Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bilgisayar,telefon,sosyal ağlar gibi şeylerden nasıl uzak kalınır?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bilgisayar,telefon,sosyal ağlar gibi şeylerden nasıl uzak kalınır?

tamamen boş vaktimi böyle şeylerle harcıyorum.bütün gün hiçbir şey yapmıyorum nerdeyse.o forum senin bu forum benim...artık sanal arkadaşlıklar kurmak istemiyorum.uzak kalmak istiyorum ama canım sıkıldığında geldiğim yer yine burası.telefonu bile kullanmak istemiyorum artık.ne yapmalıyım uzak kalmak için?sanki imkansız gibi...
    'hayatını bir vehme kurban etti.'

bende aynen,alıskanlık içine alıyor seni kurtulmanın yoluı baska ugraslar bulmak sosyalleşmek gercek dünyada ama,cepte pc de diyil.okumak gezmek arkadas edinmek

Yorum

bende bu ara nette takılmayı
      netten bişeyler izlemeyi çok seviyorum

arkadşalarla takılmak sıkıyor
      aynı yerler, aynı muabbetler
      belki oratm değiştirmmem gerekiyor

Yorum

harika bir konu..
        Bu da başlı başına bir rahatsızlık..
        kabul edebiliyor olman bile bir farkındalık üzerine gitmelisin...
        Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

dersaneden bir hocamız, ev içindeki bir tartışma anında sinirlenip televizyonu camdan aşağı artmış. " sonra baktık iyi oldu, evdekilerle muhabbetimiz arttı" diyordu

biraz koşullarını bilmemiz lazım, çalışıyor musun yoksa hep evde misin vs. bilmiyoruz ama genel olarak bir kaç fikir söyleyeyim yine de. eve gelince telefonu çıkar masaya bir yere koy. bir yerde dursun öylece, çalarsa zaten duyarsın, mesaja biraz geç yanıt versen de sorun olmaz yani odadan odaya geçerken bile sürekli telefonu yanında taşımak gibi bir durumun olmasın. eğer varsa odandan bilgisayarı çıkar. odanı temiz ve ferah bir yere dönüştür. bir iki saksı çiçek al. havanın temiz olduğu saatlerde odayı havalandır vs. yani odan vakit geçirmek isteyeceğin hoş bir mekana dönüşsün. bu işleri yaparken ve diğer zamanlarda da hafif, mutlu müzikler aç. ve seveceğin türde bir kitap okumaya başla. her gün düzenli olarak oku. yarım saat olur bir saat olur ama mutlaka oku, bu senin kendine ayırdığın, sakin ve huzurlu bir zaman olmuş olacak (:
          onun dışında ev işleriyle ilgilen, artık kek yapmak olur yemek yapmak olur vs. yani pc'yle oyalanmak evle ilgilenmene ve kişisel bakımına engel olmasın. tabi pc'yi tamamen de hayatımızdan çıkaramayız. bunun günde ne kadar süre olacağı ile ilgili de kendine esnek bir program yap. illa bir yere yazarak katı kurallarla değil. mesela günde 2 saati geçmesin pc işleri dersin, sonra 3 saat olur problem değil. ama 4-5 diye giderse bu fazla bir aşım olur bunun önüne geçecek kadar kafanda bir plan olsun yeter. böyle işte. yani pc'ye girmeyeceğim diye kanepede boş boş oturacak olursan 10 dk'da sıkılır yine girersin bu yüzden vaktini böyle güzel şeylere ayır. ara sıra film de izle mesela.

Yorum

Bence bu saydıklarınızdan uzaklaşmanıza gerek yok.Kontrolü elimizden bırakmadan,bilinçli kullanmak gerekiyor.Televizyon ve bilgisayarın aile içi iletişimi kopardıgı ve komşuluk ilişkilerini bitirme noktasına getirdiği bariz ortada.Ama günümüzde artık bunlardan kopmak imkansız en azından kontrol altında tutmayı başarabilmek gerek.Hani askerliği saymazsak hayatımda sadece 1 ay teknolojik herşeyden uzak kalmayı başardım.O 1 ayı denizde,ormanda tam anlamıyla dogada geçirdim ve hayatımın en huzurlu günleriydi...
            Geçen sene çok kibirliydim ama bu sene mükemmelim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: adamgibiadam View Post
              Bence bu saydıklarınızdan uzaklaşmanıza gerek yok.Kontrolü elimizden bırakmadan,bilinçli kullanmak gerekiyor.Televizyon ve bilgisayarın aile içi iletişimi kopardıgı ve komşuluk ilişkilerini bitirme noktasına getirdiği bariz ortada.Ama günümüzde artık bunlardan kopmak imkansız en azından kontrol altında tutmayı başarabilmek gerek.Hani askerliği saymazsak hayatımda sadece 1 ay teknolojik herşeyden uzak kalmayı başardım.O 1 ayı denizde,ormanda tam anlamıyla dogada geçirdim ve hayatımın en huzurlu günleriydi...
              Kesinlikle katılıyorum Bunlardan nasıl uzaklaşırım bir çözüm değil.Çünkü esas sorun bu değil.Telefona,internete bağımlı olman sadece sorun nedeniyle ortaya koyduğun davranıştır.Anlatabildim mi Sence neden içine kapandın bu kadar?

Yorum

Öncelikle Problemm'e katılıyorum.Eger pcden uzak kalmak istiyorsan sosyallesmen gerekli.Bir kursa katılmanı tavsiye edebilirim.Arkadasların varsa sürekli görüşmelisin ki yarın bir gun bir derdin oldugunda yardımına koşacak insanların olması insana özgüven verir.Bugun arkadasın arabasıyla bayagı bir gezdik,eskiden okudugum liseye gidip ögretmenlerle görüştük eve yeni geldim az sonra bir abimin yanına gidicem yalnız kaldıgı için.2 yıl önce pc basından kimse kaldıramazdı beni ama hepsi boş, bir zaman sonra sen de farkına varırsın.Eger pc basında faydalı işler yapmak istiyorsan genel kültürünü geliştirmelisin.Ama dediğim gibi asıl hayat dısarıda deva ediyor.tv ve pc aptal kutusudur.

Ben sosyal fobi hastasıyım ama 2-3 gündür eve ugradıgım yok, sürekli degişik insanlarla degişik yerlerdeyim.Özgüvenım yerine gelyor yavas yavas
                ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
                  devam et kirli doğru yoldasın....
                  bundan sonra böyle hacı fena planlarım var anlatırım bir ara
                  ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sosyalfobik24
                    denediğin bu yollar, geçen yıl benim tarafımdan denenmiştir )),, uygulanabilir.. durma,,
                    ben de bu hastalıgın üstesinden gelmezsem bana da kirli demesinler ;D
                    ALL COPS ARE BASTARDS !

Yorum

İşleniyor...
                    X