Duyuru

Collapse
No announcement yet.

okb nin avantajlı yanları nelerdir?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• okb nin avantajlı yanları nelerdir?

okb olup da iyi yanları nelerdir? okb hastalığpını iyiye kullanamaz mıyız?

bence yenmeye çalış kaçmak sıkıntını artırır
    push push. you. can do it!

Yorum

Dünyada çoğu insan bu hastalığın adını dahi duymamıştır. Halk arasında takıntı diye geçer ama OKB çok başka birşeydir. Bence bütün kötü hastalıklardan çok daha kötüdür. Kanser bir yere kadar ama bu şey insanı öldürmüyor da yaşatmıyor da. İnsanın yaşamını sadece zehir ediyor. Bu pisliğin hiçbir avantajı da yoktur. Üstüne gittikçe şiddeti artar ama bir nokta vardır beyinde çözülmeyen eğer o noktayı bir şekilde çözerseniz OKB yi % 90 yenersiniz.

Yorum

ben kaçmıyorum artık okbli olduğumu ve bunun değişmeyeceğini biliyorum benimki düşüncede kompulsiyonlarım az ya da yok
        Orjinal yazı sahibi: situation View Post
        bence yenmeye çalış kaçmak sıkıntını artırır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
          Dünyada çoğu insan bu hastalığın adını dahi duymamıştır. Halk arasında takıntı diye geçer ama o OKB çok başka birşeydir. Bence bütün kötü hastalıklardan çok daha kötüdür. Kanser bir yere kadar ama bu şey insanı öldürmüyor da yaşatmıyor da. İnsanın yaşamını sadece zehir ediyor. Bu pisliğin hiçbir avantajı da yoktur. Üstüne gittikçe şiddeti artar ama bir nokta vardır beyinde çözülmeyen eğer o noktayı bir şekilde çözerseniz OKB yi % 90 yenersiniz.
          o nokta dediğin biyer nasıl bişey sevgili bjkli?

Yorum

o nokta sorundur. Bu sorunu çözmek kolay değil ama, çok iyi analizler yapıp bu sorun ele alınmalı. Ortaya çıkış nedeni, süresi vs. bunlar irdelenmeli

Yorum

ee nasıl yapabiliriz bunu?
              Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
              o nokta sorundur. Bu sorunu çözmek kolay değil ama, çok iyi analizler yapıp bu sorun ele alınmalı. Ortaya çıkış nedeni, süresi vs. bunlar irdelenmeli

Yorum

Ben tam olarak bir okb hastası sayılmam..davranış olarak bir rahatsızlığım yani tekrarlayan davranışlarım yok ama düşünce olarak vardı eskiden diyebilirim.Daha çok mükemmelliyetçi kişilik sorunum var.Dört dörtlük olmak ve olamadığında yani birşeyleri eksik ya da yanlış yaptığında aşırı rahatsız olmak.oKB li insanlar ve benim gibi mükemmelliyetçi insanlar kolay kolay yanlış yapmazlar,ahlak kurallarına ve dini kurallara çok dikkat ederler vs...sürekli kendi davranışlarını eleştirirler..sürekli beyinleri onları kontrol halindedir ve eleştirir.İşte okb nin bu yönünü seviyorum..hiçbir zaman vurdum duymaz olmadım..olamadım.Kolay kolay bir hatayı tekrar ettiğim de olmamıştır.Hatanın bedelini çok ağır bir şekilde ödetirim kendime çünkü.. ))
                Başına gelen eziyetler artıyor değil mi...
                Buğdayı başak olsun diye toprağa attılar,
                Değirmende un olsun diye ezdiler,
                Ekmek oldu dişleri ile ezdiler,
                EZİL Kİ CAN OLASIN..CAN VERESİN...

Yorum

okb sürekli yn değiştiriyor ben de doktor öyle dedi
                  Orjinal yazı sahibi: Gülben View Post
                  Ben tam olarak bir okb hastası sayılmam..davranış olarak bir rahatsızlığım yani tekrarlayan davranışlarım yok ama düşünce olarak vardı eskiden diyebilirim.Daha çok mükemmelliyetçi kişilik sorunum var.Dört dörtlük olmak ve olamadığında yani birşeyleri eksik ya da yanlış yaptığında aşırı rahatsız olmak.oKB li insanlar ve benim gibi mükemmelliyetçi insanlar kolay kolay yanlış yapmazlar,ahlak kurallarına ve dini kurallara çok dikkat ederler vs...sürekli kendi davranışlarını eleştirirler..sürekli beyinleri onları kontrol halindedir ve eleştirir.İşte okb nin bu yönünü seviyorum..hiçbir zaman vurdum duymaz olmadım..olamadım.Kolay kolay bir hatayı tekrar ettiğim de olmamıştır.Hatanın bedelini çok ağır bir şekilde ödetirim kendime çünkü.. ))

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gülben View Post
                    ''sürekli kendi davranışlarını eleştirirler..sürekli beyinleri onları kontrol halindedir ve eleştirir.İşte okb nin bu yönünü seviyorum..hiçbir zaman vurdum duymaz olmadım..''
                    Bunun neresi güzel ki? Berbat bi şey sürekli kendini eleştirmek, vurdum duymaz da olamıyorsun ve başına ne zaman kötü bi şey gelse ve çok çok az bi ihtimal olsa da -bazı okb'li insanlarda- bi hata yaptığında depresyonun dibine vuruyosun sonra kendine bunun bedelini mi ödedim diyorsun böyle kötü olduktan sonra ödesen nolur? Hayır okb'nin hiç bi işe yarar tarafı yok bence en kısa zamanda her insanın bundan kurtulmasını dilerim..
                    ''People who don't know me think I'm quiet, people who do wish I was.''

Yorum

bence var ve de ben o yönlerini bulmak ve geliştirmek için çabalıcam ama koskoca sitede bilen yok anca hastalık bi de yararını görün şu meretlerin
                      Orjinal yazı sahibi: Lacrymosa. View Post
                      ''sürekli kendi davranışlarını eleştirirler..sürekli beyinleri onları kontrol halindedir ve eleştirir.İşte okb nin bu yönünü seviyorum..hiçbir zaman vurdum duymaz olmadım..''
                      Bunun neresi güzel ki? Berbat bi şey sürekli kendini eleştirmek, vurdum duymaz da olamıyorsun ve başına ne zaman kötü bi şey gelse ve çok çok az bi ihtimal olsa da -bazı okb'li insanlarda- bi hata yaptığında depresyonun dibine vuruyosun sonra kendine bunun bedelini mi ödedim diyorsun böyle kötü olduktan sonra ödesen nolur? Hayır okb'nin hiç bi işe yarar tarafı yok bence en kısa zamanda her insanın bundan kurtulmasını dilerim..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Lacrymosa. View Post
                        Haklısın ama biz burada kendimizi teselli etmeye çalışıyoruz...çaktırmasaydın keşke :RpS_blushing:
                        Başına gelen eziyetler artıyor değil mi...
                        Buğdayı başak olsun diye toprağa attılar,
                        Değirmende un olsun diye ezdiler,
                        Ekmek oldu dişleri ile ezdiler,
                        EZİL Kİ CAN OLASIN..CAN VERESİN...

Yorum

ben psikiyariye gittim verdiği ilaç okb içinmiş acaba bu rahatsızlık az evre yada çok evre olarak ayrılıyomu yani ben ilacı kullanmaya başlıyınca daha rahatlamaya başladım da şimdi acaba bu rahasızlık az yada çok olabilirmi
                          Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
                          sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

İşleniyor...
                          X