Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Rica etsem yardimci olurmusunuz?,lutfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Rica etsem yardimci olurmusunuz?,lutfen

5 aydir efexor yani venlafaksin(benim aldigim kutunun uzerinde boyle yaziyor cunki) kullaniyorum..75 mg, sonra 3 aya kadar 150 mg( her iki doz da gunde 1 kez), simdi de 2-3 haftadir yine 75 iciyorum// daha 4 ay icmemi soyledi doktor da.. ama ben bundan sonra nasil azaltacagini cok merak ediyorum.. duzenli kullandigim zaman oyle bir yan etkisi olmuyor..her sey iyi, hatta cok iyi(nereye kadarsa artik:RpS_huh Simdi kullanip da birakan (ya da birakabilen her neyse) insanlardan bi soru sormak istiyorum. Dozu azlatirken en az zarar gormek icin bu is nasil yapilr? :mellow:

doktora bırak.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: schrödingerinkedisi View Post
      doktora bırak.
      kesin cevap bence uy
      Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
      sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

doz azalırken her şekilde zarar görüceksin. benim yaşadığım bu. 2buçuk yıl oldu bu lanete başlayalı.tabi yanında 4 ilacım daha vardı.ilk 37.5 la başladım en yüksek 225 mg kullandım sonra azaltmaya başladım ilk 1 hafta zarar görüyorsun ve sanırım bünyeye göre etkiler değişiklik gösteriyor. şuan 37.5 mg kullanıyorum.bırakma niyetindeym ancak malum kolay değil. yasal uyuşturucu kullanıyoruz sadece. ben bu ilacı alamadığım zamanlarda çoğunluk sinir krizleri geçiriyorum. yanımda biçok şeyle ilgili kızgın olduğum insanlar varsa özellikle. suuçladığın insanlar. bir anda sinir patlaması yaşanıyor ve sonuç berbat. ben 225 mg kullanırken artık bırakmak istediğim için hastanede bir doktora gittim ve acıdı halime yavaş yavaş bıraktırdı. önce 150mh. sonra yavaş yavaş kapsülden bir kısmını dökmeye başladım. 1 ay kadar öyle devam etti. sonrasında 75mg. bir süre sonra da yine kapsülden dökmeye başladım. alıştıktan sonra da 37.5 mgdan devam ediyorum.bırakmam gerek çnkü bir hayat böyle yaşanmamalı. kullanmayanın anlayabileceği birşey değil kesinlikle. ailen anlamıyo hatta bağımlı olduğunu kabul etmek bile istemiyor. suskun düşünceli sürekli uyuyan ve hatta dengesiz olduğun için arkadaşların anlamıo bazen dalga geçiolar.ona da alışıosun. kendinle savaşıosun ama başarısız oluyosun. önceki hayatını düşününce özünü kaybettiğini anlıyosun ve bu da bunalıma sürüklüyo ama bişey hissetmediğinden boş boş bakıosun. ben üzülmeliydim endişelenmeliydim diosun ama yok.hiçbirşey yok.hislerini kaybediosun. yeni başlayan biri okuyosa eğer anında bırak. ne kullanıosan bırak. bu başım ağrıo ağrı kesicii alım demek gibi bişey değil. kesinlikle psikolojide ilaçlar olmamalı.kesinlikle. insan tabiatıyla oynamaktan başka birşey değil. ve beyin sağlam olmadıkça vücudun hiçbir organı doğru çalışmıyo. dün ilacımı yazdıramadığım için bugn alamadım ve berbat haldeym. bunu okuyan doktorlar.1kendinize gelin ve para için bizi bağımlı yapmayın!

Yorum

gerekli gereksiz herkeze yazılıyor bu antidepresanlar sırf eylem olsun diye bırakıcam bu ilaçları......

Yorum

Yaaa:tinysmile_cry_t: cok teskkur ederim ilgilendiginiz icin..1sey de sorabilirmiym ya 75-den 37e dusunce cok mu etkileniyoruz? ayrica kapsulun icindekileri dokerek azltmak sizin fikriniz miydi?:RpS_mellow:

Yorum

İşleniyor...
            X