Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Allah ısmarladık...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

@ hesapçı

Daha ben iş bulamadım nereye : )
    Neyse birgün bu foruma ( nezaman olursa giriş yapmasan da olacaktır büyük ihtimal) göz gezdirdiğinde mesajımı okursun. Uzun yazmadan hocam.
    İlk başlarda ben de senin gibi düşüyordum.Üstdeki yorumunuza katılıyorum.Fazla karamsar bir yer benide biraz etkilemişdi. ama daha sonra baktım ki her kişinin ayrı bir hikayesi var. Bazı insanların yaşadıkları büyük travmaları pozitif düşün , iş kendinde bitiyor diye yazılar pek bir anlam ifade etmez malesef. Bu da çok doğal bence ve son derece doğru yöntemler olsada. Sizdeki sorumluluk duygusu bende de var üç beş kuruş da olsa insanlara yanlız olmadığını hissettirmek. Kendi yaşadıklarımı aktarabilmek. Kafadan atmadan ne yaşanmış O . Dilim döndüğünce tabii.

Bunu üzülmeden , eleştirmeden yargılamadan yapabilmek ( zaten kimse bu hakka sahip değildir )tek dikkat ettiğim nokta bunlar ve bir psikoloji forumunda gelebilecek her türlü cevaba hazırlıklı olabilmek : ))

Son yazdığım cümleye dikkat ! etmeni önemsemeni istiyorum.
    Sizin kendinizin bileceği bir iş forumda bulunmak, paylaşım yapmak. Arada bir olsada yazmanıza engel olacak bir şey yok diye düşünüyorum. Buna sen sadece tebliğ et geri çekil diyorlar : ) bilirsiniz zaten.
    İyi geceler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BeyZade View Post
      bende mi forumdan gitsem napsam ?
      Hocam hunini kime bırakmayı düşünüyorsun ?
      Bi karar verde öyle git : )))

Yorum

Dostum bende iyileşim ama benim durumudakilere herzaman yardim için buradayim yoksa ben de gidecektim çok israr ettiler bende gireyim dedim
        wellcome to the desert of the real.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hesapçı View Post
          Hazır çıkış yapmamışken, teşekkürümü de edeyim dedim. Haydi çıktım, sonraki yazılanlara cevap veremeyeceğim...
          İnşallah demek lazım her zaman, işte bir kez da aşağıdaki yazılanlara cevap vermek istedim. Sözünde durmayan biri konumunda oluyorum belki böyle yaparak;olsun, kimseye zararı yoktur herhalde bu durumun... Hem, yöneticilerden üyelikten çıkarılma talebim olmuştu, bildirimlerime bakmak için de malum giriş yapmam gerekiyordu... Neyse, cevap yazma nedenim bu değil elbette.

Orjinal yazı sahibi: Doğan View Post
          @ hesapçı

İlk başlarda ben de senin gibi düşüyordum.Üstdeki yorumunuza katılıyorum.Fazla karamsar bir yer benide biraz etkilemişdi. ama daha sonra baktım ki her kişinin ayrı bir hikayesi var. Bazı insanların yaşadıkları büyük travmaları pozitif düşün , iş kendinde bitiyor diye yazılar pek bir anlam ifade etmez malesef. Bu da çok doğal bence ve son derece doğru yöntemler olsada. Sizdeki sorumluluk duygusu bende de var üç beş kuruş da olsa insanlara yanlız olmadığını hissettirmek. Kendi yaşadıklarımı aktarabilmek. Kafadan atmadan ne yaşanmış O . Dilim döndüğünce tabii.

Bunu üzülmeden , eleştirmeden yargılamadan yapabilmek ( zaten kimse bu hakka sahip değildir )tek dikkat ettiğim nokta bunlar ve bir psikoloji forumunda gelebilecek her türlü cevaba hazırlıklı olabilmek : ))

Son yazdığım cümleye dikkat ! etmeni önemsemeni istiyorum.
          Sizin kendinizin bileceği bir iş forumda bulunmak, paylaşım yapmak. Arada bir olsada yazmanıza engel olacak bir şey yok diye düşünüyorum. Buna sen sadece tebliğ et geri çekil diyorlar : ) bilirsiniz zaten.
          İyi geceler.
          Tabii kişinin sorumlu olduğu şey, aktarmaktır, kabul ettirmek değil. Ama karşı tarafın etkilenmemesi peygamberleri bile üzmemiş mi? Onlar yılmadan devam edebilmişler, zaten en zoru da bu... Neyse, benim de geliştirmem gerekiyor kendimi işte Yargılama, eleştirme yaparken duygularım da karıştı tabii işin içine; ancak tek nedeni bu duygusallık değil aslında; teyakkuza geçirmek için muhataplarını.. Ama, hakaret gibi algılandıysa özür dilerim.

Hem gerçekten arayış içindeki insanların başvuracakları daha etkili kaynakların da olduğunu düşünerek, hem söyleyeceklerim çok faklı olmadığından, hem de çok yoğun olacağımdan, buraya takılmanın çok vaktimi alacağından ve ilgilenmem gereken işlerin burada çok da etkili olmama ihtimali olan yazı yazmaktan daha fayda getirecek şeyler olduğunu düşündüğümden bu kararı aldım.

"Aldıysan aldın ya, gelip durma madem! " diyen yoktur inşallah Yazdıklarımla önce kendim uyumlu davranmalıyım ya, ondan açıklama yapma ihtiyacı hissettim.

SON.(İnşallah)

Yorum

Özür e gerek yok hocam. Böyle bir durum kesinlikle yok.
            Acıkçası çok haklı olduğun konular var . Haklısın.. Arkana bile bakma derim artık : ))

Bir kitap veya internette bir yazı okumuşudum. Tam hatırlamıyorum : ) ya anksiyetenin etkisi yada kanımda kalan son fulsac in etkileri bi unutkanlık var : )))

Diyordu ki !
            Acınızı sevince dönüştürün ondan imtikam alın.
            Evliyalar birgün toplanmış . En önemli dua hangisidir demişler. Hangisini Allah (c.c) isteyelim en önce. Huzur mu ? sağlıklı mı ? . Varılan ortak karar da Huzur dur demişler. Ruh kalb huzuru olduktan sonra bir cehennem hayatı bile bir an da cennete dönüşür..
            Bu en iyi antideprasan , sakinleştirici ( yasal uyuşturucu ) huzur u da.. ancak kendi içimizde kendi kendimize üretebiyoruz. kitapta böyle der. " Huzur maddi değil duygusal bir olgudur " der.

İkinci olarak bence müthiş bir söz ,tespitdir;

Acınızı sizle gönülden paylaşırız ama olumsuzluğunuzu paylaşamayız...
            Bu söz herşeyi (sizdeki düşünceleri ,belki artık benim içinde geçerli yakın dostlarıma bile uygulayacağım düşünce ve davranış tarzı olacaktır) açıklar.

Yorum

Aslında o Allah'a ısmarladıktır. Ne de güzel bir laftır. Sende forumdaşım, sende...
              Bakış açısı önemlidir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: "ahenk"
                süper bir sözmüş, idrak edebilmek lazım...
                Bir başka müthiş bakış açısı hocam ;

Peygamberimiz ( s.a.v ) sahabeleriyle yürürken ölü bir köpek cesedi görürler. Sahabeler çevreye yayılan kokunun dehşetinden tiksinti içinde burunlarını tutarken, Peygamber (s.a.v ) "Dişleri güzelmiş." der.

Dünyada melekler yaşasaydı melek peygamber gönderilirdi. İnsan yaşadığı için insan gönderildi . ( Bir dini sohbetten duymuşdum ) . Sevgili peygaberimizde ( s.a.v ) bir insan . Onun çektiği fiziki ve psikolojik acıları düşünürsek . Böyle güzel bir bakış açısı , olumlu yönden bakması.. Gerçekten muthiş.

Üst mesajımdaki yazıyı buldum. Link olarak paylaşıyorum. İsteyenler faydalanabirler.
                http://www.emelefe.com/en/yaz-lar/ya...en-n-gucu.html

Yorum

İşleniyor...
                X