Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hayak kırıklıkları

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• hayak kırıklıkları

ya bu acımasız hayatta en acı şeyde ölme özgürlüğünüzün olmayışı ve bunu bile bile acı içinde umut ve sabır karışımı inançla yaşamaya mecbursunuz.keşke ölme özgürlüğümüz olsa

O kadar çok özgürlüğümüz var ki.Senin sahip olmak istediğin özgürlükse diğer hepsini çöpe atıyor.
    Kaldı ki öyle bir seçim yapabilme özgürlüğün de var.

Yorum

bu konuda özgürsün.istediğin an gerçekleştirebilirsin.

ama bir ardına bak.geride kalanlara bıraktıklarına.bunu bir kez olsun bile aklına getirmeyen varmıdır.ben de düşündüm.hemde artık dayanamıyorum dediğim zamanlarda.

hiç bişeyde olmadı herşey gelip geçti geçecek de.biraz sabır.
      bu da geçer....

Yorum

sevgili butu ne oldu sana böyle hani nerde bize umut veren kardeşimiz bu imtihana dayanmalısın kendini üzme

Yorum

inanın ölmek daha çok acı verir insana Peygamber efendimiz(s.a.v.) de söylemiştir bunu en hafif ölüm bir yün yumağından iğne çeker gibidir...iğne yünden çıkarken hiçmi yünden parçalar koparmaz demiştirki...
          ki İbrahim(a.s) a Azrail ölüm anındaki yüzünü gösterdiğinde bayılmış ve uyandığındada en günahkar kişiye hiç acı vermeden sadece kendini göstersen daha bişey yapmana gerek yok...demiştir..

işte beni intihardan vazgeçiren bazı cümleler bunlar...
          eskiden ölmek için dua ederdim Allah bütün duaları kabul eder ama ya mutlu biyuvam varken çocuklarım varken gelirse ölüm...zamanını obelirler ohaldde dua ederken bile çok dikkatli olmak lazım...öyle nasıl olacağını bilmediğimiz şeyleri istemeyelim Rabbimizden..

ben artık ümitli olucam canım yanmasın diye çabalicam...başka yolu yok...

Yorum

Re: hayak kırıklıkları

Orjinal yazı sahibi: BUTU
            ya bu acımasız hayatta en acı şeyde ölme özgürlüğünüzün olmayışı ve bunu bile bile acı içinde umut ve sabır karışımı inançla yaşamaya mecbursunuz.keşke ölme özgürlüğümüz olsa
            dünya da insan kalmazdı be butu..her acı çeken ölseydi özgürce..yaşamaya mecbur değiliz..ama kendimizi mutlu etmek zorundayız bize kimse yardım etmese de..dünya dediğin ne ki?dünya herbirimiziz..hangimiz ölürse bir dünya eksiliyor aslında..seni üzen şeyler ne bilmiyorum ama belki birgün geçer belki bir an geçer..beklerken sabretme kalk birşeyler yap..ne canını sıkıyorsa git ve düzelt..düzelmiyorsa da o aksaklıkla yaşamaya bak..ölsen birşey olmaz..yani dünyaya bir şey olmaz..olan senin dünyana olur..yerini sağlamlaştır..herkes kadar hakkın var mutlu olmaya..hakkını söke söke al...çünkü bunu senin kimse yapmaz..acımasızca evet ama gerçek bu...elinden gidenleri boşver kalanların tadını çıkar..git bir pizza ye bir film izle bir çocuğa çikolata ver bir insana umut ver birilerinin sana ihtiyacı olsun..bu yaşamak için fena bir sebep sayılmaz bende nefret ediyorum burdan seçme hakkım olsa bende ölürdüm herhalde..ama yoksa da ben de bu dünyayı sömürmeden gitmem arkadaş..alabildiğim kadar deniz havası atabildiğim kadar kahkaha bakabildiğim kadar orman sevebildiğim kadar insan ıslanabildiğim kadar yağmuru yemeden gitmem..

Yorum

saol hale :lol:

Yorum

butu ya zaman zaman olur böyle sıkıntılar bende aynen senin gibi oo çok istedim an be an ölümü ama ölüncede bitmiyo ki bunun bi de öbür dünyası var dimi :roll: orda sorgu sual en iyisi boşver ya nasıl olsa ölecez habirgün önce ha birgün sonra :roll:
                şimdi o sevdiğim ışıklı yolu yalnız mı yürüyeceğim

Yorum

İşleniyor...
                X