GEÇ kalmış olabilirsin? Bu şekilde bırakmanı istemem)) Yol yakınken diyorum))
                        Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Bu günler ilk günlere (özellikle ilk haftaya) bakarak daha serin geçiyor.. çok şükür...
                          Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: fomento
                            son günlerde kötüyüm. zor tutuyorum
                            sabır fomento) çoğu gitti, azı kaldı...
                            Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Eveet... İşte, 20. gün de bitmik üzere arkadaşlar... Kaldı 10 gün))
                              Ve tabii ki; "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu da hatırlatmadan" geçemiyorum))
                              Ramazan bitene kadar hatırlatmaya devam))
                              Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Vee, işte 21. gündeyiz arkadaşlar... Kaldı 9...
                                Allah, hepimizin oruçlarını kabul etsin! Kalan 9 günü de iyi değerlendirmeye çalışalım...
                                Ve unutmadan; "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu" da hatırlatalım))
                                Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

İşleniyor...
                                X