Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Alma Mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

BU SOZE BEN INANMIYORUM. KOTULERE BIR SEY OLMUYOR.
    OLAN HEP IYIYE OLUR.

Yorum

bende bu söze inananlardanım her ne olursa olsun bir şekilde acısı çıkıyor ve buna çok şahitoldum

benimde ilk okul zamanlarından tanıdıgım ve çok sevdigim bir arkadaşım vardı bizim üst katımızda oturuyorlardı annesinin ikinci eşiydi yani arkadaşımın üvey babasıydı bi zaman sonra annesi kan kanseri hastalıgına yakalandı ve eşi hasta olmasına ragmen yapmadıgı eziyet kalmazdı çamaşır makinasını çalıştırmazdı elektrik faturası çok geliyor derdi sen benim sırtımda kambursun derdi daha bir sürü zulümler ve kadın defalarca benim yanımda beddua etti kocasına maddi durumları da fena sayılmazdı
      sonra bu kadıncagız vefat etti daha kadının kırkı çıkmadan kendisine eş aradı ve hala bizim üst katımızda oturuyolardı ve adam kendinden genç görünüşte dinine çok düşkün bir bayanla evlendi ve kadın eve ilk geldiği gün temmuz ayının ortalarındaydı yatak odasının duvarları resmen agladı ya bütün herkes şahit oldu buna sonra kadın bütün evin eşyalarını değiştirdi para bol har vurup harman savurdu kredi kartlarına dünya borç yaptı ve adam sesini bile çıkaramıyodu adamı dövmeye bile kalktı komşular ayırdı hergün gezip tozdu en sonunda eşinide aldattı üstelik 2 tanede çocuk yapmıştı kadın bırakıp gitti başka birisiyle yaşadı adamda bakamayınca çocuklarını evlatlık verdi tabi bu dönmede işindende oldu şimdi duydum ki çalıştıgı iş yerinin garajında yatıp kalkıyomuş ve etrafa da ben hülya nın ahını aldım diyomuş....
      SABIRLI İNSANIN ÖFKESİNDEN KORK.....

Yorum

ben yürekten katılıyorum yapanın yanına kesinlikle kalmıyor er yada geç kesin çıkıyor....

tabi anlarsa.......
        ya çaresizsiniz, yada ÇARE SİZ siniz.

Yorum

ya arkadaşlar edenin yanına kalmıyorda edilenin yanına mı kalıyor ? açıkcası sevmediğim insanlar çok şükür yok etrafımda şu anda ama hala onların burada yarattığı etki sürüyor ve bende bıraktığı üzüntü kederin sağlığımı etkilemesi cabası eden bulsada bulmasada ben çektikten sonra önemi azalıyor

Ayrıca benim çektiğim acılardan dolayı ah edip bir başkası çekiyor da bu arada mazlum olarak bende başkasının ahınımı almış oluyorum biraz düşünelim ne olur olaylar bu kadar basit değil yani ben pek inanmıyorum bu olaylara açıkcası yanlış seçimler ve davranışlar sonucunda gelişen olayları yaşıyoruz hayatımızda belki bir heyecana kapılıp gittiğimizden belki çok yumuşak davrandığımızdan belki de yanlış anlaşılmalardan dolayı üzülüyoruz mazlum-ah olayı değil bence..

Yalnız şunuda eklemeden geçemeyeceğim İlahi Adalete inanırım ama bundan önce hayatımızdaki seçimlerimize ve yaşarken ki takındığımız davranışlarımıza karşı dikkatli olalım bir o kadar da insanlara hoşgörülü olmalıyız daha sonra mazlum-ah olayını düşünelim derim .Yani ne biz mazlum olalım nede bir başkası ah alsın...

Yorum

bu konuyla ilgili bir şeyi paylaşmak istiyorum bu benim aptallığımın kanıtı olcak belkide.ben yaklaşık dörtyıl önce beni uzun yıllardır seven bir kişiyi tam olarak sevip sevmediğime emin olmadan evlenme teklifini kabul ettim ve çok iyi bir insandı hemen hemen bütün zevklerimiz uyuyordu her dediğimi yapıyor beni kırmıyordu ama ben onu ne yapsamda onun istediği sevgiyi veremedim insan sevgisinden öteye gitmedi benim için ve nikaha bir ay kala ben ikimizxinde iyiliği için ayrıldım ama o çok yıkıldı ve sinirsel rahatsızlık geçirdi çok ağladı ve çok yıprandı ama ben bir türlü istemedim olmazdı çünkü ve yıllar sonra ben birisini onun beni sevdiğinden belki daha çok seviyorum asla bir erkek için verilmiyecek kadar değer verdim öyleki onun hizmetçiliğini yapmaya sırf onu görebilmek için istediğim huyları düşünceleri taşıdığı kadar
            benim tamamen zıt olduğum asla kabul etmediğim huylarıda olan biri oda beni çok seviyor ama aynı benim nişanlımı sevdiğim gibi insan olarak onun en iyi dostu ve sırdaşıyım ama benim yaşattıklarımın fazlasıyla bana yaşattı onu çok sevdiğim için bu durumlarımı belli etmiyorum bilse çok üzülür eminim buna evet alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste
            Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

bence bakış açısı ve inançla alakalı bişey ama genelde böyle olduğunu kabullenmiştir toplum
              UNUTABİLMEKMİ SENİ ASLAAAAAAAA!!!!!!

Yorum

Aheste aheste çıkarabiliyorsa acısını mazlumçıkarır çıkarabilene tabi. Yok çıkaramıyorsa yüce adalet çıkarır. Ah yerde kalmaz.

Yorum

İşleniyor...
                X