Duyuru

Collapse
No announcement yet.

çocuğunuza ne isim vermek isterdiniz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

ya çocuk yaparsam ya o çocuk hayatta en büyük sıkıntıları çekerse ve keşke beni dünyaya getirmeseydiniz derse...
    push push. you. can do it!

Yorum

Kız:Lida,Tuğsem
      Erkek:Yağız,Kayra vs.
      Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

arkadaşlar çocuğunuza verdiğiniz isimden de ahirette mesulsünüz..
        çocuğunuza duygu içerikli isimler verilmesi hiç uygun değildir..
        özlem,barış,saldıray,efe,...gibi.

özlem ismini taşıyan çocuk hep bir şeylerin özlemini çeker.
        barış ismi güzel bi isim ama koyulmaması daha iyidir.çok barışçıl bi çocuk olur..
        saldıray ismini taşıyan bi çocuk ise çok saldırgan olur.
        efe anlam itibariyle kabadayı demektir.kabadayı bi çocuğunuz olmasını istemezsiniz heralde.

deniz ismini taşıyanlarda çok acımasız olur..çünki deniz acımasızdır..

sırf kimsenin ismine benzemesin diye..saçma sapan kediye köpeğe verilecek isimleri de çocuğunuza layık görmeyin.. bu yüzden ilerde çocuğunuz topluma karıştığında koyduğunuz isim yüzünden alay konusu olmasın..

örneğin; uzaktan tanıdığım bi çocuğa UZAY ismi verilmiş.çevresindeki tüm çocuklar ona sen çok gezdiğin için artık GEZEGEN oldun diye alay ediyolardı..çocuklara kızdım..ve içlerinden biri bana dönüp okulda herkesin isminden dolayı onunla alay ettiğini söyledi..

bir de erkeğe kadın,kadına da erkek ismi vermeyiniz..mesela SAFFET isminde bi bayan tanımıştım.

isim insanın karakterini önemli ölçüde etkiler..çocuklarınıza güzel isim vereyim diye Kuran-ı Kerimdeki herhangi bir isim bulup vermeyin..anlamına bakın.çünki Kuran-ı Kerimde kafirlerden de bahsediliyo.. sırf kuranda geçiyomuş diye herhangi bi isim ,çocuğa isim olarak verilmez.böyle hataya düşen bilgisi yetersiz müslümanlar çok var.

her isimin farklı karakter özellikleri vardır.bu özellikler çocuğunuz o ismi taşıdığında ona da sirayet eder.
        mesela Rana isminin iki farklı anlamı var.biri güzel anlam içersede ,diğerinin kötü anlamı çocuğa sirayet edebilir.
        1. Güzel, hoş latif, parlak. Çok iyi, çok ala. 2. Arapça'da "er'an" kelimesinin mücnnesi olup "ahmak, sünepe kadın" demektir.

heralde kızınızın ahmak,sünepe olmasını istemezsiniz..

fatih ismini çok severim her bakımdan çok güzel bi isimdir..
        1. Fetheden, açan. 2. Bir ülkeyi, şehri veya kaleyi zapteden kimse. 3. Hüküm veren anlamında, Cenab-ı Hakk'ın sıfatlarından biridir. A'raf suresi 89. ayet. - İstanbul'u fetheden yedinci Osmanlı padişahı Sultan Mehmet Han'a bu fethinden ötürü verilen unvan.

zeynep,emine,merve,elif,fatih,mehmet,ayşe,ali,haru n, eyüp ,ömer..çok güzel isimler..hem dinimize uygun.hem de modern isimler
        Last edited by loreal; 22-08-2012, 12:48 PM.
        Leyla ile mecnun,,
        Kerem ile Aslı,,
        Ferhat ile Şirin..

Benimle kim ALLAH'ım,,
        ...Benimle kim?? )

Yorum

İşleniyor...
        X