Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ramazan Ayı ve Oruç ile ilgili düşüncelerim.............

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Eveet... İşte, 28. gün de bitmik üzere arkadaşlar... Kaldı 2 gün...
    Allah, hepimizin oruçlarını kabul etsin!
    Herkese hayırlı iftarlar, hayırlı akşamlar diliyorum... Sevgiyle kalın...
    Ve tabii ki; "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu" da hatırlatmadan geçemiyorum))
    Olur ya, bu güne kadar düşünmüşsünüzdür, son 2 günde bırakıverirsiniz...
    Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: POZİTİF View Post
      Birinci cümlenizle ikinci cümleniz arasında bağ kuramadım... Siz kıldığınız halde mi vesvese geliyor, yoksa kılmadığınız için mi?
      vitamin, cevap vermedin? nerelerdesin?
      Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Eveett, işte, 29. gündeyiz arkadaşlar... Kaldı 1 gün... Sadece 1 gün...
        Allah, hepimizin oruçlarını kabul etsin! Nice nice Ramazan aylarına kavuşmayı nasip etsin!
        Kalan bu 1 günü de iyi değerlendirmeye çalışalım...
        Ve, unutmadan (her zamanki gibi); "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu" da hatırlatalım))
        Olur ya, bu güne kadar düşünmüşsünüzdür, bu 1 gün içinde de kesin kararı verip bırakıverirsiniz))
        Böylece; "Çifte Bayram" yapmış olursunuz... Ne güzel olur!
        Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: POZİTİF View Post
          Eveett, işte, 29. gündeyiz arkadaşlar... Kaldı 1 gün... Sadece 1 gün...
          Allah, hepimizin oruçlarını kabul etsin! Nice nice Ramazan aylarına kavuşmayı nasip etsin!
          Kalan bu 1 günü de iyi değerlendirmeye çalışalım...
          Ve, unutmadan (her zamanki gibi); "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu" da hatırlatalım))
          Olur ya, bu güne kadar düşünmüşsünüzdür, bu 1 gün içinde de kesin kararı verip bırakıverirsiniz))
          Evet, şu meretten kurtulan arkadaşlarımızı görelim... Parmaklar?
          Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Eveet... İşte, 29. gün de bitmik üzere arkadaşlar... Kaldı 1 gün... Sadece 1 gün...
            Allah, hepimizin oruçlarını kabul etsin!
            Herkese hayırlı iftarlar, hayırlı akşamlar diliyorum... Sevgiyle kalın...
            Ve tabii ki; "orucun, şu meret sigarayı bırakmak için çok güzel bi fırsat olduğunu" da hatırlatmadan geçemiyorum))
            Olur ya, bu güne kadar düşünmüşsünüzdür, son 1 günde bırakıverirsiniz...
            Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Namazı her zaman kılmıyorum. Namaz kılarken aklıma kötü şeyler geliyor. Bazen de hiç içimden gelmiyor ve kendime çok kızıyorum. Namazını düzenli kılanlara çok özeniyorum ama benim kılasım gelmiyor. Kılmazsam da kötü şeyler olacağına dair cümleler geçiyor aklımdan

Yorum

• Vee, işte, 30. ve son gündeyiz arkadaşlar... Kaldı 0 gün...
                Kalan bu son günü de iyi değerlendirmeye çalışalım...
                Olur ya, bu güne kadar düşünmüşsünüzdür, bu son günde kesin kararı verip bırakıverirsiniz))
                Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: vitamin61 View Post
                  Namazı her zaman kılmıyorum. Namaz kılarken aklıma kötü şeyler geliyor. Bazen de hiç içimden gelmiyor ve kendime çok kızıyorum. Namazını düzenli kılanlara çok özeniyorum ama benim kılasım gelmiyor. Kılmazsam da kötü şeyler olacağına dair cümleler geçiyor aklımdan
                  Namaz kılarken insanın aklına kötü şeyler gelmesi çok normal... Şeytanın vesveseleri... Sen Allah için bir şey (ibadet veya başka bir şey) yaptığında şeytan hemen devreye girer ve insana vesvese ve fitne verir... Bunlara kulak vermemek ve ciddiye almamak lazım... Diğer taraftan, insanın aklına bu tür düşüncelerin gelmesi sadece namazda değil her zaman olabilir... İnsanın aklına her zaman iyi şeyler gelecek değil ya, bazen de kötü kabul ettiğimiz düşünceler gelebilir... Bunları ciddiye almamalısın...
                  Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Evett.. Bugün Ramazan gideli 4. gün... Kaldı 361 gün)) İşin esprisi bir tarafa, İnşaallah, ramazan ayını değerlendirenlerden olmuşuzdur... Allah, hepimize, sağlık ve sıhhat içinde daha nice nice Ramazan aylarına kavuşmayı nasip etsin! Amin!..
                    Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: fomento
                      ramazan gitti günahlar başladı. ne kötü
                      Ramazan ayında kazanmış olduğumuz güzel hasletleri tüm yıla yayabilsek, ne güzel olurdu!
                      Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: fomento
                        bu dünyada zor iş..
                        zor değil be fomento... Yeter ki isteyelim... Sabretmeyi, fedakarlığı, empati yapmayı, paylaşmayı, devamlı kendimizden yukarıda olanlara değil de aşağıda olanlara bakmayı v.s. öğrenmek çok zor olmasa gerek... Ramazan ayının bize bunları öğrettiğine(hatırlattığına) inanıyorum...
                        Mutluluk;paylaşmaktır...

Yorum

İşleniyor...
                        X