Duyuru

Collapse
No announcement yet.

nisanlimin annesi burnunu her seye sokuyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• nisanlimin annesi burnunu her seye sokuyor

ben rahatima duskun adamim boyle olmaz ki evlenmem daha iyi

en sonunda dayanamadim teyze seninle degil kizinla evlencem cok istiyorsan seninle evlenim dedim demez olaydim kiz da tavir aldi isler sarpasardi napcam ben((((

Şaka mı ciddi mi anlayamadım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: coffee View Post
      Şaka mı ciddi mi anlayamadım
      ciddi. dilimi tutamiyorum ben((

Yorum

Orjinal yazı sahibi: schrödingerinkedisi View Post
        ciddi. dilimi tutamiyorum ben((
        Aslında çok iyi yapmışsın Ama bu kadar ağır konuşmasaymışsın keşke...Hay Allah'ım alemsin..''Kendimde değildim,ne dediğimi bilmiyorum ben'' de Sonra da eklersin ,ama teyze sen de çok karışıyosun be!İki kişiye bir börek sana ne gerek!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: coffee View Post
          Aslında çok iyi yapmışsın Ama bu kadar ağır konuşmasaymışsın keşke...Hay Allah'ım alemsin..''Kendimde değildim,ne dediğimi bilmiyorum ben'' de Sonra da eklersin ,ama teyze sen de çok karışıyosun be!İki kişiye bir börek sana ne gerek!
          laftan anlamaz ki zaten ben nisanlimin oz annesi olmadigindan supheleniyorum cadalozun teki ozur dileyecem de nisanlim da benimle küstü bu olaydan sonra(( nisanlima dicem zaten annen bi koca bulsun evlensin evlilikte de bizi rahat birakmaz ben de tam aksi bana hicbir sekilde karisilmasina hayatima burun sokulmasina katlanamiyorum boyle durumlarda kendimi kaybediyorum.

Yorum

Sen bunları söylersen seni temelli terkedebilir,ya alttan alacaksın bir de özür özür dileyeceksin(işine gelmeyeceğini tahmin ediyorum) veya gözünü karartıp içinden geçeni söyleyeceksin.Bazen sevdiğinin iyi olması için fedakarlık yapman gerekebilir,ancak bu durum senin kişiliğine,benliğine dokunuyorsa da kimseyi kandırmanın lüzumu yok.Nişanlının da senin bu rahatsızlığını minimize etmek için fedakarlık yapması gerekiyor tabi.Ne de olsa onun annesi ve elini taşın altına koymak zorunda olan da o.

Yorum

O teyzenin yerinde olsam, Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de söyleyene bakarım adam mı diye.. derdim. İnsan sevdiği kişinin annesine istersen seninle evleneyim dermi yahu?? Terbiyesizliği marifetmiş gibi destekleyenleride kınıyorum..

Bu arada, rahatına düşkün biriysen evlenme daha iyi.. Evlilik sorumluluk ister, bazı alışkanlıklarından, lükslerinden taviz vermen gerekicek, yapamacaksan kızın günahına girme bari.
              Last edited by Giray; 29-11-2012, 06:56 PM.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Giray View Post
                O teyzenin yerinde olsam, Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de söyleyene bakarım adam mı diye.. derdim. İnsan sevdiği kişinin annesine istersen seninle evleneyim dermi yahu?? Terbiyesizliği marifetmiş gibi destekleyenleride kınıyorum..

Bu arada, rahatına düşkün biriysen evlenme daha iyi.. Evlilik sorumluluk ister, bazı alışkanlıklarından, lükslerinden taviz vermen gerekicek, yapamacaksan kızın günahına girme bari.
                dostum sakin ol. duz mantikla algilama soyledigimi. sinirden oylesine soylenmis bir soz. altinda baska bir sey arama.

Yorum

cevaplar icin tskrlr arkadaslar. ben bu konuda cok hassasim. biri birakin hayatima burnunu sokmayi bana iyilik etmek icin bile hayatima mudahele ederae cildiriyorum. yapim bu. degisemem. simdiden tavrimi koymasam icime atsam sonradan daha kotu patlarim. ben buyum. kizi da annesini de kandirmanin alemi yok. melek gibi olup evlilikten sonra degisecegime bastan itibaren ayni kisi olmayi tercih ederim. bu arada nisanlimla baristik simdi annesinin gonlunu nasil alcam onu bulmaya calisoyoruz.

Yorum

klasik gelin kaynana profili...

Yorum

ben rahatima duskun adamim boyle olmaz ki evlenmem daha iyi

en sonunda dayanamadim teyze seninle degil kizinla evlencem cok istiyorsan seninle evlenim dedim demez olaydim kiz da tavir aldi isler sarpasardi napcam ben((((
                      Anasını kıskanmış. Saka yaptım deseydin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tytoV View Post
                        Anasını kıskanmış. Saka yaptım deseydin.
                        kizla baristik. senin bu patavatsiz yonunu cok seviyorum dedi ve kollarima atildi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: RecepSolar
                          Bu tür konular genel bir sorundur. Her insanın içinde bulunduğu durumuna göre karşısındaki kişi ile iletişimdeki şartlara göre öfke , kin , nefret vb gibi olumsuz duygular olabilir.

Mesele bunu karşı tarafa yıkıcı olmadan ifade edebilmektir.

Bu arkadaşımızın konusunu ve söylediği sözü istersek yumuşatabiliriz ve önemsiz hale getirebiliriz , istersek en üst noktaya kadar çıkarıp çok kötü hayatta hiç söylenmemesi gereken dünyanın sonuymuş gibi bir söz halinede getirebiliriz.

Arkadaşımız kendisinde yazdığı gibi , kendisine iyi niyetle olsa bile tavsiye verilmesine kızan bir yapısı , kişiliği var. Gerçi kendisine tavsiye veren kişileride ayırt edebilecek ve kişisine göre tavrını belirleyecek düşünceye sahip olduğunu tahmin ediyorum.

Yaptığını kısaca
                          "ağzından çıkanı kulağın duymaması" olarak tabir edebiliriz.
                          Patavatsızlık olarak tabir edebiliriz.

Böyle bir sözü art niyetle söylemesine zaten imkan yoktur. O sözle demek istediği
                          - "bana çok fazla karışma , rahatsız oluyorum, " demek istiyor ama bunu bu şekilde değilde , farklı bir şekilde ifade etmesi iyi olmamış.

Dediğim gibi hepimizin aslında içinde bir öfke duygusu vardır ve bunu dolaylı yollardan , dolambaçlı yollardan anlatmak yerine direk kızgınlığımızı belirterek , karşı tarafa hakaret ederek , aşağılayarak , tabiri caiz ise

-sen kimsin lan
                          - ne diyorsun sen ya
                          - kaç kuruşluk adamsın ,
                          - senden banane ,
                          - kes sesini traş yapma
                          - sana mı sorucam lan
                          vb daha sonrasıda konuşma uzarsa daha ağır hakaretler , küfürler ile ifade etme eğilimi vardır. Konu dahada uzarsa iş kavgaya gidecektir başka yolu yoktur.

Benim içimde hiç böyle duygular yok diyen olursa yalan söylemiş olur. Her insanın içinde sorunları en kısa kestirmeden çözme eğilimi vardır. Örnek hiç kimse bir taksiye bindiğinde en uzun yolu tercih edipte daha fazla para vermeye ,yolu uzatmaya yanaşmaz.

En kısa kestirme yolu ise bu tür eylemler olarak görürürüz.Ama tabi insanlarla iletişime uyarladığımızda bu yanlıştır. Çünki insanlar duyguları olan canlı bir varlıktır.

Bu tür olumsuz durumlarda karşı tarafı fazla yıkmadan , ezmeden , aşağılamadan duygularımızı ifade edebilme yeteneğine sahip olmamız gerekir.

Genelde zaten bunu yakınlarımıza veya iletişimde bir şekilde zorunlu olduğumuz kişilere kızgınlık ve öfke duygularımızı dolambaçlı yollardan yaparız.

Bize biraz uzaksa , bir daha iletişime geçme ihtiyacımız bile yoksa , direk yukarıdaki gibi ifade etmeye çalışırız.

İşte burada insan eğitilmelidir.

Bu tür yıkıcı ve karşı tarafta iticilik , iğrençlik uyandıran sözler ile değilde daha farklı yollarla kızgınlığımızı , olayın hoşumuza gitmediğini ifade etmemiz gerekir.

Böyle bir durumda ifade edilmesi gereken ;
                          Kızların annelerine , dolayısı ile anne diyoruz.

-Anne bu konuda ben senin gibi düşünmüyorum. Şu şu olayda senin müdahale etmene gerek yok. Nişanlım / eşim zaten benim için dünyanın eşi benzeri bulunmayan çok değerli ve kıymetli bir mücevherdir.

Ben zaten bu konuları düşünüyorum ve daha iyi olmaya çalışıyorum. Sen o konuda sıkma canını ama seninde önerini elbette düşüneceğim.

vb gibi sözlerle karşı tarafa kendisine fazla karışılmasından hoşlanmadığınızı belirtebilirsiniz.Gene hala çok karışıyorsa dinler gibi yapıp hiç bir şey söylemezsiniz gene kendi bildiğinizi yaparsınız.

Anne olan kişiye bu tür konuştuğunuzda
                          - tamam bu ne yaptığını biliyor der fazla karışma eğilimine girmez. Sadece arada bir kontrol eder. Varsa tavsiyeleri dinlenir.Sonuçta o da kızının iyiliğini ister.

Diğer konular ise evlilik sorunlarına girerki

kadının kocaya karşı sorumlulukları ,
                          kadının evine karşı sorumlulukları,
                          kadının dinine karşı sorumlulukları,
                          kadının komşularına karşı sorumlulukları,
                          kadının eşinin anne ve babasına ve diğer aile fertlerine karşı sorumlulukları ve iletişim türleri.

kocanın eşine karşı sorumlulukları
                          kocanın evine karşı sorumlulukları,
                          kocanın dinine karşı sorumlulukları,
                          kocanın komşularına karşı sorumlulukları,
                          kocanın eşinin anne ve babasına ve diğer aile fertlerine karşı sorumlulukları ve iletişim türleri.

vb evlilik sorunları zaten başlı başına bir kitap olacak konular , onlarda ileride çözümlenecek şeyler.
                          Zaten bu tür sorunlar çözülemediğinde genel olarak boşanma eğilimine giriliyor.

Böyle bir durumda ise anneye
                          - kusura bakma nişanlığımıza vb bazı olaylara biraz fazla karıştığını düşündüm , sana bunu düzgün ifade etmek isterken yanlış bir şekilde ifade ettim. kalbini kırdı isem özür dilerim.
                          vb denir konu kapanır.

İçimizdeki olumlu ve olumsuz duygularımızı karşı tarafa kelimeler ile ifade etmek önemlidir.

Bazılarına laf ebeliği gibi gelsede hepimizin içinden direk yukarıda saydığım yıkıcı , aşağılayıcı gibi ifadeler etmek geçsede biraz eğitimle bunun üstesinden gelebiliriz.

Mesela birisine ürün verirken ürünü almıyorsa veya beğenmedi ise
                          - başka ürün mürün yok kardeşim hadi güle güle almıyorsan alma ,
                          - almayamı geldin yoksa bakmayamı geldin ,
                          demek var
                          - onun yerine şu benzer ürünlerimiz var ,
                          - elimizde şu an o üründen yok ama isterseniz 2-3 gün sonra getirtebiliriz vb demek var.

Karşı taraf size ne derse desin , laf ile söz ile durumun düzelmeyeceğine inanıyorsanız , bazen karşı tarafla hiç konuşmamak , onu önemsememek ve muhatab olmamakta en güzel ifade biçimidir.

Yok ben bunları yapamam içimden geldiği gibi herşeyi söylerim, yaparım ederim diyorsa bence o kişiler evlenmemelidirler.

Hatta öyle kişiler işyeri bile açmamalıdır işyeri ben her türlü para kazanırım dese bile , müşterisi ile iletişim bozukluklarından , ürün aldığı yerler ile iletişim bozukluklarından her türlü kesin ve kesin işyerleri batar.

Biraz zor oluyor ama çabalayınca , bir kişi , insanlarla seviyeli tartışma , olumlu veya olumsuz duygularını düzgünce ifade edebilme yeteneğine sahip oluyor.
                          recep solar dusunduklerini kisa bir sekilde aktarabilmeyi ogren.

Yorum

kizla baristik. senin bu patavatsiz yonunu cok seviyorum dedi ve kollarima atildi.
                            Umarım ilerde de sever bu yönünü ...
                            GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

recep solar dusunduklerini kisa bir sekilde aktarabilmeyi ogren.
                              Bu kısa halide olabilir.

Yorum

İşleniyor...
                              X