Duyuru

Collapse
No announcement yet.

cild için ne yapmalı sizce

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• cild için ne yapmalı sizce

arkadaşlar bnm cildimde problemler oluşuyor birazı yapımdan ve birazıda psikolojik yani strees ve sıkıntıdan. gittiğim dr larda bu yönlü teşhisler kondu.
    yüzümde kabuklaşmalar oldu çok aşırı değil ama sonra kaşımın arasından sürekli kepek dökülüyor. bi ara egzama hastalığı olmuştu bende. galiba hala az buçuk etkileri var.
    saçlarımı mahvetmişti biraz toparladım
    yalnız yüzüm de oluşanlara sinir oluyorum en çok kafama takılanda iki kaş arasında kaşlarımı çatmaktan dikey çizgi oluşmaya başladı normal bakınca yok ama dikkat edince farkediliyor.
    birde gülme mimikleri fazla gülmekten oluşmaya başladı.

bunlar derinleşmeden önlemini almalı diye düşünüyorum ve bu hafif kabuklaşmalara.
    yani hepsine iyi gelecek,gelebilecek birşey arıyorum. yüz maskeleri var ama bunlar bi ton. yoğurt var, bal var, kil var... varda var

acaba ne yapsam sizin kullandığınız bi bakım kürü var mı. ayrıca ben cild sağlığı içinde sürekli kullanmak yani bunu hayatıma geçirmek istiyorum

ama ne yapcağımı bilmiyorum. bir ton bitki bir ton sebze meyve. sadece yiyoruz ama her birinin cilde faydası da çok. ama ne nere iyi gelir
    bi tanesini mi kullanmalı. yoksa bi kaç tanesini mi. mesela kilin iyi geldiğini hatta kullanda çok duydum. hatta traş olduğum berber ''yüzüne kil sür'' demişti
    biride yoğurt maskesi önermişti.. bi yerden duymuştum limon (doğal asit) oluşan çizgilere falan iyi geliyormuş. tutdum bi kaç gündür alnıma limon sürüyorum.. gerginleştiriyor. ve aynı etkiyi kilde yapıyor onuda yapmıştım. hepsinden belirli günlerde yapsam nasıl olur. nasıl olsa doğal şeyler. bi zararı olmaz heralde.

diyorum ki; yaptığım birşey hem bu sorunlara iyi gelsin hemde cildin günlük bakımı gibi olsun çabuk bozulmasın güzel ve canlı görünsün.
    ne yapmalı sizce.
    bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

önceliklere, yaraların tamam da, yüzündeki çizgiler böyle kafana takılmamalı. hepimizde olan şey.

yüzümüzü en çok eskiten şey güneştir, her evden çıkmadan önce yüzüne NON-KOMODOJENİK( sivilce yapmayan) güneş kremi sür.

mimik yapmayacam diye gülmekten mahrum bırakma kendini
    forumdan bu sefer cidden ayrıldı special thanks to lacyromasa :P dreamer, sana yollayacağım şey de güme gitti kusura bakma. hade baybay

Yorum

gülsuyu kullan sabah akşam yüzünü sil farkedeceksin
      ...............

Yorum

Orjinal yazı sahibi: farbetter View Post
        daha önce sürdüm bi ara. yalnız maden suyuna karıştırıp yapıyordum traştan sonra falan. püskürtüyordum. ama çokda değiştrmedi yani herşeyi. sabah akşam yapmadım ama. bi deneriz öyle bakalım
        bu sitede artık pek görünmeyecem. bazı arkadaşlarım için sadece gircem. benimle ilgili bi düşüncesi ve iletmek istediği olan özelden yazsın.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: farbetter View Post
          gülsuyu kokusundan herkezi savarsın yanından )))))
          ........

Yorum

İşleniyor...
          X