Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Allah ısmarladık...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Allah ısmarladık...

Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir forum arkadaşınızım. Ama, artık eski forum arkadaşınız...
    Her şey insan psikolojisiyle ilişkili tezini seslendirerek selam verdim; çözüm de "insanın kendini ve dolayısıyla Rabbini bilme" gayretinde diyerek veda ediyorum... Birçok arkadaştan istifade ettim. Ama artık benim söyleyecek özde farklı bir sözüm yok... Ve Ramazan bitene kadar, kendimi daha iyi bir hale getirme çalışmaları yapmam lazım.Bir de yüksek lisans öğrencisiyim mühendislikte, ciddi bir çalışma içine girmem gerekiyor. Burası bağımlılık yapıyormuş Sonra uzatmayayım Neyse, işin şakası...

Allah herkese maddi-manevi şifa versin. Mevcut hastalıkları Kendisine dönmemiz için vesile haline getirsin. Tabii bir daha hiç manevi hastalık vermesin!
    Yolundan ayırmasın. "Bir an bile bizi nefislerimizle başbaşa bırakmasın." İyilerle karşılaştırsın, iyilerden etsin...

Siz de dua edersiniz artık

Şimdiden bütün manevi hastalıklardan kurtulmuş, sağlam bireyler olduğunuz bir bayrama uyanmanızı diliyorum...
    Selamlar...
    Last edited by hesapçı; 26-07-2012, 11:53 AM.

Yazacak bir şey bıraksaydın
    Benimde son günlerim forumda . Konu karmaşası , israfı olamasın
    sizin konudan bende veda ve teşekkür edebilirmiyim. Olmaz dersen sileriz bu mesajı.

Benim iki mesleğim var. Muhasebeci ve teknikerim ( makina ). Yeni iş hayatıma büyük ihtimal artık ticaret yaparak devam edeceğim, belki bir sevis de olabilir. başka şehir olabilir vs. Çok yoğun döneme giriyorum.

Yorum

avatarsız uyleeri sevmem iyi ki gittiniz sakayla ugurladım

Yorum

doğru bir karar insan boşa zaman harcadığını düşündüğü işleri bırakmalı bunu yapabilmek güzel yani irade açısından: )

hayatınızın istediğiniz doğrultuda ilerlemesini temenni ediyorum

bu her zamn iyi değildir aslında neyse,

en iyi şekilde diyelim : )

güle güle:103:
        "Özgürlük" diye böğürmeyi seversiniz hepiniz en çok; oysa ben, çevresinde çokca böğürme ve duman bulunan "büyük olaylara"a inanmayı unuttum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: psikolojikuye View Post
          avatarsız uyleeri sevmem iyi ki gittiniz sakayla ugurladım
          Evet, bu defa avatarlı bir üye olarak Allahaısmarladık diyorum
          Yani biraz sitede takılayım dedim ama...Yok yok, ben Ramazan sonuna kadar en azından buraya uğramamalıyım

Orjinal yazı sahibi: XxXaspasiaXxX View Post
          doğru bir karar insan boşa zaman harcadığını düşündüğü işleri bırakmalı bunu yapabilmek güzel yani irade açısından
          Yani boşa zaman harcamak düşüncesinden ziyade, yapmam gerekenleri ihmal etmek durumu olabiliyor...Dünden beri yaşadığım şey, istekli oldu gerçi de... Yani takıntı sayılmaz
          Neyse, yine de görüşmek üzere diyerek kaçayım ben...

Selamlar...

Yorum

Güle güle kardeşim.Geleni çok gördük de giden de oluyor demek ki.Doğru bağımlılık yapıyor.Ama dairede boş boş muhabbet edip fal bakacağıma ben de bu siteye takılıyorum.Hayırlı Ramazanlar olsun.Allah kabul etsin.

Yorum

Veda değilde ( sevdim burayı.paylaşımlardan da negatif duygularada kapılmıyorum) belkide vedadır bilmiyorum. uzun süre takip edemiyeceğim kesin. Arada bir Posta kutum hariç
              Hayatı depresyon olan birisi olarak , ama bu hiç önemli değil benim için.
              Obsesyon , YAB , Panik atak beni tepetaklak getirendi. Söylemişdim bir kez daha söylüyorum doktorlardan ziyade buradaki arkadaşların yazdıklarından , yöntemlerinden faydalandım. İlaçımı artık gün aşırı kullanıyorum ve bırakıyorum.

Bunun için vefa borcu gördüğüm öncelikle site kurucuları ve yaşadıklarını paylaşan, moral veren , öneri veren tüm arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim.

Kendi adıma bu hastalıklarda yakalanmamda , yaptığım çok çok çok büyük hatanın farkına vardım dostlar.
              İman zayıflığından gelen ALLAH a teslimiyet duygusunu arttırmaya başladığımda herşey kolaylaşdı.. Takıntı , anksiyete canavarları sustu. Ben kimdim ki ! ailemi hastalıklardan koruyayım vs. ( ALLAH C.C varken ).elimden geleni yapmışdım zaten.

Son söz olarak psikolojik hastalıklar hakikaten FARKLI zor ama kesin YENİLEBİLİR. Yaşadığım hastalıklar adına yazabiliim bu hakka sahibim . Obsesyon , yaygın anksiyete panik atak bu ib.. hastalıklıklar iyileşir dostlar. Hatta yaşı daha genç olanlarlar için ( benim 40 ) kurtulduktan sonra hayata olumlu anlamda çok güzellikler, zevk katar. Öldürmedi ama ölümü tatdık .. Bundan öte imtihan var mı
              Kendi adıma dinim , ailem , hayat artık çok daha anlamlı ve güzel.
              Psikolojik rahatsızlıklar yaşayan ( ne olursa olsun ) tüm dostlara Cenab-ı ALLAH dan acil şifalar diliyorum. Hepimizle her an olsun.
              Geçmiş olsun, geçecek zaten...

Yorum

hepimizin isteği ve dileği budur her zaman söylemişimdir burada bulunan insan kesinlikle hastadır çünkü burası akıl hastanesi gibi muhteşem bir yer hepimizin sorunları var her yaştan insanın. depresyona girmek bizim elimizde olan birşey değil kimininki kanser kimininki grip bende böyle bir karar vermek istiyorum yakın zamanda tüm ilişiğimi keseceğim çünkü buraya girdikçe hastalığımı hatırlamaya devam edeceğim.

hesapçı yolun açık olsun =)
                Herşey ummadığın kadar güzel olacak.. sabret.

Yorum

hesapçı
                  vaz mı geçtin?

Yorum

forumdan çok kişi gidicem diyodu hala burdalar olmalarıda güzel
                    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

bende mi forumdan gitsem napsam ?

KuzuZade
                      Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
                      BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
                      Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: durgun01 View Post
                        hesapçı yolun açık olsun =)
                        Mesajınızı yeni gördüm. Teşekkürler.

Tahmin ettiğiniz gibi yeniden Allahısmarladık demek için bu başlığı aradım

depresyona girmek bizim elimizde olan birşey değil kimininki kanser kimininki grip
                        Bense tam aksini düşünüyorum; depresyona girmek tam da bizim elimizde Neyse...

bende böyle bir karar vermek istiyorum yakın zamanda tüm ilişiğimi keseceğim çünkü buraya girdikçe hastalığımı hatırlamaya devam edeceğim.
                        Benim de bu defa çok canım sıkıldı. İnsanlar ancak kendileri isterse düzelebilir. Bir şeyler yaşadım, sonra bir şeyler düzeldi diye, takip ettiğim yolları paylaşmanın sorumluluk olduğunu hissettim(Kendimin de kazanımları olmuştur elbette bu esnada.). Ama, insanın kendisi istemeli bir şeyi.
                        Hem, buraya girdikçe, çoğu insandaki, farklı isimler verilmiş bu "hastalıkları" kabullenmiş haller beni etkiliyor. Neyse, Ramazan sonuna kadar sabredip, bayramda takıldım burada epeyce. Ama, artık hiç gelmeyi düşünmüyorum.

Forum muhakkak çok iyi amaçlarla hazırlanmıştır. Ellerine sağlık! Ama,insanların burada hasta olduklarına iyice bir inanıp, kendilerini bu havadan kurtaramadıklarından daha da kötüye gitme riski de var ne yazık ki. Ben burada bunu da gördüm. Tabii faydalı paylaşımlar da oluyor.

Son veda mesajım: Kendinizi kandırmayın, samimi olun! Öyleyseniz öylesinizdir zaten, kızmayın sakın

Neyse... Sıktım ama bu defa tamamen ayrılıyorum. Hakkınızı helal edin!

Selamlar.

Yorum

Senin gözün açılmış
                          Yolun da açık olsun....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sudakihayaller View Post
                            Senin gözün açılmış
                            Yolun da açık olsun....
                            Hazır çıkış yapmamışken, teşekkürümü de edeyim dedim. Haydi çıktım, sonraki yazılanlara cevap veremeyeceğim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BeyZade View Post
                              bende mi forumdan gitsem napsam ?
                              aman beyzade sen gidersen kim bize akşam oldu dicek
                              Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                              sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

İşleniyor...
                              X