Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bakırköy'de psikiyatriste giden var mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Bakırköy'de psikiyatriste giden var mı?

Arkadaşlar Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi'nde psikiyatriste giden var mı? Varsa hangi doktora gidiyorsunuz ve memnun musunuz?

Randevu alacağım ama bir sürü doktor var.Nasıl karar vericem?

psikologunu sen seçmiyorsun sorun bu zaten ve psikologun değişebiliyor... ben gittim ve yararlı görmedim... sonra çapaya gittim yarar göreceğim zaman beni terapi bölümünden bir daha aramadılar... en sonunda olmayacak bu iş diyerek yeniden özel psikologa yönelmek zorunda kaldım... eskişehir okurken osmangazi üniversitesine gitmiştim ve çok yarar görmüştüm... ancak metropol şehrinde bu iyi değil...

tanıştığım bir psikolog vardı... vakıf gureba da çalışıyordu çok önermişti orasını... uzak olduğu için gidememiştim
    hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir...

Yorum

Benim annem bakırköyde nöroloji ve nevruz bölümüne gidiyor.psikoloğumda biliyordu,özel hastanelerde fiyatlar bana göre pahalı.psikoloğum bakırköye gitsene sende,iyi doktorlardır ordakilerde merak etme dedi.uzun zaman oldu söyleyeli ama artık gitmeliyim diye düşünüyorum.internetten randevu almaya karar verdim,bir sürü doktor adı çıkıyor.kuzenimde telefonla aramış,onada saymışlar bir sürü doktor adı.oda seçmiş birini şansa.kimi seçti nasıldı görüşemedik onunlada.burada vardır diye düşündüm giden birileri...

Yorum

Konuyu daha önce açmalıymışım desenize.pazartesi günü annem hazır kontrole gidecekken bende gideyim diyordum...

Yorum

Daha önce psikiyatriste gittim özel hastanede.anksiyete bozukluğu teşhisiyle önce prozac şurup,sonra işe yaramaması sebebiyle efexor kullanıp ilaç bitincede bıraktım.şimdilerdede kendimi iyice kötü hissetmeye başladım.evden dışarı çıkmıyorum,markete dahi ekmek almaya gitmiyorum,gidemiyorum.aç kalma pahasına bile diyebilirim.ve ben bu haldeyken hiç kimse neler yaşadığımın farkında değil.herkes çalış diye üstüme geliyor.haklılar belki ama ben bu sözü duydukça berbat hissediyorum kendimi.hatta bu sebepten intihar etmeyi bile düşünür hale geldim.komik ama böyle işte...

Yorum

Stres,korku,panik.biri bişey sorsa konusamayacağım,aptal gibi görüneceğim... Dün iki kere evimin kapısı çaldı,ve ben o kapıyı dahi açmaya gidemedim.donup kalıyorum.nedenini bilmiyorum...

Yorum

Belli ki sosyal fobi var sende de. Ben aynı durumları yaşadım. Ben de başlarda prozac içtim 1-2 ay bıraktım tekrar başladım 2-3 ay sonra yine bıraktım. Hep böyle oldu.Kötüleşmenin tek sebebi ilaçlara başlayıp kısa sürede bırakman. Tam ilaç vücuda alışmışken onu bırakıyoruz. Sonra daha kötü oluyoruz. Ben şimdi paxil kullanıyorum, sosyal fobinin en güçlü düşmanı diyebilirim. İstediğimi yapabiliyorum bu ilaç sayesinde Bence sen de yapabilirsin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::.
                buna etken olan bir şey varmı yani geçmişinde yaşadığın bir azarlama hani küçük düşürülme falan. tabi atakların pek böyle bir nedeni sormak anlamsız ama. genelde ilaçla bunları dizginlemeye çalışıyorlar. ama ben ce bunların üstünde düşünerek çözülebilir diye düşünmekteyim.Bende annem için bakırköy e gideceğim.randevu alacağımda alacağım cok üşengeçim bu konuda.Ablamın ev arkadaşı aslında orta asistan olan arkadaş o yüzden ona güvenerek oraya gidiyoruz. biliyorsunuz psikiyatr lar ilaç yaz gönder yaptıkları için. güven duygusu onlara karşı yitirmişim biraz malesef.:/
                Evet,o yüzden iyi bir psikiyatrist bulmak istiyorum.Biraz da mükemmeliyetçilik var sanırım.Çok basit birşeyde olsa onu günlerce araştırıp durur,sonrada vazgeçerim.Bu zamana kadar da hep nereye gitsem diye araştırdım durdum.İyi birkaç doktor buldum bulmasına ama 90 liraya gittiğim psikiyatristten vazgeçtim pahalı diye,onlar 350 lerden 400 lerden bahsediyorlar.Psikoloğum ücretsiz hizmet veriyor,çok iyi çok tatlı bir kadın.Ama evlenince çok uzak kaldım.En son gittiğimde bayağı rahatlatmıştı beni.Çünkü iş konusunda "onlarda 9 aylık sende,niye çekiniyorsun" ya da dert ettiğin şeye bak gibi sözler duymak istemiyorum.Onun şimdi sana ne desem bir kulağından girip diğerinden çıkacak,çok iyi anlıyorum seni demesi bile o kadar rahatlattı ki beni.Bir psikiyatristle beraber bana gelmeye devam et dedi...

Küçük düşürülme,azarlanma.Ohoooo,hala oluyor desem...

Orjinal yazı sahibi: bjksaid92 View Post
                Belli ki sosyal fobi var sende de. Ben aynı durumları yaşadım. Ben de başlarda prozac içtim 1-2 ay bıraktım tekrar başladım 2-3 ay sonra yine bıraktım. Hep böyle oldu.Kötüleşmenin tek sebebi ilaçlara başlayıp kısa sürede bırakman. Tam ilaç vücuda alışmışken onu bırakıyoruz. Sonra daha kötü oluyoruz. Ben şimdi paxil kullanıyorum, sosyal fobinin en güçlü düşmanı diyebilirim. İstediğimi yapabiliyorum bu ilaç sayesinde Bence sen de yapabilirsin.
                Ben 1 ay prozac içip tekrar gittiğimde efexor verdi,onuda 1 ay kullandım,daha da gitmedim.Öyle ciddi derecede alışkanlık yaptığını sanmıyorum.Sadece efexoru bıraktığımda 1 hafta fiziksel olarak,işte bulantıdır,baş dönmesidir,o tür şeyler yaşadım bitti...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: .::yabancı::.
                  Sayın eftalya haklısındır. benim size söylediklerim.yanlızca kendimce yorumdan öteye gitmez.Ama ne bileyim 90 lira veripte psikologa gitmek hani akıl karı da değil. doğrudur insan tedavi için gözleri kör olur ama.Gerçekten daha bilinçli hani daha somut tedaviler peşinde olmak daha yararlı.Bilmiyorum benim psikolojiye olan inancım cok zayıflamış.yani eğitimle psikolog ile uğraşan insanların tedaviye yanıt verebilecekleri.Şayet 2 arkadaşım var psikolog kendileri bile diyor.Ben karşımdaki insana bir şey katamıyorum.Yanlızca yanlış meslek seçimi yüzünden bu iş yerindeyim ve karşıma gelen ergenlere laf yarıştırıyorum. Tabi ki işini iyi yapanlarda var ve hakkıyla iyi şeyler söyleyip tedaviyi ileri boyutlara götüren var ama iyi seçilip ona göre ilerlemelisin.Mesela bir günlük gibi tutun. ve neler başardım ve neler geriledim.ilerlemek için neler yapmalıyım benim elimden ne gelir? insan kendine samimi olabilir.yanlız kalınca...Siz kendinize yardımcı olmaya çalıştıktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir.
                  ooo,yanlış meslek seçimi... Bende babamın zoruyla istemediğim okula ve hiç düşünmediğim,bana uygun olmayan bir bölüme gittim... Insan istediği mesleği yapmalı bencede.o zaman daha yararlı ve daha verimli olur... Ve mesleğini severek yapan,insanlara bu konuda çok yardımı dokunan bir çok psikolog ve psikiyatristte vardır elbet... Ama bende bu kadar insan ihtiyaç duyuyorken bir uzmana,bu kadar uçuk fiyatları anlayamıyorum.psikolog içinde,psikiyatrist içinde.tabii biz şöyle düşünüyoruz,yarım saat dinliyor,bi fayda sağlamıyor,ya da 5 dakikada teşhis koyup ilaç yazıp gönderiyor böyle olmamalı... Işte kimi insan olumsuzluklar karşısında gaza geliyor,üzerine gidebiliyor,kimiside gittikçe dibe çöküyor.sadece ben miyim diyorum,ama illaki vardır benim gibiler...

Yorum

ben gitmiştim ömer faruk aslaner var doktor çok iyi tavsiye ederim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hatice23 View Post
                      ben gitmiştim ömer faruk aslaner var doktor çok iyi tavsiye ederim
                      siz hangi sebepten gitmiştiniz acaba,paylaşmak isterseniz tabii... Bayan doktorları mı tercih etsem diye çok düşündüm ama doktor doktordur,en azından bir isim öğrenmiş oldum.teşekkürler...

Yorum

26 yaşındayım,bugüne kadar kendi kararlarımı kendim vermedim,şimdide veremiyorum.en son isteyerek bir vakıfta sekreterliğe başlamıştım.sadece patron ve ben vardım,gelen giden oluyordu ama sakindi.çoğu kişiye göre ideal bi yerdi ama ben ofiste kimse yokken bile diken üstündeydim.adam ararsa,kapı çalarsa,kızarsa vs... Adam da bir anda sinirlenip rezil edebilen bi insandı.nasıl çıkacağımı şaşırdım ordan.hala adam kabuslarımda

Yorum

obsesif bozukluk için gittim erkek doktor daha iyi oluyor bayanlardan ömer faruk aslaner emeklide olmuş olabilir adam 35 yıllık doktor.

Yorum

paranın gözü kör olsun paran olacak ki özel hastaneye gidesin allah kahretsişn...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hatice23 View Post
                              obsesif bozukluk için gittim erkek doktor daha iyi oluyor bayanlardan ömer faruk aslaner emeklide olmuş olabilir adam 35 yıllık doktor.

ismini randevu listesinden görmüştüm sanki.iki tane ömer ismi vardı...

Orjinal yazı sahibi: KARASU View Post
                              paranın gözü kör olsun paran olacak ki özel hastaneye gidesin allah kahretsişn...
                              aynen öyle,allah kahretsin... Televizyonda güzel güzel konuşuyorlar,insan gaza geliyor,bir an önce görüşmek istiyor,kimileri için hiç birşey ama seansı 350-400 lira ne demek yahu!...

Yorum

İşleniyor...
                              X