Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Aşırı Dikkatsizlik, Unutkanlık vs. (Kafayı yemek üzereyim)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Aşırı Dikkatsizlik, Unutkanlık vs. (Kafayı yemek üzereyim)

Merhaba arkadaşlar, abiler, ablalar. Yaşım 19.

Son 1 yıldır aşırı şekilde dikkatsizlik, unutkanlık, dalgınlık boy gösterdi bende. Artık kafayı yeme derecesine getirdi beni.
    Sadece bir kaç saniye önce aklımda olan şey uçup gidiyor. Bir yere bir şey koyayım saniyeler sonra nereye koyduğumu hatırlamıyorum. Daha da doğrusu, kendi yaptıklarımın farkında hiç değilim. Sadece eylem yapıyorum ama aklımdan bir şey geçmiyor.
    Bir şey okurken ve ya dinlerken önceki satırlarda ne okuduğumu hatılamıyorum. Okuyorum ama okuduğumu anlamaya çaba harcayamıyorum.
    Son zamanlarda da konuşmamda problem başladı. Konuştuğum bazen anlaşılmıyor başka insanlar tarafından.
    Başkalarını dinlerken bir yerden sonra kopukluk oluyor, ne dediklerinin farkına varamıyorum.

Artık bitsin istiyorum. Yan etkisi ne kadar fazla olursa olsun, çözüm olacaksa ilaç kullanmak istiyorum.Ama bir kaç ay önce Ruh Hastalıkları bölümüne gittim ve bana sadece b12 vitamini verip gönderdi. Adını hatırlamıyorum ama sigortanın karşılamadığı 20 lira civarında, turuncu bir ilaçtı.

15 gün sonra bütünleme sınavım var. Sınavı geçersem üniversiteden mezun oluyorum fakat bu kafayla aklıma hiç bir şey girmiyor.

Ama şunu fark ettim ki, yeni bir müzik duyduğumda ritmler ne kadar karışık olursa olsun tek dinlemede hepsini ezberleyebiliyorum. İngilizce bilmediğim halde tek dinleyişte çoğu yeri ezberleyebiliyorum.

Bana bir çözüm yolu, bir yol haritası, bir pusula lazım. Lütfen yardımcı olun.

Teşekkürler.

ilacı almışsın işte neyi soruyorsun ki
    "Ama şunu fark ettim ki, yeni bir müzik duyduğumda ritmler ne kadar karışık olursa olsun tek dinlemede hepsini ezberleyebiliyorum. İngilizce bilmediğim halde tek dinleyişte çoğu yeri ezberleyebiliyorum." diyorsun. daha ne? sorunun hallolmuş
    push push. you. can do it!

Yorum

peki mesela yolda yururken nerden nereye geldini farkına varabilomsn yani ulan ne ara ben buraya geldim falan uzak mesafelerde ve yolda yürürken kendindemsn allaha emanetmi yuruosnn

Yorum

Orjinal yazı sahibi: situation View Post
        ilacı almışsın işte neyi soruyorsun ki
        "Ama şunu fark ettim ki, yeni bir müzik duyduğumda ritmler ne kadar karışık olursa olsun tek dinlemede hepsini ezberleyebiliyorum. İngilizce bilmediğim halde tek dinleyişte çoğu yeri ezberleyebiliyorum." diyorsun. daha ne? sorunun hallolmuş
        İlacı aldım da hocam sorsana işe yaradı mı diye. Sabahları daha dinç kalkmamdan başka hiç bir işe yaramadı. Herhangi bir kan tersi yapmadan da vitamin eksikliği teşhisi koymak(hele böyle bir durumda) doğru mudur sizce?

O yıllardır var olan bir yetenek diyelim. Ama konuda belirttiğim sorunlar hâlen devem ediyor. Hatta Ramazanda bu durum 2 katına çıktı diyebilirim.

Orjinal yazı sahibi: karakter View Post
        peki mesela yolda yururken nerden nereye geldini farkına varabilomsn yani ulan ne ara ben buraya geldim falan uzak mesafelerde ve yolda yürürken kendindemsn allaha emanetmi yuruosnn
        Aynen dediğiniz gibi. Aklımdan çok şey geçiririm. Bir de aşırı hızlı yürürüm. Bir bakmışım farkında olmadan gideceğim yere varmışım. Ne olmuş ne bitmiş farkında bile değilim. Dediğiniz gibi Allah'a emanet yürüyorum.

Yorum

baska bi rahatsızlıgın varmı psikolojik olarak ...

Yorum

baska bi rahatsızlıgın varmı psikolojik olarak ...
            Ufak tefek duygusal iniş çıkışlar o kadar. Sorun edilemeyecek kadar düşük.

Bunun dışında biraz sosyal fobi de var. Eskiden çok fazlaydı fakat 2 yılda kendi başıma bayağı ilerleme kaydettim.

Bunlar sorun etmediğim şeyler ama.

Yorum

bu durum genelde psikolojik rahatszlıklar neticesnde meydana gelen ve gelisen bi durum bence seninde öle ...bende genelde anlatıklarn gibiyim anksiyete var bende doktor anksiyeteden dolayı ölesin demisti mantıklı ...

Yorum

bu durum genelde psikolojik rahatszlıklar neticesnde meydana gelen ve gelisen bi durum bence seninde öle ...bende genelde anlatıklarn gibiyim anksiyete var bende doktor anksiyeteden dolayı ölesin demisti mantıklı ...
                Hocam baktım da belirtilerin bir çoğu bende var.
                Bunların dışında DEHB belirtilerinin tamamı da varmış.

Yorum

İşleniyor...
                X