Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hakaret eden biriyle neden beraber olursun ki?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hakaret eden biriyle neden beraber olursun ki?

Bu aralar kafami kurcaliyor, hani size zarar verdigi, sinirlendigi hatta hakaret ettigi halde biriyle neden beraber olmak istersiniz?

Hatta hakaret eden kisi ayrilmak, kopmak, kacmak istedigi halde neden hala onunla beraber olmak ister bir insan?

Kör bir saplantı yüzünden.Bu saplantı gerçekleri görmene engel oluyor ve sen zavallı bir bağımlı oluyorsun.
    içimde kendi hayatımı yaşamadığım kanaati var.Daha samimi olayım ister misiniz?bu yaşadığım hayat o kadar benim değil ki herhangi bir saatimde biri gelip bana "haydi kalk , sıran geldi,kendin ol!"diye bağırsa sanki böyle bir şey mümkünmüş gibi inanıp koşacağım.bu his bende o kadar kuvvetli.herhangi bir kalabalıkta kendimden başka herkes olmaya razıyım..

Yorum

nedeni çok basit : onu çok seviyorsundur öyleki herşeyine katlanıyor,ayrılamıyor,unutamıyorsundur..bence böyle.başka ne olabilirki..

Yorum

seviyosundur

Yorum

Bence bu sevgi olmamali..saplantiysa da neden saplanirsin? altinda yatan seyi kisiye gore degisir bence..
          ama vazgecebilmek cok zor olabiliyor..

Yorum

evet bu duyguyu anlayabiliyorum.şu sevgi denen şey takıntı haline geliyor bi süre sonra sanırım..biz ise onu sevgi zannetmeye devam ediyoruz galiba..

Yorum

kendine biçtiğin değerle alakalı gibi kendini değersiz görmek ve seni o kişinin bu yönde beslemesi.. her koşulda tehlikeli duygular.
              ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
                kendine biçtiğin değerle alakalı gibi kendini değersiz görmek ve seni o kişinin bu yönde beslemesi.. her koşulda tehlikeli duygular.
                ewt dogru tespit de bi insan degersizligi beslemeye niye okey verir ki..

Yorum

hele bi de şöle bi durum var ki benim gibi kendini karşısında aşağılarsın kendini düşürürsün yine hep kendini ezdirirsin ya işte bu durum daha beter..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sebo_ View Post
                    Bence bu sevgi olmamali..saplantiysa da neden saplanirsin? altinda yatan seyi kisiye gore degisir bence..
                    ama vazgecebilmek cok zor olabiliyor..
                    sevgi çok ayrı bir konu seviyosa katlanır bence

Yorum

ne derece sevgi ağır basarsa bassın bir insan önce kendisine saygısını yitirtmeyecek. geri dönüşü olmaz karşındaki tarafındanda bu durumda asla sevilip kaale alınmazsın.onu kaybedemem gözüyle bakma sen zaten saplantının peşinden gidiyorsun karşı tarafsa senden daha iyi bir oyuncak bulamayacağı için seni yabnında tutuyor.
                      Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

İnsanın kendine saygısı, kendine değer vermesi hepsinden önemli. Sen henüz kendine değer biçememişsen, karşındakinin sana biçmesi imkansız.
                        Yaşıyorsan onurunla yaşayacaksın. Sana bırak hakret edeni, saygısızlık edeni dahi hayatında tutmayacaksın. Değerli insanlarla birlikte olup, değersizleri silip atacaksın.
                        Bir süre sonra seni hayatlarından silip atacak insanlara neden kendini aşşağılatasın ki! Sen bu kadar çaresizmisin?

Silkelen ve sil at. O seni silmeden sen sil ve haddini bildir...

Yorum

Seven insan her şeye katlanır da neymiş ya!

Seven insanın onuru, gururu yokmu! Yok öyle bişey, o hakaret eden insanların, hayatı çekilmez hale getirmiş insanların uydurduğu bir söz!

Yok öyle bi dünya...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Ben Böyle Değildim View Post
                            İnsanın kendine saygısı, kendine değer vermesi hepsinden önemli. Sen henüz kendine değer biçememişsen, karşındakinin sana biçmesi imkansız.
                            Yaşıyorsan onurunla yaşayacaksın. Sana bırak hakret edeni, saygısızlık edeni dahi hayatında tutmayacaksın. Değerli insanlarla birlikte olup, değersizleri silip atacaksın.
                            Bir süre sonra seni hayatlarından silip atacak insanlara neden kendini aşşağılatasın ki! Sen bu kadar çaresizmisin?

dediklerine katılıyorum ama seven insanın gururu kısmında o kadar keskin değilim, seven insan gurur yapmasın ama kendisine saygısını yittirtmesin...

Evet ben bunu yaptım, ve suan cok üzgünüm nasıl böyle birşeye izin verdim diye. son 1-2 haftadır mide agrısından duramaz hale geldim onun davranışlarına dayanabilcem derken kendimden iyice vazgeçmişim. Caresiz misin o kadar diye sormussun, sanırım evet çok çaresizdim, şu işe girmemle beraber kendime geldim biraz daha...

Hala atlatabilmiş değilim bu durumu zaman zaman kötü oluyorum, ağlamak istiyorum kendime böyle bir zarar verdiğim için, ağlasam geçer mi tüm karın ağrım,acım..nasıl kötü bir dönemdi, geçmiş zaman kullanıyorum çünkü heralde artık o günlere geri gelmem..tabi işime daha fazla odaklanmam lazım..

Yorum

Buna şeytan tüyü derler tek kelimeyle.İtici davranışları bile çeker insanı.Bende de var biraz şeytan tüyü ama kimse görmüyo

Yorum

İşleniyor...
                              X