Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bu kadar zor olmamalı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bu kadar zor olmamalı

mecburiyetten 4 gündür iyiyim en azından nefes alıp verişlerim düzeldi ve hareketlerime çeki düzen verdim bunu kafamla başardım sebebi akrabalardayım öz ailemden kimse yok yanımda.Kendi kendimi tedavi ettim bunu başardım evet ama hastalık daha da üzerime geliyor.O düşünce gelip kafama saplanıyor keşke yapmasaydım diye.Nasıl bir kadermiş nasıl bir bok yemişim bütün hayatım mahvoldu.Bomboş saman gibi yaşıyorum ölsem umrumda olmaz.

Hayattan sıkılmadım herşeyden sıkıldım nefes almak bile haram gibi.hergün böyle geçecekse alsın canımı Allah'ım böyle birşey olur mu ? Sitem seviyesine geldi artık bu durumdan sıkıldım yemek yemek bile acı veriyor böyle birşey olur mu ? herkes hata yaparmış bende yaptımda bu duruma gelinir mi yani kulunun bu kadar acı çekmesine izin verme Allah'ım bir çıkış yolu göster.

Binlerce zengin veledi var adamların derdi yok evet yok gördüm yani altında arabası cebinde parası gülüp eğleniyorlar bende çile çekiyorum isyan etmemek için kendimi zor tutuyorum fakat olmaz ki bu kadar.
    her insanın hayatını yaşamaya hakkı vardır.bende hak filan kalmadı bu mu adalet yani ? işlediğim günahtan ya da sevaptan birşey anlamadığım dünya..
    intihar edemiyorum edesimde yok çünkü yaşamak benimde hakkım fakat böylede yaşanmaz.Sokakta yüzlerce insan var hepsi eğleniyor anlam veremiyorum.Kalabalıkta sesler kafamı karıştırıyor evden çıkasım yok.göğsüm daralıyor göğsüm daraldıkça ben sinirleniyorum.yeter artık Allah'a yalvaracak gücüm bile kalmadı.
    Dinsiz imansız arkadaşlarım mutlu mesut yaşarken ben böyle acı çekiyorum haketmediğimi düşünüyorum bu kadar olmaz iyi bir insanım kimseye kötülüğüm dokunmadı yemekten sonra şükrederdim her gece şükrederdim bu muydu karşılığı demeden duramıyorum.kafam bunu soruyor elimde olan birşey değil.Alsın canımı oturduğum yerde günaha giriyorum herkesin sıkıntısı varmış benimki kafamdan çıkmıyor geleceğe hayal kuramıyorum.annem için yaşıyorum yani o benim herşeyim ben gidersem çok üzülecektir ama böyle de yaşanmaz alsın canımı sıkıldım artık yoksa kötü yollara sapabilirim unutmak için.

Yardım et Allah'ım senden başka kimse bize yardım edemez senin kudretin gücün sonsuz merhametlisin acı çektirme bizlere senden başka kim yardım edebilir bize.Gelip burda içimi dökmek beni rahatlatıyor okuyanlardan ARO.
    Herşey ummadığın kadar güzel olacak.. sabret.

Orjinal yazı sahibi: durgun01 View Post
    mecburiyetten 4 gündür iyiyim en azından nefes alıp verişlerim düzeldi ve hareketlerime çeki düzen verdim bunu kafamla başardım sebebi akrabalardayım öz ailemden kimse yok yanımda.Kendi kendimi tedavi ettim bunu başardım evet ama hastalık daha da üzerime geliyor.O düşünce gelip kafama saplanıyor keşke yapmasaydım diye.Nasıl bir kadermiş nasıl bir bok yemişim bütün hayatım mahvoldu.Bomboş saman gibi yaşıyorum ölsem umrumda olmaz.

Hayattan sıkılmadım herşeyden sıkıldım nefes almak bile haram gibi.hergün böyle geçecekse alsın canımı Allah'ım böyle birşey olur mu ? Sitem seviyesine geldi artık bu durumdan sıkıldım yemek yemek bile acı veriyor böyle birşey olur mu ? herkes hata yaparmış bende yaptımda bu duruma gelinir mi yani kulunun bu kadar acı çekmesine izin verme Allah'ım bir çıkış yolu göster.

Binlerce zengin veledi var adamların derdi yok evet yok gördüm yani altında arabası cebinde parası gülüp eğleniyorlar bende çile çekiyorum isyan etmemek için kendimi zor tutuyorum fakat olmaz ki bu kadar.
    her insanın hayatını yaşamaya hakkı vardır.bende hak filan kalmadı bu mu adalet yani ? işlediğim günahtan ya da sevaptan birşey anlamadığım dünya..
    intihar edemiyorum edesimde yok çünkü yaşamak benimde hakkım fakat böylede yaşanmaz.Sokakta yüzlerce insan var hepsi eğleniyor anlam veremiyorum.Kalabalıkta sesler kafamı karıştırıyor evden çıkasım yok.göğsüm daralıyor göğsüm daraldıkça ben sinirleniyorum.yeter artık Allah'a yalvaracak gücüm bile kalmadı.
    Dinsiz imansız arkadaşlarım mutlu mesut yaşarken ben böyle acı çekiyorum haketmediğimi düşünüyorum bu kadar olmaz iyi bir insanım kimseye kötülüğüm dokunmadı yemekten sonra şükrederdim her gece şükrederdim bu muydu karşılığı demeden duramıyorum.kafam bunu soruyor elimde olan birşey değil.Alsın canımı oturduğum yerde günaha giriyorum herkesin sıkıntısı varmış benimki kafamdan çıkmıyor geleceğe hayal kuramıyorum.annem için yaşıyorum yani o benim herşeyim ben gidersem çok üzülecektir ama böyle de yaşanmaz alsın canımı sıkıldım artık yoksa kötü yollara sapabilirim unutmak için.

Yardım et Allah'ım senden başka kimse bize yardım edemez senin kudretin gücün sonsuz merhametlisin acı çektirme bizlere senden başka kim yardım edebilir bize.Gelip burda içimi dökmek beni rahatlatıyor okuyanlardan ARO.
    tam olarak ne yaptınızda bu durum ortaya çıktı yada ne zaman başladı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bipolarokb
      biraz daha sabır..henüz yolun başındayız..bu hastalıklar saldıracak bize ve biz savunacağız..bugün inan ki sabahtan beri öyle kötüyüm ki..annemler de dışarı çıktı evde bi başımayım kötü olduğumu söylediğim bi kaç kişi bana ne dedi biliyormusun? sen bilirsin kendine acı çektirmek istiyosan sen bilirsin dedi..yahu ben neden kendime acı çektireyim ne saçmalıyor bu insanlar anlayamıyorum..bilmiyorlarki asıl aptal olan onlar ve hala ahireti düşünmeden bugün için anı yaşayıp sapkınlığa düşerek insanlıktan çıkan onlar..ben acı çekmeye devam edeceğim tıpkı şuan olduğu gibi derdimi duvarlara anlatcağım beş vakit namazımda Allaha anlatacağım. ama bu aptal insanlardan vazgeçtim..şimdi hatalığın üstesinden gelebilirim..konuyu dağıtmak istemezdim ama ben de doluydum dayanamadım işte..halden anlayan insanlarsınız.. beni de anlayın..sevgil idurgun01 sen de biliyorsun ki yaptığın şe yüzünden cezalandırılmıyorsun öyle olsaydı ben istismara uğradım benim şimdi mutlu olmam gerekiyor ben neden cezalandırılıyorum? çünkü bunun suç ve cezayla alakası yok bunu çıakr artık aklından..bu sadece bir imtihan..biz öteki dünyada mutlu olacaz o yüzden bu geçici dünyada acı çekiyoruz artık anlasın herkes..
      abi öylede haklısında nereye kadar sürecek bu böyle ne yapmamız gerekiyor.hayat nereye kadar gidecek böyle bizim çocuklarımız eşimiz olacak peki bunu nasıl başaracağız bu durumu atlatamazsak nolacak.artık yoruldum ben abi ölmeyi bekliyorum.hayallerim vardı o bile elimden kayıp gidiyor FAKAT yinede ayaktayım sen güçlü bir insansın duvarlarda arkadaşımız olsa biz bunu aşacağız herşey daha güzel olacak.dediğin gibi biraz daha sabır.

Yorum

Durgun arkadaşım.
        Hikayeni okumumuşdum. Helalleşmişsin bile.Vicdanlı birisin ki, bu kadar acı cekiyorsun. İnşallah da atlatacaksın bu günleri.
        Tatili bırakıp (zehir olmuş zaten ) okulun başlamadan ilaçlarının yanında bir de terapi alsan daha yararlı olabilir. ve terapistin söylediği herşeyi yaparak ? . işin eğitimini alan onlar vardır bi çözümü.
        Bu foruma yazıp rahatlaman geçici. Önünde okul ve iş uzun bir hayatı var tüm imkanları kullan bence.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Doğan View Post
          Durgun arkadaşım.
          Hikayeni okumumuşdum. Helalleşmişsin bile.Vicdanlı birisin ki, bu kadar acı cekiyorsun. İnşallah da atlatacaksın bu günleri.
          Tatili bırakıp (zehir olmuş zaten ) okulun başlamadan ilaçlarının yanında bir de terapi alsan daha yararlı olabilir. ve terapistin söylediği herşeyi yaparak ? . işin eğitimini alan onlar vardır bi çözümü.
          Bu foruma yazıp rahatlaman geçici. Önünde okul ve iş uzun bir hayatı var tüm imkanları kullan bence.
          abi ben herşeyin farkındayım yaptığım çocukluktu istemeyerek yaptım helallik aldım fakat güzel ve mutlu olduğumda aklıma geliyor gülüşüme engel oluyor.yani takıntı haline geldi ne yapmam lazım bilmiyorum.okul başlasın eğer devam ederse böyle mecburen gideceğim doktora ilaçların bir çözüm olmadığını biliyorum.insanın kendi beyninde bitiyor bu iş.

Yorum

İlaçlar kesin tedavi yapmıyor doğru. ama hastalık belli bir seviyede onlarsızda olmaz.
            Basit bir örnek: Kötülüklerin anası denilen Alkol ün yasaklanma sebebi ( Ağzı ile veya başka bir yeri ile içenler sebebi ile değil ) Aldığın ölçüde karakterini olumsuz olarak değiştirmesidir. Sabah kalkınca aynısın ama..
            Genel anlamda İlaçlarda aynen böyle , kullandığın sürece sana geçici güven duyarsızlık vs . verirler ama bırakınca sen eski sen. Karakterlerimizin bir Temel i var . Bu temel zor değişir ve belli özelliklerini değiştirmek için uzun yıllar gerekir. hastalıklarımız için ilaç kullanıyoruz bizde birşeyler yapmalıyız , sabır gösterip çabalamazsak ilaçları bırakdıktan sonra zor durumda kalıyoruz, Karakterimiz biziz ancak kendimiz istersek değiştiriz .

Uzun yazmadan, daha yeni ilaç kullanıyorsun zamana bırak . ( takıntı, anksiyete nedir biliyorum ). Kendimden örnek ilk 10 gün cehennemdi , sonraki 2 ayda anca nefes alma zamanları verildi. Bir günüm bir günüme tutmadı.5. aydayım şimdi ise bir günde nefes alma zamanlarım artık daha çok. Yani kendimde olan , anladimki bu kötü zaman çekilecek. Ne yaptım ? Korkmadım umrunda değilsin dedim , kötü olsam bile arkadaşlarla buluşdum. Burda ilaç ın faydalarınıda göz önünde bulunduralım
            İnternetten İyileşme yönünde bilgi , yöntemler oku.. Zaten okuyorsundur .
            Geçmiş olsun.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Doğan View Post
              İlaçlar kesin tedavi yapmıyor doğru. ama hastalık belli bir seviyede onlarsızda olmaz.
              Basit bir örnek: Kötülüklerin anası denilen Alkol ün yasaklanma sebebi ( Ağzı ile veya başka bir yeri ile içenler sebebi ile değil ) Aldığın ölçüde karakterini olumsuz olarak değiştirmesidir. Sabah kalkınca aynısın ama..
              Genel anlamda İlaçlarda aynen böyle , kullandığın sürece sana geçici güven duyarsızlık vs . verirler ama bırakınca sen eski sen. Karakterlerimizin bir Temel i var . Bu temel zor değişir ve belli özelliklerini değiştirmek için uzun yıllar gerekir. hastalıklarımız için ilaç kullanıyoruz bizde birşeyler yapmalıyız , sabır gösterip çabalamazsak ilaçları bırakdıktan sonra zor durumda kalıyoruz, Karakterimiz biziz ancak kendimiz istersek değiştiriz .

Uzun yazmadan, daha yeni ilaç kullanıyorsun zamana bırak . ( takıntı, anksiyete nedir biliyorum ). Kendimden örnek ilk 10 gün cehennemdi , sonraki 2 ayda anca nefes alma zamanları verildi. Bir günüm bir günüme tutmadı.5. aydayım şimdi ise bir günde nefes alma zamanlarım artık daha çok. Yani kendimde olan , anladimki bu kötü zaman çekilecek. Ne yaptım ? Korkmadım umrunda değilsin dedim , kötü olsam bile arkadaşlarla buluşdum. Burda ilaç ın faydalarınıda göz önünde bulunduralım
              İnternetten İyileşme yönünde bilgi , yöntemler oku.. Zaten okuyorsundur .
              Geçmiş olsun.
              bende aynen sana katılıyorum zaten fakat ilaç kullanan kimseden memnuniyet görmedim.senelerdir ilaç kullanıyormuş fakat hastalık geçmemiş.yani hastalık kafamızda bana göre ilaç bağımlılık yaratıyor hastalığı yendikten sonra ilaçlarla savaşmak nasıl birşey ?

kaygım yok korkumda yok sadece bu hatam beni rahatsız ediyor.bunada alışmaya başladım biliyorumki hergünüm böyle geçecek.Allah'ıma söylüyorum eğer hergünüm böyle geçecekse öldür beni diye çünkü bazen gücüm kalmıyor.
              açıkçası korkum şu bu takıntı okul başladığındada devam ederse derslerime konsantire olamam zaten hayatın tadı çıkmıyor böyle bide okul stresi gelirse kesin doktora giderim işte o zaman fakat şuan savaşıyorum.. alıştım artık.zor zamanlar geçiriyoruz hepimiz fakat her insanın dayanma noktası vardır.ben şuan savaşmak evresindeyim.bu sitede herkes savaşma evresinde zaten.burda yoksanız ya normalsinizdir ya da akıl hastanesinde =)

Yorum

Muş , miş
                Senin hikayen farklı (yaş , yaşadıkların , çevren vb. ) örnek verdiklerin farklı !
                iyileşme süreci herkesde farklıdır çok doğal olarak . Birde bayan erkek faktörü var . Anlaşılan internette araştırınca anlıyorsun bayanlar biraz daha yatkın bu tür rahatsızlıklara.
                Burdakiler normal değil diyorsun yani aslında pek haksız değilsin . Bende yakalanmasaydım haberim bile olmazdı.
                Yinede vardır normal arkadaşlar burada

Yorum

Arkadaşım hayat hikayeni bilmediğimden yanlış bir söz söyleme ihtimalimden dolayı şimdiden kusura bakma.

İnsanların dışarıda eğlendiğinden, zenginlerin eğlendiğinden falan bahsetmişsin. Çalıştığım iş yerinde gözleri görmeyen bir arkadaş işe başladı. Binaya girişi, merdivenleri, odaları, telefonları, tuvalet yerlerini,bina çıkışını, trafik lambalarını, servislerin olduğu kısmı, otobüsünün nerede durduğunu, kısaca geçebileceği her yerin krokisini anlatarak beraber 2-3 defa giderek anlatmaya çalıştım...

Aslında hiç farketmesekte parayla satın alınamayacak o kadar muhteşem şeylere sahibiz ki...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: durgun01 View Post

bu acıların sana mukafat olarak dönecek o acı cekmeyen zengnlerde avucunu yalayacak adalet sadece bu dünyayı kapsamıyor bnce sevnmlsn bzler üzülmelyz rabbm sevdgi kuluna dert verrmiş yaptıgn hç brsey ama hcbrsey karsılıksız kalmycak iyi kötü hepsinin karsılığını alacaksın sabrın ölçsnde hiç bi dakkikan ziyan olmayacak acı cektgn AMA eger sabredersen...

Yorum

tabiki bende takıntı olmasa ben burdaki insanları nereden tanıyacaktım.. bayanlar daha çok yakalanıyor doğrudur fakat ben çok vicdanlı bir insan olduğumdan bu hale geldim.
                      bence normal insanın burada işi yok çünkü burası negatif bir enerji akımı içerisinde insanlar burada.tabiki sorunları aşmak için elinden ne geliyorsa yapacaksın.benim çevrem çok rahat beni bu rahatsız ediyor onların niye benim gibi derdi yok diye kaygılanıyorum fakat zamanla aşacağım bunuda bu bana ders oldu kimseye kötülük yapmayacaksın.günlerce ağlayıp tövbe ettim yalvardım yakardım Allah'a şükürler olsun içim ferahladı sonunda biraz yoksa mahvolurdum.
                      şunu biliyorum herşey Allah'tan geliyor =)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ismael View Post
                        Arkadaşım hayat hikayeni bilmediğimden yanlış bir söz söyleme ihtimalimden dolayı şimdiden kusura bakma.

İnsanların dışarıda eğlendiğinden, zenginlerin eğlendiğinden falan bahsetmişsin. Çalıştığım iş yerinde gözleri görmeyen bir arkadaş işe başladı. Binaya girişi, merdivenleri, odaları, telefonları, tuvalet yerlerini,bina çıkışını, trafik lambalarını, servislerin olduğu kısmı, otobüsünün nerede durduğunu, kısaca geçebileceği her yerin krokisini anlatarak beraber 2-3 defa giderek anlatmaya çalıştım...

Aslında hiç farketmesekte parayla satın alınamayacak o kadar muhteşem şeylere sahibiz ki...
                        tabiki orası öyle bacakların olmasa ne yapacaksın gibi düşünüyorum beni ayakta tutan en büyük sebepler bunlar.Allah'a şükür herşeyimiz yerli yerinde fakat kafamız bozuk bizimde.. haklısın eşsiz güzelliklere sahibiz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: özgüvensiz View Post
                          bu acıların sana mukafat olarak dönecek o acı cekmeyen zengnlerde avucunu yalayacak adalet sadece bu dünyayı kapsamıyor bnce sevnmlsn bzler üzülmelyz rabbm sevdgi kuluna dert verrmiş yaptıgn hç brsey ama hcbrsey karsılıksız kalmycak iyi kötü hepsinin karsılığını alacaksın sabrın ölçsnde hiç bi dakkikan ziyan olmayacak acı cektgn AMA eger sabredersen...
                          sabretmek en önemliside bu zaten ısrarla iyi düşünüyorum ısrarla ayaktayım.. bunu biliyorum inatçı bir insanım.herkes inatçıdır zoru sevmekle alakalı bir durum zoru seven insanlar her türlü işkenceden kurtulabilir ama bazen dayanamıyorum gelip buraya içimi döküyorum.mesela burada sizin yazdıklarınız beni tekrar hayata bağlıyor.

Yorum

İşleniyor...
                          X