Duyuru

Collapse
No announcement yet.

derler ya hayatta bir kere sevilir.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• derler ya hayatta bir kere sevilir.

siz hayatınızda bir kere sevenlerden misiniz? yoksa ikinci bir şansın kapınızı çalacağına inananlardan mısınız?
    0
    a:2:{i:235;a:5:{s:12:"polloptionid";i:235;s:6:"nodeid";s:6:"521995";s:5:"title";s:7:"a) EVET";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:236;a:5:{s:12:"polloptionid";i:236;s:6:"nodeid";s:6:"521995";s:5:"title";s:8:"b) HAYIR";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Güzel ve zor bir soru daha...
    Aslında 2 tür cevap arasındayım biri bu kadar uğraşıp didinip seviyorsun ve anlaşılmıyorsun Terkediliyorsun ve diyorsun ki leylada neymiş Mevlayı buldum.. O gelmesede olur...(mu?)!!!

2.ise aslında birdaha hiç sevmiyceğim gibi bikere hissettiğim oldu. Fakat daha sonra öyle bir garipleştim ki galiba büyüdüm. Onun gerçek aşkım olmadığını ve sevgimin kendi beklentilerimle oluştuğunu anladım. Bu aralar seviyorum ama garip bir sevgi hani yolun sonu yok bundan güzeli yok tüm etrafınız yalan boş O gerçek ..Kalbimde bir yerde sızı sonrası taş bazen ben bile inanamıyorum bu kadar Güzelini gördüğüme anlatamam!!!
    Ama gerçekten bir kere sevilir. İnandım.

Yorum

aslında haklısın zaman geliyor..
      işte ben onu sevdim,o da beni sevdi ama ayrıldık.. olsun ayrılalım hayat devam ediyor deriz.. ama çoğu zaman kendimizi kandırırız..
      insan bir kere sevdi mi harbiden hayatını unutuyor.. ama yaşam devam ediyor.. ikinciyi yaşamasakta saygıyı bulduğumuz yerde peşinden gitmeliyiz..
      ben bir kere sevnlerdenim bu yüzden hayatımdaki ikinci kişi sevdiğim diil sadece saygı duyduğumdur..
      bir insan iki kere sevmez bana göre..

saygılar..

Yorum

Sevgili arkadaşlar, bu sorunun cevabı kişiye göre değişmekle beraber, tecrübenin ve yaşın da önemi olduğunu düşünüyorum.

Bana göre hayatta bir çok kez sevilebilir.

Yorum

belki yeniden seversin ama ilk sevdigini asla unutamazsin..hep o aklinda olur..ilk sevdigin demeyelimde ilk askini diyelim...

"İlk aşk deneyimi genellikle gerçekçi değildir. Ama tuhaftır, insan ilk aşkının etkisinden pek kurtulamaz. Alınan o büyük haz, o umutsuzluk duygusu, karşılığı alınmasa bile, unutulacak duygular değildir. İnsanın ilk kez lunaparka gittiğinde hissettikleri gibi bir şey yani aşk nedense, bir daha aynı heyecanı veremiyor insana."

saygilar
          ONLY CHANGE CAN HAPPEN
          WHEN YOU CHANGE YOURSELF!!

Yorum

slm iyimser sana katılıyorum.. göreceli bir soruydu.. kişiye göre değişir..
            ama bencede ilk aşklar unutulmaz..
            yaşamaktan zevk alabilmek için insanlar tekrar sevmeyi denemeli..
            tek başına bir hayatta insana biryere kadar mutluluk veriyor..
            ben şimdilerde aşkın sevginin peşinde diilim sadece saygı istiyorum..
            saygının olduğu yerde sevgide zamanla oluşacağına inananlardanım..

saygılar...

Yorum

oyumu kullandım, bence hayatta bir kere sevmeyi tercih edenlerdenim
              erkek adam sevdimmi bir kere sever tam sever ve bırakmaz

Yorum

ben herkese açık yüreklilikle derim sevdiğimi, yüzüne bakar söylerim, sevgi tükenen bir kavrammı böyle kalıplara sığdırıyoruz. neden hep sevgiyi imkansızda arar ki insan kendine bak sevmeyi öğren sonra herkesi seversin mantığı bendeki artık. yeri ayrı tutulamaz insanların kalpde birdir , gönül de boşsa mutlaka yerine sevilir.

Yorum

Sevgili Jutelya,

"siz hayatınızda bir kere sevenlerden misiniz? " diye soruyorsun...

Aslında insan "Evet, öyleyim" diyor hemen ama bence gerçek sanırım böyle değil... Durun söyleyeceklerimi önce okumanızı öneririm...

Eğer sen bu sorunda "Kalbinde bir sevgi varken başka sevdâlara da yelken açanlardan mısın?" diye sorsaydın cevabım hiç düşünmeden ve net bir şekilde "Hayır" olurdu...

Çünkü bu anlamda sevdâmın tek, yalnızca tek olmasını isteyenlerdenim. Bunu kabullenenlerden ve savunanlardanım.

Ancan ne yazık ki sevdâlar, her defasında uzun ömürlü olmayabiliyor... Sorun ya da eksiklik ya da uyumsuzluk ondan ya da senden hiç önemli değil... Bir şekilde sevdâ bakıyorsun ki bitiveriyor...

Böylesi durumda da insanlar tabi ki başka sevdâlara yelken açabiliyorlar... Bence bu da kişinin en doğal hakkıdır diye düşünüyorum...

Çünkü hayat gerçekten devam ediyor...
                  sevgiyle kalın
                  ömer yılmaz / sensinya

Yorum

ben sevgiyi öğrenememişlerdenim malesef, ama hayatta bir kere sevilmez eğer bunu sevgili boyutunda osuyorsan ona gore soyleyelim her insan da farklı sevgiler öğrenirsin farklı yaşamlar, kiminin gozlerini, kiminin guluşunu, kimininse temiz kalbi ama seversin inan ve herbiri diğerinden daha guzeldir
                    of of ne desek boş!!!!

Yorum

baktım ve gördüm..

bir kere sevilir dedigimizde sanki bir kere sevmenin icinde bir büyüyü,bir tılsımı da icinde barindirdigimizi söylüyor gibiyiz.
                      bütün enerjimizi 'bir kere sevdigimiz' sahs-ı muhtereme oldugu gibi sunmak ve herhangi elde olan veya olmayan nedenlerden dolayı tapusu nihayetsiz tapulanmis yüregimizi o ahuda/yiğid de biraktigimizi söylüyor gibiyiz.kalbin meskeni her zaman bizde olduguna göre misafirlere istedigimizi yeri tahsis etme ,kullandirma yetkiside bizde olmaz mi?
                      tabiki olur demek ki 'bir kere sevilir' dedigimizde o kadar akla ,hayale idrake sığmayan bir sahis geliyor ki karsimiza ;
                      varimizi yogumuzu veriyoruz ona o güven alasimli sevgi karisimlariyla.
                      bu yönden bakarsak kalbimizin bütün odalarini tapuladigimiz sahislarin varliginida kabul ediyoruz ama asla düz manada algiladigimiz cihette olani biteni birakip gitmiyoruz.
                      şöyle ki
                      aynaya baktigimizda aynada gördügümüz sekil biz degilizdir sadece isigin fizik kanunlari neticesiyle kirilmasi ayna yüzeyinin düzlügüyle de alakadar bir sekilde gözlerimizle daha sonra beynimizle algiladigimiz
                      zahiri sekildir.aynanin karsisina gectiginizde kafam gözükmesin göbegim gözükmesin ugrasilariyla kendimize bakmaya calisyor muyuz ,calismiyoruz!
                      oldugumuz gibi geciyoruz aynanin karsisina degil mi?

zaten görünme istegi neticesinde aynanin karsisina gecmiyor muyuz?
                      ortam kosullari ve aynanin sırrının kalitesi nisbetinde kendimizi görüyoruz.ama dikkat edelim o görmeler sadece aynanin karsisinda kaliyor.aynanın önünden cekildigimizde baska bir aynanin karsisina gectigimizde de asil olani zatimizda barindirdigimizdan yine kendimizi görebiliyoruz.

efendim burada aynayı büyütebilir,kendinizi daha iyi görmek icin isikli bir ortama gecme imkanına da erebilirsiniz.secimler ve kosullari degistirme güdüleri size ve sizin niyetinize kalmis.
                      niye buraya geldik zira şimdi toparlayacagiz;
                      insan kendini ve varolusunu,varolus nedenlerini anlamak icin yasadigi dünyada ipuclari toplama pesindedir.buldugu ipuclarindan anlamaya çalıştığı Hak(kendi anladığı doğru mutlak bilgi) bütüne ermek icin;
                      bulmaya calistiklarini ister bir insanda arar,ister bir tabiat varliginda istersede yine kendine dönerek kendi icinde arar.
                      burada arayan şahıs ipucunu başka bir insanda arayandir.aynamiz da ete kemiğe bürünmüş başka bir insani temsil etmektedir.her can kendine emanet değil midir? bu ne alinir ,ne satilir.kime nasil devredeceğiz ve en dogal yasama hakkimizı baskasina kullandiracağiz?
                      ki günlük hayatta da öyle değilmi dir kendimizi en iyi görebildigimiz aynanin karsisina geceriz hep.'Anlatma' ve özellikle 'Anlama' uğraşısı hiç bitmeyecektir.ölene kadar sürecektir bu uğraşı.daha büyük aynalarda oramızı buramızı yamuk yumuk veya eciş bücüş göstermeyen oldugumuz gibi,bizi biz oldugumuz için gösteren aynalar peşinde değil miyiz?
                      bu uğraşı biterse hayatın anlamı ve yaşanma gerekleri de bitmiş demektir.
                      ya da yarın sabah kahvaltıda içeceğiniz çayın hayatınızda gelmiş geçmiş en iyi çay oldugunu söyleyebilir misiniz?
                      ertesi sabah işe giderken durakta bekleyen güzelin adı , akşam işten gelirken bakkalda ekmek alan güzelin adı oluvermiştir,olmayacağını garanti edebilir misiniz?
                      burada aslında göstermek istediğim nokta sevme eyleminin içine bir durağanlık katmamak gerektiğidir.insanın kendisi zaten devingen bir varlıktır.bittabi tabiatta öyle ne bir saniye önceki ruh haliniz bir saniye sonrakini tutar,ne de sigaranızın ilk dumanı son dumanını tutar.
                      sevdim mi bir kere sevilir demek duraganlığı ve dünya ve insan üstündeki sürekli yaratılma ve değiştirilme hallerini gözardı etmek demektir.
                      ne demişler bulanlar hep arayanlardır.
                      sevdim mi bir kere severim demek ikinci olursa onu sevecek gücüm yok,kalmaz demektir,kendi gücünü kudretini sevme yetilerini hiçe saymaktır bence. kalbimin ortasına onun zatını dikeceğim hem kendim tavaf edeceğim hem de kalbime gelen diğer misafirlere (artık kim olursa) onlarada tavaf ettireceğim demektir bu.o kadar kutsal olacak ki farketmeden aslında onu kabe yapıp kendi içimizde yarimizin dininin kurallarını koyup ardı arkasina gönlümüzün istediğine ,canımızın sevdiğine fetva vereceğiz yar makamında.sonra gün gelecek ona bizde dokunamayacağız işte o zaman "sevdim mi bir kere sevilir" olacak bu yönüyle.
                      ne başka birisi için yer kalacak verecek,oturtacak ,misafir edecek ne de kendi kendimiz anlamaya çalıştığmız yerlerde bile onu putları,iheykelleriyle karşılacağız ve salt kendin olma bilincinden birden uzaklaşacağız onları görünce.
                      ben size sevmediğiniz birşeyi yaptırabilir miyim veya herhangi birisi?
                      yaptıramam ,yaptırmazlar ancak cebren olabilir bu.
                      demek ki sevmediğimiz şeyleri yapmıyoruz.sevdiğimiz için takıp takıştırıyoruz,yiyiyoruz,içiyoruz,geziyoruz,gülüyo ruz.eylemlerimizi sevdiğimiz için yapıyoruz.bu normal yaşantımızda böyleyken sevme eylemi sürekli olurken bu birisini sevmede niye takılı kalsın.
                      ikinciyide sever insan ,üçüncüye de sever eğer isterse.ama bu maymun iştahlılık veya tatminsizlik olarak düşünülmesin burada lütfen.

velhasıl aynalar aynalar,insana kendine tanıtan aynalar..insan olarak yeryüzünde kendimizi algilama bilincine eriştiğimzde karşımıza çıkan ayna bir dev aynası olsaydı ve de yeryüzünde bütün yansıyan yüzeyler aynı görüntüyü verseydi bize belkide hayatımız boyunca kendimizi öyle sanacaktık.eciş bücüş halimizi olan ,varolanın ta kendisi zannedecektik..
                      şükür kü iyilerde var,çirkinlerde var,güzellerde var ,yiğidin hasıda var bu evrende ..

...
                      Çıkamam, aynalar, aynalar zindan.
                      Bakamam, aynada, aynada vicdan;
                      Beni beklemeyin, o bir hevesti;
                      Gelemem, aynalar yolumu kesti.
                      (N.F.K)
                      ______
                      o ben miyim,bilmiyorum
                      sadece bakıyorum.
                      görüyorum belkide güzel olan bu,
                      gördüğüm,görebildiğim...
                      evet güzel benim,gördüğüm değil..
                      kaktus.

selametle
                      kaktus

Yorum

Re: derler ya hayatta bir kere sevilir.

Orjinal yazı sahibi: jutelya
                        siz hayatınızda bir kere sevenlerden misiniz? yoksa ikinci bir şansın kapınızı çalacağına inananlardan mısınız?

Koskaca Hayatta bir kere sevilir mi jutelya ?
                        Ben çok kızıyorum öyle birine takılıp kalanlara... O seni sevmiyor işte de mi ? Sen ne diye seviyorsun. Acı çekmek hoşuna mı gidiyor diye sorarlar adama... Bırak kardeşim... Karşına bir gün öyle biri çıkıverir ki... Allah.. dersin. İşte bu... Aşk ve sevgi karşılıklı olduğu zaman güzeldir. :idea:

Ama kimileri de bir ömür boyu, bir kişiyi Sever ve Sonsuz bir sadakatle onu bekler ya da kalbine başkasını sokmaz... 2. si biraz daha asil bir davranış belki ama... :roll: 2. katagoriye giren insan nerdee... :?:

Yorum

İşleniyor...
                        X