Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Her işi ters giden adam ve her işi yolunda giden adam.

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Her işi ters giden adam ve her işi yolunda giden adam.

  Hayat. Piyango gibi. Kimine elma, armut, fındık, fıstık, ceviz, kebap yedirirken kimine de çürümüş ve bozulmuş yemekler sunan hayat.

  Etrafınızda görürsünüz işleri yolunda gitmeyen insanlar vardır ve yine etrafınızda işleri kusursuza yakın bir derecede yolunda giden insanlar vardır.

  Örneğin ben işleri yolunda gitmeyen insanlar sınıfındayım.

  Peki nedir bu işleri yolunda giden insanlar ve nedir işleri yolunda gitmeyen insanlar ?

  __________________________

  1) İşleri yolunda giden insan ilk olarak ailesi ve özellikle babası tarafından çok fazla sevilen ve sayılan ve önemsenen insandır. Yani birinci madde aile ve özellikle aile reisi tarafından sevgi ve saygı görülen kişi olmanızdır. Örneğin ne yaparsanız yapın aileniz arkanızdadır özellikle babanız arkanızdadır. "Üniversite okumuyorum" derseniz okumazsınız, "Üniversite okuyorum" derseniz de okursunuz. İş kurmak isterseniz babanız ve aileniz her türlü imkanlarıyla arkanızdadır ve projenize saygılıdır ama erken yaşta çalışmak isterseniz de çalışırsınız; yine aileniz arkanızdadır.

  İşleri yolunda gitmeyen insan ise ailesi ve özellikle babası tarafından sevilmeyen ve sayılmayan ve önemsenmeyen insandır. Örneğin ne yaparsanız yapın aileniz arkanızda değildir özellikle babanız arkanızda değildir. "Üniversite okumuyorum" deseniz evlatlıktan reddedilirsiniz belkide. Ve yine belki "üniversite okumak istiyorum" deseniz "okuyanları da göüyoruz, imkanımız yok seni okutamayız" tarzında bir cevapla karşılaşabilirsiniz. İş kurmak isterseniz babanız hiçbir türlü arkanızda durmaz hatta işinizi baltalarcasına konuşmalar yapar size ve sizin projeniz babanıza göre tam bir fiyaskodur. Erken yaşta çalışmak isteseniz de çalışamazsınız.

  _____

  2) İşleri yolunda giden insan ikinci olarak iş hayatında ve maddi birikim anlamında müthiş başarılı bir insandır. Erken yaşta çalışmak istediği ve zevkle çalıştığı bir iş bulur. Kısa bir zamanda altına arabasını çeker. Akranları aylak aylak gezerken o çoktan arabasını almıştır ve iş hayatında da merdivenleri başarıyla tırmanmaktadır.

  İşleri yolunda gitmeyen insan ise iş hayatında ve maddi birikim anlamında müthiş başarısız bir insandır. Üniversite mezunu olsa dahi kafasına göre bir iş bulamaz. Bulduğu işlerde tutunamaz. Bulduğu işler hep fiyasko işlerdir. Ve lise mezunu akranları dahi düzenini oturtmuşken o hala kara kara iş aramaktadır.

  _____

  3) İşleri yolunda giden insan üçüncü olarak da aşk hayatında müthiş başarılı bir insandır. Lisede en güzel kızlarla çıkar. Üniversiteye gelince en güzel bir kızı kapar ve onunla ciddi anlamda evlilik planları yapmaya başlar. O müthiş güzel kızla ayrılsa bile hemen akabinde yine çok güzel bir kız bulur ve o kızla evlenir. Ve güzel eşi tarafından inanılmaz derecede sevilir. Evleri güzeldir, eşyaları güzeldir ve cinsel hayatları inanılmaz derecede güzeldir.

  İşleri yolunda gitmeyen insan ise hayatı boyunca karşılıksız aşklar yaşamıştır. Hayatı boyunca sevilmemiştir hiçbir kız tarafından. Yani onun aşk hayatı öylesine bir karabataktır ki ve karabasandır ki evlilik mümkün değildir ona göre. Üniversitede dahi bir kız arkadaşı olmaz. Şaşkaza evlense bile evlilik hayatı berbattır. Cinsel hayatları yoktur.

  ______________________________________

  Bu kadar.

 • #2
  İrfan, 28 yaşında, güvenlik görevlisi.

  İrfan 23 yaşında güvenlik görevlisi olarak işe başladı. Hayatı boyunca hep güzel kızlarla çıktı. Şu anda çok güzel bir kızla müthiş bir ilişkisi var. İrfan'ın BMW'si var. Yakında Honda Civic alacak. Sevdiği işi yapıyor. İrfan'ın babası daima arkasında. İrfan her işi yolunda giden bir adam.

  ______________________

  Emrullah, 28 yaşında, üniversite mezunu, işsiz. Emrullah hala iş bulamadı. Çevresinde ki herkes ona "iş bulabildin mi?" diye sorular yöneltiyor. Emrullah iş bulamıyor. Emrullah hayatı boyunca babası tarafından sevilmedi. Babası Emrullah'a hiçbir zaman güvenmedi. Emrullah hayatı boyunca hiçbir kız tarafından sevilmedi. Hayatı boyunca sevgilisi olmadı. Emrullah her işi ters giden bir adam.

  ______________________

  Murat

  49 yaşında, mali müşavir, evli. Murat hayatı boyunca çalıştı ama sevdiği işi yaptı, serbest muhasebecilik yaptı yıllarca. 23 yaşında evlendi. 24 yaşında otomobil sahibi oldu. Hiç kimsede otomobil yokken o otomobil sahibi oldu. Hanımı inanılmaz güzeldi. Şimdide çok çok güzel bir hanım. Ve hanımı Murat'ı deliler gibi severek evlendi ve hala çok seviyor Murat'ı. Murat'ın hanımıyla inanılmaz bir cinsel hayatı var. Murat hayatı boyunca babasının desteğini gördü. Babasıyla müthiş anlaşırlardı. Babasıyla saatlerce sohbet ederdi. Ve babası Murat'ın diğer kardeşleriyle hiç ilgilenmezken Murat ile özel ilgilenirdi. Ayrıca Murat şu an milyonluk bir adam oldu. Üç iş birden yapıyor. Murat her işi yolunda giden bir adam.

  ___________

  Seval, 30 yaşında, kuaför. Seval erken yaşta bir kuaförün yanına girdi çalışmaya. İşi kısa zamanda kaptı ve kendi yerini açtı. Kısa zamanda tabiri yerindeyse köşeyi döndü, Altına en mükemmelinden bir jip çekti ve en mükemmelinden bir tripleks ev aldı kendine. Seval çok yakışıklı bir adamla aşk yaşamaya başladı. Adam sırılsıklam aşık Seval'e. Ve sıkı durun Seval'e aşık olan adam işadamı. Müthiş zengin bir adam. Seval'in babası Seval'i hep desteklemiş ve çok aşırı derecede sevmiştir seval'i. Seval babasını babası da seval'i taparcasına sever. Babası Seval'le saatlerce sohbet eder mesela. Ve yeni başlayan ilişkisinde de Seval adına çok mutlu. Seval'de her işi yolunda giden bir insan.

  ____________

  Meltem, 26 yaşında, Seval'in kardeşi, işsiz. Meltem Seval'in kardeşi. Hani şu müthiş başarılı ve babası tarafından çok sevilen Seval'in. Meltem işsiz. Üniversite okudu ama işsiz. Ayrıca babası Meltem'le hiç ilgilenmemiştir. Meltem'i hiç sevmez babası. Meltem'e güvenmez. Meltem'le sohbet etmez. Meltem hayatı boyunca aşk yaşayamadı. Seval çok güzelken Meltem çok çirkin olarak geldi dünyaya. Evet Meltem fiziki olarak da çok güzel olmayan bir kızdı. Meltem her işi ters giden insanlardan.

  Yorum

  İşleniyor...
  X