Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Toplumumuz erkekleri neden sorunlu hale geldi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Toplumumuz erkekleri neden sorunlu hale geldi?

erkeklerin bir şekilde yozlaştırılması, pasifleştirilmesi ve bizden önceki kuşakta yetiştirilme sorunları olduğunu düşünüyorum.

cocuklarına ilgisiz baba,
    15-20 yaşlarındaki çocukların akılalmaz rahat ve olumsuz yaşaması,
    boşanma sorunları,
    sevgilisini kıskanmayan erkek,
    olgunlaşamayan erkekler,

sizin bu konuda düşünceniz nedir. erkekler iyi olsa bir nebze sorunlarımız azalırmıydı?
    Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

kızlarda sorun yokmu acaba

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tavşan View Post
      kızlarda sorun yokmu acaba
      bu konu erkekler için kızların sorunları ile ilgili başlığıda siz açın bu arada bende erkeğim Lütfen kadın erkek meselesi olması..

Yorum

ben kızım erkek değilimmm
        ama kızlarda daha çok sorun varr
        onların yetiştireceği , çocuklar nasıl olur beilmeme

kadın erkek meselesi olacağını nerden çıkardın , onu çözemedim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tavşan View Post
          ben kızım erkek değilimmm
          ama kızlarda daha çok sorun varr
          onların yetiştireceği , çocuklar nasıl olur beilmeme

kadın erkek meselesi olacağını nerden çıkardın , onu çözemedim
          yok senin yaklaşımından çıkarmadım, sen güzel konuşursun da fırsatçılar var (bu forum için 1-din, 2- kadın-erkek meselesi)

kadınların sorunları olabilir ama onun temelinde de Erkekler olduğunu düşünüyorum.
          güçlü bir baba bence evini toparlar, çocuklarını yetiştirmede de etkindir.

Yorum

sanırım ekonomık sorumluluklar agırlasan hayat sartları yanı rahatlama ortamı yok avrupada her sene bellı bır dönem tatıle gıtmlerı ıcın aıleler yönlendırılırken bızım ınsanlarımız karnını zor doyuruyor nasıl aılesını alsında keyfınce tatıl yapsın bu sefer beyın psıkolojı sarsılmaya baslıyor tedavısı yapılmayan farkında olunmayan depresıf hastalılarla yasıyor ruh çöktukce çökuyor artı cok fazla cınsel durtuler olusmaya basladı herseyın etkısı var yasam seklımız külturumuz yozlasan degerlerımız sinir küpune dönmus bır toplum patlamaya hazır ınsanlar sureklı zarar vermeye basladık yasamımıza ama arastırmalara göre evet erkeklerde olusan bu degısımler kadınlara oranla cok cok fazla tabıkı bu toplumun bu sekılde bır çökusu varsa sebeblerı arastırılmalı cıddı br boyut almıs durumda

Yorum

oki ............

Yorum

Herkesde sorun var.
                Eskiden ailenin 15-20 tane çocuğu olurdu. Çocuk sorumlulukla büyürdü.
                Şimdi tek çocuk iki çocuk. Kafalarında ana bakar baba bakar. Yetiştirilirken dünyanın en kıymetlileri.

İnsanlarla hayvanların farkını sorarlar aslında cevap bellidir. İnsanlar bir hesap makinesine, hayvanlar ise beyne sahiptir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Zemheri
                  Davşan kardeş şansına küs sende erkek olaydın yazabilirdin bu konuya (: phatalogyst; Benim anlamadığım kadınlar sorunlu ise onun temelinde neden erkek yatıyor?
                  erkek yapı ve yaratılış gereği daha güçlü daha realist olan taraf olmalıdır. Kadınlar duygusaldır. psikolojik çöküntüleri fazladır. (özel dönemleri en somut örnektir.) Bu yüzden erkeğin pasifize edilmesi, gücünün ve değerlerinin elinden alınmasının bazı şeylerin çöküşüne yeterli olduğunu düşünüyorum.

Yorum

İnsan başıboş kalmamalı, rastgele yaşamamalı, amaçsız yaşayan insanların sınırları olmuyor ben şunu yapsam ayıp olur bana yakışmaz diye düşünmüyor. toplumda hayat amacı olmayan bir çok insan olunca bunlar birbirini olumsuz etkiliyor giderek geleneklerini göreneklerini kendi aile yapılarını bile yabancılaşıyorlar. Sonuç ise sorunlu toplum oluyor.
                    Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sf&sf
                      ülkeyi genelde yabancı filmler ve masonlar bozdu.

geçen bi arkadaşıma mini etekle dolaşan daha önce yüzlerce kişiyle beraber olmuş bi kadınla evlenirmisin dedim, evet ne olacakki? dedi.
                      pardon ama bu dusunceye katilmiyorum..kimsenin bedeninden bir baskasi sorumlu degildir..mini etek de giyer, istedigiyle de birlikte olur..toplumun ahlaki degerleri kisinin ahlaki degerlerinin önüne gecmemeli bence..onemli olan duygulari kirlenmesin, kalp kirmasin, merhametli, kalbi temiz olsun..bedeni temiz kalmis, ruhu kirlenmis olacagina, kalbinde fesatlik, aklinda hinlik olacagina..evlilik el degmemis bir bedenle yurumuyor malesef..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sf&sf
                        Ama Türk toplumunun özünde evlenmeden yüzlerce kişiyle yatmış bir kadının kalbi temiz değildi. Benim içinse hala değil.

turk toplumunun dusuncesine sıkısmıs kalan insanlar zaten bence de birbirleriyle evlensinler, lutfen basklarini da zehirlemesinler..her dusunce gelisime acikken, tabu haline getirilmis ahlaki degerleri oldugu gibi kabul etmeyelim, az irdeleyelim derim ben..ama yine de sizin dusuncenizdir saygi duyarim, benm dusuncem ise bu sekilde..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: minaa View Post
                          turk toplumunun dusuncesine sıkısmıs kalan insanlar zaten bence de birbirleriyle evlensinler, lutfen basklarini da zehirlemesinler..her dusunce gelisime acikken, tabu haline getirilmis ahlaki degerleri oldugu gibi kabul etmeyelim, az irdeleyelim derim ben..ama yine de sizin dusuncenizdir saygi duyarim, benm dusuncem ise bu sekilde..
                          mina sana birşey sorucam. örnekten yola çıkıp ona cevap vermiştin. 100 adamla yatmış bir kadının sence psikolojisi sağlıklı olabilecek mi? ben senin demek istediğinide anladım tabi yobazlaşmasın kimse ama belli değerlerimizi de kaybetmeyelim derim.

Yorum

sadece erkekler değil, toplumcak yozlaştık bir taraf değerlerini kaybetmiş, bir taraf değer diye yobazlığa sarılıyor.

Yorum

100 erkekle yatmis lafini farazi kabul ettim öncelikle..genelde bu tarz sayilar belirtiriz örneklerle ilerlerken..100'dur, 50'dir, 150'dir..ben sayiya degil, soylenmek istenene yorum yaptim..evlenmeden once baskalariyla birlikte olmus kadin algisiyla yaklastim, ustune bir de mini etek giyen nitelemesiyle desteklenince yorumlarim bu sekilde oldu ve hala daha oyle..bastirilmis duygulariyla yasayan insanlarin ahlaki degerleri saptirdigini düsünüyorum..evrensel ahlak degerlernine ise hic girmeyelim, allah askina ne alakasi var bu konunun onunla..bi kere evrensel kelimesi bile tum insanlarin kabul ettigi anlamina gelir, bu platformda bile biz birbirimizle ayni goruste olmadiktan sonra tum evrenin ahlaki degeleri bu sekildedir yorumu yanlis olur.

Yorum

İşleniyor...
                              X