Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İyiki Psikolojik Deliyim :)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• manyakk
    adlı üyemiz İyiki Psikolojik Deliyim :) konusunu başlattı

İyiki Psikolojik Deliyim :)

Evet arkadaşlar iyiki psikolojik deliyiz diyenleri buraya davet ediyorum .Bugünler elbet geçecek biz hayatı damarlarımızda akan kan gibi canlı yaşayanlarız.Sıradan değiliz düşüncelerimiz sıradan değil.Bugünler geçtiğinde sıradışılığımızı farkedecek ve şükredeceğiz.Hayatı daha iyi anlıyoruz.Kıymetini daha iyi bilecez.İster takıntı olsun ister şizofreni bizim öyle güçlü irademiz varki bizi aşmış durumda.Düşüncelerimze hakim olamıyoruz.Bu da bizi hayatın sıradanlığından ayırıyo.Ben öle pozitif yaklaşın sevgi içimizde diyen tiplerden değilim realistiğim.Hayat zor çok zor ayağa her kalktığımızda yere itilicez üstümüze basıcaklar ama biz dur bakim sen kimsinki hayat veya kişi biz neler yaşamış insanlarız vız gelirsin demesini öğrenmeliyiz ayağa kalkmalıyız tekrar.Biz istatistik değiliz.Yaşayan insanlarız yolda gördüğümüz zombilerden değiliz.Evet belki özgüvenimiz yok veya hayat çok sıradan.Ama önemli bi biyografimiz var.Sadece mücadele etmedik kendimizlede mücadele ettik.Dünya bunu herzaman bilicek.Bütün herkeze ve öncelikle kendime geçmiş olsun diyorum.Bütün iyi iş başarmış insanlar ilk kendileriyle mücadele etmişlerdir.Koca einsteinın öğrenme zorluğu denen hastalığı vardır.İlerde burdan önemli insanların çıkacağına inanıyorum.Değerini bil ve yaşat.

• schrödingerinkedisi
    replied
    hayatimin cogu stres sikinti bunalim huzursuzlukla geciyor.........yok yok boyle bir yasama sahip olmak kesinlikle berbat bir sey........

Leave a comment:

• BeyZade
    replied
    züğürt tesellisi olsada güzel bir şey .. Deliyiz

Leave a comment:

• manyakk
    replied
    Orjinal yazı sahibi: kripton94 View Post
    benim daha çok dinle ilgili takıntılar ilaç buna çare diğil bana göre ve kendimle ilgili şeyler buna nasıl çare bulabilrim sence ilaç deme kullanıyorum iyi hissetmemi sağlıyo ama düşüncelere engel diğil asıl sorun dinin karşı çıktığı şeyleri yapmam ve engel olamıyorum buda kendi içimde duygusal bir çatışmaya yok açıyo sence bu durumda napılır
    Sana şöyle diyim kardeşim düşündükçe iyice batarsın düşünme demiyorum düşün bunun saçma olduğunu kendinde biliyosun ama elinde değil düşünmek .aynısı bendede vardı düşünce geldiğinde mesela atıyorum 2000 den geriye doğru 4 er 4 er saymaya başla zamanla düşünmediğini görceksin sana bi örnek daha verim biraz garip gelcek ama biz aslında gözümüzle görmüyoruz beynimizle görüyoruz.Yani sen bişeyi gözün açık gördüğünde beyninde harekete geçen bölgeler frekanslar onu hayal etitğindekiyle onu zihninde canlandırdığındakiyle aynı.Yani binevi sen düşündüğün takıntıları yaşamıyosun sadece beynin düşünüyo.Boş bi düşünce.Herkezin gün içinde saçma sapan düşünceler gelir beynine ama sen işte bunun kendine aykırı olduğunu bildiğin için kendini suçluyosun iyice yapmamak için düşünüyosun.Tabi biz bilmeyiz ama tanrı senin ne durumda olduğunu senden iyi biliyo bunun dermanınıda biliyo.Bunun dermanı yarayı deşmemek dikkatini başka şeye vermek düşünmeyince zamanla düşünmemeye başlıcaksın.bu sana sıkıntı vercek işte olay burda kopuyo eğer sen o sıkıntınında yapay olduğunu bilirsen zamanla hiç düşünmiceksin.İlaçlar günü kurtarıyo kardeşim seratonin hormonunu arttırarak veya başka şeyler yaparak senin başka şeylere dikkat etmeni veya dikkatini dağıtmanı sağlıyor.Bunu sende yapabilirsin.Şöyle diyim beyinle ilgili belgeseller izle kuantum fiziğiyle ilgili belgeseller izle bu iişin felsefesini kap cidden çok yararlı oluyo.

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    Orjinal yazı sahibi: manyakk View Post
    Bence bu mesele yüzleşmeyle alakalı değil korkuyla alakalı biz korkuyoruz onlar korkusunu bastırıyo.Onlar bi hamle sonrasını düşünürken biz 5 hamle sonrasını düşünüyoruz.Bunu lehimize çevirmek bence bizim elimizde.Ben profesyonel takıntı hastasıyım yanında depresyon vb dolu şey var ben korktuğumu bilmiyodum .Korkularımı keşfettim daha iyi olmaya başladım.Elbet biyolojik yanıda var hastalığımızın ama beyin dediğimiz şey binevi nöronların algoritmasından meydana geliyo ben bu algoritmayı değiştirebileceğimize inanıyorum.
    benim daha çok dinle ilgili takıntılar ilaç buna çare diğil bana göre ve kendimle ilgili şeyler buna nasıl çare bulabilrim sence ilaç deme kullanıyorum iyi hissetmemi sağlıyo ama düşüncelere engel diğil asıl sorun dinin karşı çıktığı şeyleri yapmam ve engel olamıyorum buda kendi içimde duygusal bir çatışmaya yok açıyo sence bu durumda napılır

Leave a comment:

• manyakk
    replied
    Orjinal yazı sahibi: kripton94 View Post
    doğrusu ben bilmiyorum dramerin dediği ince çizginin tam ortasındayım diğer insanlardan farkımız ne anlamıyorum pek onlar bu sorunlarla hiç yüzleşmemyi seçiyolar bizde yüzleşmeyi yoksa başka şeylermi
    Bence bu mesele yüzleşmeyle alakalı değil korkuyla alakalı biz korkuyoruz onlar korkusunu bastırıyo.Onlar bi hamle sonrasını düşünürken biz 5 hamle sonrasını düşünüyoruz.Bunu lehimize çevirmek bence bizim elimizde.Ben profesyonel takıntı hastasıyım yanında depresyon vb dolu şey var ben korktuğumu bilmiyodum .Korkularımı keşfettim daha iyi olmaya başladım.Elbet biyolojik yanıda var hastalığımızın ama beyin dediğimiz şey binevi nöronların algoritmasından meydana geliyo ben bu algoritmayı değiştirebileceğimize inanıyorum.

Leave a comment:

• mavi deniz
    replied
    doğrusu ben bilmiyorum dramerin dediği ince çizginin tam ortasındayım diğer insanlardan farkımız ne anlamıyorum pek onlar bu sorunlarla hiç yüzleşmemyi seçiyolar bizde yüzleşmeyi yoksa başka şeylermi

Leave a comment:

• manyakk
    replied
    Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
    Ezilmişler, tutunamayanlar gibi konuştun ama haksız da değilsin aslında.Sıradışılığı kendimiz seçmedik ki.Evet sıradılşıyız, bedel ödüyoruz, kırılıyoruz, tekmeleniyoruz.Bazen de en büyük erdemler bizde, duygusal, vicdanlı, hassas, insandan daha insan.Çok olgunlaşıyoruz dostum.Kaybetmekle, çıldırmak arasındaki ince çizgiyi aşmamalıyız.Kaybettikçe olgunlaşırken, çıldırdıkça yok oluruz.
    Ezildim dreamer kardeşim tutunamadım yıprandım bunlar ayıp şeyler değil dediğim gibi önemli olan tekrar ayağa kalkmak.Zamanında beni ezmeye çalışanlar şimdi benden çekiniyolar ben 2 tane üniversite bıraktım.Çocukluğumdan beri bir hayalim var onu gerçekleştirmek için hala çabalıyorum.Beni ezmeye çalışanlar şimdi bana saygı gösteriyolar bu çabamdan dolayı.Ben şu an tekrar yaşıma rağmen sınava hazırlanıyorum.Parasızlık desen çok şükür parasızlık çekmiyorum o kadar elime iş geldikçe çalışıyorum.Ama hayallerimi ilk aldığım maaşa satmadım.Elbet uçmuş diyenler olacak ama uçtum adı üstünde insan daha ne isterkiSteve jobsun bi lafı var noktaları ileriye doğru birleştiremezsiniz geriye doğru birleştirebilirsiniz diyo ben buna inanmamıştım ama gerçekten doğru ben ilk bıraktığım ünv de ingilizce öğrendim onun sayesinde çeviriler yapıyorum para kazanıyorum.Keşke girmeseydim bu okula dediğim zamanları hatırlıyorumda mahçup oluyorum.Yani dediğim gibi noktaları geriye doğru birleştirmemiz dileğimle.

Leave a comment:

• dreamer8
    replied
    Ezilmişler, tutunamayanlar gibi konuştun ama haksız da değilsin aslında.Sıradışılığı kendimiz seçmedik ki.Evet sıradılşıyız, bedel ödüyoruz, kırılıyoruz, tekmeleniyoruz.Bazen de en büyük erdemler bizde, duygusal, vicdanlı, hassas, insandan daha insan.Çok olgunlaşıyoruz dostum.Kaybetmekle, çıldırmak arasındaki ince çizgiyi aşmamalıyız.Kaybettikçe olgunlaşırken, çıldırdıkça yok oluruz.

Leave a comment:

• Olric
    replied
    Kesinlikle...Sığındığım tek düşünce bu...İyileştiğimizde hayatı dolu dolu yaşayacağız,çünkü ne emeklerle elde edilecek o mutluluk kim bilir...

Leave a comment:

İşleniyor...
X