Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Acaba

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Acaba

Şöyle bir bakıyorum da genelde psikolojik rahatsızlıkları olan tiplerin çok aklı başında, araştırmayı seven, özgün, yaratıcı ve bilinçli olduğunu görüyorum. Ve çok zeki olduğumuzu, beynimizin belki de çok şeyi bir arada düşünmekten ve yapmaya çalışmaktan kısa devre yaptığını düşünüyorum Şahsen ortalamanın üzerinde zeki olduğumu hissediyorum, iq test sonucum da öyle söylüyor zaten :P

Siz ne diyorsunuz bu konuda? Kendimizi çok yeriyoruz, birçok şeyimize kafayı takıyoruz; biraz da şımartalım kendimizi, di mi ama
    forumdan bu sefer cidden ayrıldı special thanks to lacyromasa :P dreamer, sana yollayacağım şey de güme gitti kusura bakma. hade baybay

I ı, ben katılmıyorum zeki olmamızla psikolojik sorunlu olmamız doğru orantılı değil. Bence psikolojik sorunlarımızın fazla olmasının nedeni önemli önemsiz ayrımı yapmadan her şeyi kafaya takmamızdır.
    Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
      I ı, ben katılmıyorum zeki olmamızla psikolojik sorunlu olmamız doğru orantılı değil. Bence psikolojik sorunlarımızın fazla olmasının nedeni önemli önemsiz ayrımı yapmadan her şeyi kafaya takmamızdır.
      katılıyorum

Yorum

ben bu yoruma katılıyorum çözüme ulaşmaya çalışıyoruz en kötü araştırmacı olmasak bu sitede işimiz olmaz.kendi kendimize çözmeye çalışıyoruz fakat olabilecek gibi değil yani ve çoğumuz obsesifiz ve depresyondayız.çevremizdeki insanlar gibi olmak istiyoruz.

ama bizi bu hale sokan ailelerimiz ve yaptıklarımızdır.kimisi din kimisi cinsel takıntıyla uğraşıyor aileler gerekli eğitimi zamanında verselerdi böyle olmazdı.
        Herşey ummadığın kadar güzel olacak.. sabret.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: durgun01 View Post
          ben bu yoruma katılıyorum çözüme ulaşmaya çalışıyoruz en kötü araştırmacı olmasak bu sitede işimiz olmaz.kendi kendimize çözmeye çalışıyoruz fakat olabilecek gibi değil yani ve çoğumuz obsesifiz ve depresyondayız.çevremizdeki insanlar gibi olmak istiyoruz.

ama bizi bu hale sokan ailelerimiz ve yaptıklarımızdır.kimisi din kimisi cinsel takıntıyla uğraşıyor aileler gerekli eğitimi zamanında verselerdi böyle olmazdı.

aslında evet büyük ölçüde ailelerimizden dolayı oluyor. ama onları da suçlayamayız, çünkü onları da aileleri öyle yetiştirdi. Ve eski nesil bu psikoloji işlerinden anlamıyor Eskiden internet falan da yoktu, kişisel gelişim için okuyabilecekleri şeyler bizimki gibi ellerinin altında değildi. Ama yine de çoğu daha mutluydu galiba. İnsanların giderek artan yapmacıklığı şüpheci olmamıza, dalgacılıkları sosyofobik olmamıza, insanlar arttıkça meydana gelen geçim sıkıntısı strese sebep oluyor mesela.
          forumdan bu sefer cidden ayrıldı special thanks to lacyromasa :P dreamer, sana yollayacağım şey de güme gitti kusura bakma. hade baybay

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
            Buna ben de katılıyorum. Fakat her şeye kafamızı takma sebebimiz zeki olmamız olamaz mı?

Aslında her sorunlu insan zekidir diye düşünmüyorum, zeki insanlar sorunlu olmaya çok yatkındır diye düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ofpuf View Post
              Buna ben de katılıyorum. Fakat her şeye kafamızı takma sebebimiz zeki olmamız olamaz mı?

Aslında her sorunlu insan zekidir diye düşünmüyorum, zeki insanlar sorunlu olmaya çok yatkındır diye düşünüyorum.
              herkes zekidir, ama herkesin zekası farklı yöne çalışıyordur, zekadan ziyade insanın şansı, kaderi de önemli, herşeyi zekaya bağlamamak lazım değil mi.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alexis Sánchez View Post
                herkes zekidir, ama herkesin zekası farklı yöne çalışıyordur, zekadan ziyade insanın şansı, kaderi de önemli, herşeyi zekaya bağlamamak lazım değil mi.....
                bence herkes zeki değil. her şeyi de zekaya bağlamıyorum. zeki insanlar sorunlu olmaya yatkındır diye düşünmek her şeyi zekaya bağlamak mıdır? hayır

Yorum

bence herkes zeki değil. her şeyi de zekaya bağlamıyorum. zeki insanlar sorunlu olmaya yatkındır diye düşünmek her şeyi zekaya bağlamak mıdır? hayır
                  bana kalırsa herkes zeki, ama zekidir zekasını kullanamıyordur veya şanşlu değildir, sorunlu olmaya yatkın olmanın zekilikle ne alakası olsun ??

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Alexis Sánchez View Post
                    bana kalırsa herkes zeki, ama zekidir zekasını kullanamıyordur veya şanşlu değildir, sorunlu olmaya yatkın olmanın zekilikle ne alakası olsun ??
                    Kurduğum alakayı ilk mesajımda söyledim zaten. Aklına yatmadıysa eyvallah. Uzatmanın alemi ne

Yorum

Kurduğum alakayı ilk mesajımda söyledim zaten. Aklına yatmadıysa eyvallah. Uzatmanın alemi ne
                      demek ki bende zeki değilmişim

Yorum

Zuhaha, estağfurullah

Yorum

aslında benim kişisel sorunlarım ve dert edindiğim mevzular dewamlı çıkar amaçlı davranan sinsi sümsük samimiyetsiz köylü bilgisiz bilinçsiz birikimsiz haliyle kapitalizme hizmet eden herşey yolundaymış gibi tavır takınan ve ömrü boyunca kimseye muhtac olmamak için çalışan didinen insanyığınlarına karşı şiddetli kin ve nefret doluyum.....

Yorum

ben kesinlikle katılıyorum. hatta normalden farklı farkındalıklar yüzünden insanların saklamaya çalıştıkları ya da sakladıkları şeyleri fark edince duygusan baskılara maruz kalıp yaşanan olumsuzluklar da eklenince al sana biz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dıskokralı View Post
                              aslında benim kişisel sorunlarım ve dert edindiğim mevzular dewamlı çıkar amaçlı davranan sinsi sümsük samimiyetsiz köylü bilgisiz bilinçsiz birikimsiz haliyle kapitalizme hizmet eden herşey yolundaymış gibi tavır takınan ve ömrü boyunca kimseye muhtac olmamak için çalışan didinen insanyığınlarına karşı şiddetli kin ve nefret doluyum.....

kimseye muhtaç kalırsan, evsiz, yemeksiz kalırsan kin gütmezsin didinen insanlara. hayat güllük gülistanlık değil.

bense açgözlü ve hırslı insanlara kızıyorum, geçinecek kadar parası olduğu halde hep daha iyisini isteyerek mutluluğunu kaybetmek, stresten boğulmak pahasına didinenlere kızıyorum.

bir de "köylü"lerle alıp veremediğin nedir? cehaletse ellerinde değil bu.

elinde olup da cahil kalmayı, dar kafalı kalmayı tercih edenlere kızman daha insancıl bence.

Yorum

İşleniyor...
                              X